Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw


Fibeusz

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jak w temacie zakupiłem pierwszy wzmacniacz i głośniki.
Wzmacniacz to Yamaha A-S 701.
Głośniki to Quadral Ascent 80 LE.

Sprzęt gra fajnie choć nie powala na kolana, jednak mam mały problem. Głośniki stoją po bokach TV pod ścianą i w odległości około 2 m od głośników są przyjemne niskie dźwięki, natomiast na sofie która stoi około 4,5 m od głośników nie słychać prawie basu. Rozmiary salonu to 6m na 7m oraz wysokość około 4m. Czy dla tych głośników to po prostu za duże pomieszczenie i czy kupno subwoofera pomoże w utrzymaniu niskich tonów w całym pomieszczeniu? Jeśli ma pomóc to proszę o poradę jaki model (najlepiej z MediaMarkt.de albo Amazon.de).

Dodam, że prawie 90% dźwięku pochodzi z TV (muzyka) poprzez kabel optyczny.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie wielkie ale kolumny nie powinny być za małe. Piszą o nich zresztą, że charakteryzują się potężnym basem. Dwa głośniki niskotonowe po 17 cm to może nie gigant ale zabraknąć nie powinno.
Wydaje mi się, że przede wszystkim ustawienie i ew akustyka pomieszczenia (umeblowanie i wyposażenie o którym nic nie piszesz) mogą tu szkodzić.
Optymalne ustawienie to trójkąt równoboczny tworzony przez kolumny i słuchacza.
Poeksperymentuj z ustawieniem kolumn, skręceniem ich w osi pionowej.
A tu masz nieco fachowego materiału o akustyce LINK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można mieć pewne zastrzeżenia do kolumn, na pewno jednak nie to, że mają zbyt mało basu. Problem leży na 100% w akustyce Twojego pomieszczenia. Spróbuj poeksperymentować z ustawieniem. Jeśli się nie uda, to wchodzi w rachubę subwoofer, spójrz wtedy na ofertę REL. W takim przypadku subwoofer ustawiasz w rogu, skierowany na przeciwległy róg.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

po zapoznaniu się z artykułem na temat podstaw akustyki, jaki otrzymałem od kolegi wyżej przyznaję, że faktycznie nie potrzeba subwoofera. Po prostu ustawienie pokoju oraz małe dzieci uniemożliwiają mi rozstawienie głośników jak należy, natomiast testując ustawienie głośników według wskazówek z artykułu otrzymałem całkiem inny dźwięk (dużo lepszy). Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...