Skocz do zawartości

Amplituner Pioneer VSA-E03


LysyProboszcz

Recommended Posts

Witam serdecznie jako że jestem nowy na forum chciałbym się na początek przywitać
Nazywam się Mateusz mieszkam w małej miejscowości Chocianów (woj. Dolnośląskie) lat 24

Potrzebuję pomocy w podłączeniu Subwoofera do mojego zestawu Audio.
Mianowicie posiadam amplituner taki jak w temacie jest to stary ale jary Pioneerek który gra pod dwoma kolumnami JBL LX7
Wszystko fajnie cacy głośniki potrafią popieścić basikiem jednak przy oglądaniu filmów brakuje mi tego Najniższego pasma.
W Piwnicy znalazłem stary subwoofer aktywny firmy Teufel z tego co piszę w internecie posiada 120W RMS. Mógłbym w to uwierzyć gdyż subwoofer potrafi potrząsnąć mieszkaniem. Ale przejdźmy do konkretu chciałbym go podłączyć do tego amplitunera i tu zaczynają się schody. Subwoofer posiada dwa wejscia RCA a amplituner tylko jedno zdaje się że to jakieś wyjście niskiej czułości po przerobieniu kabelka RCA i podłączeniu pod Subwoofer nic się nie dzieje dopóki nie przełącze amplitunera w tryb Prologic lub w trybie stereo nie zmienie kolumn na Small. I to mi właśnie nie pasuje gdyż w trybie prologic kolumny grają bardzo cicho i są okrojone z Basu a w trybie kolumn Small każdy wie co się dzieje (zero basu). Proszę mi pomóc jak mam go podłączyć może ktoś z was ma jakiś pomysł zdaje mi się że podłączenie do Amplitunera będzie ciężkie gdyż chyba on już taki jest ale może jest jakaś możliwość podłączenia inaczej tego suba przecież nie raz w internecie widziałem jak ludzie podłączają do amplitunera po Dwa subwoofery. Dodam że Amplituner mam podłączony pod telewizor kablem optycznym.

Bardzo dziękuje za jakiekolwiek odpowiedzi w tym temacie. Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do moderatora: proszę o wykasowanie ww. wpisu i zablokowanie użytkownika LysyProboszcz, ponieważ tego typu nick obraża moje uczucia religijne.



Jeżeli wiedziałbym że tak cię to poruszy nie użył bym nicku którego używam od kilku dobrych lat. Mój nick nie jest obraźliwy nie zawiera wulgaryzmów a tym bardziej nie obraża pracowników kościoła. Jeżeli słowo Łysy a tym bardziej Proboszcz cię obraża powinieneś szukać winy gdzie indziej. Dlaczego taki nick nie będę mówił gdyż jest to moja prywatna sprawa. W takim razie w pełni spokoju pozdrawiam cię i życzę miłego dnia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy ja cię obrażam?
Chyba raczej nie więc proszę o to samo. Proboszcz może być łysy. Tak dla sprostowania.

Również proszę Moderatora o zadziałanie w tej sprawie i jeżeli trzeba mogę zmienić nick ponieważ kolega wyżej jak widać jest bardzo delikatny.
Pozdrawiam serdecznie.


Edytowane przez moderatora Forum: Proszę o zmianę identyfikatora, w przeciwnym wypadku niniejszy wątek zostanie usunięty.
Pozdrawiam - RoRo
Edytowano przez RoRo
Względy formalne - utrzymanie spokoju na Forum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kabel Subwoofer typu Y / RCA-2xRCA. Choć zwykle na pojedyńczym powinien grać, może kwestia ustawień, lub uszkodzenia?



Brałem uszkodzenie pod uwagę. Ale wydaje mi się że ten amplituner tak po prostu ma. Subwoofer w ustawieniach jest na Max pobicie Loudness również włączone. I tak jak mówiłem na opcji prologic gra cicho tak jak i kolumny. Gdy zmienię kolumny na small jest troszkę lepiej ale oczywiście wtedy brak basu w kolumnach.
Jeżeli np chciałbym zmienić amplituner to jaki byś proponował. Chciałbym aby posiadał opcję subwoofera w trybie stereo (Kolumny Large) no i również jakiś zapas mocy. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...