Skocz do zawartości

Zmiana kolumn


loco50

Recommended Posts

Witam.Chciałem podpytać Was co sądzicie o tych kolumnach http://allegro.pl/kef-q7-i5261689291.html.Tak mnie jakoś korci,żeby je nabyć w drodze kupna. Cena w miarę w moim zasięgu no i wiadomo-KEF icon_biggrin.gif .A dlaczego chcę coś zmienić? Jakoś tak na początku wydawało mi się, że to co gra u mnie gra wspaniale.Mnie jako nowicjuszowi wydawało się, że Dali Lektor 6 to ho,ho, bo Dali i w ogóle. Ale teraz jakoś tak niby gra dobrze, ale czegoś mi brakuje- nie wiem jak to opisać- brakuje mi takiej głębi, gęstości, potęgi. Co prawda pokój jeszcze nie jest zaadoptowany akustycznie- wysokie poddasze ze skosami,w miarę duże bo ok.40 m2 po podłodze, ale brak mebli,dywanów i itp, bo jestem jeszcze w trakcie urządzania nowego domu. To oczywiście z czasem się zmieni, ale jeszcze trochę muszę poczekać bo mam inne poważniejsze inwestycje.Aha, zapomniałbym- reszta sprzętu to Creek Evolution(wzm) i Arcam CD 82. Dodam, że lubię brzmienie ciepłe, gęste, miękkie, bez nadmiari świstów i gwizdków icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę konfigurację, preferencje brzmieniowe oraz wielkość pomieszczenia, kolumny Kef Q7 nie będą moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Nie uzyskasz brzmienia wypełnionego, gęstego, a szczególnie nie w tak dużym pomieszczeniu. Lepiej najpierw doprowadź Twoje pomieszczenie odsłuchowe do stanu ostatecznego (pod względem akustyki), wtedy przesłuchaj Twój system i oceń, w jakim ewentualnie kierunku pod względem dźwięku będziesz chciał dokonać zmian. Przed decyzją koniecznie słuchaj kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie.Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem -Monitor Audio RS8.Kolumny używane w super stanie z UK.Ale chyba kurcze nie ma czym się chwalić.Jakiś czas temu narodziła się koncepcja wymiany kolumn w KD- mam Jamo S606 i sub 260.Pomijając ich jakość, delikatnie mówiąc średnią ,to w salonie 40 m2 jakoś ginął dźwięk.Wymyśliłem sobie,że zbuduję zestaw głośników do KD na bazie posiadanych w zestawie stereo Dali Lektor 6( z resztą chyba one są bardziej pomyślane o KD) a do muzyki coś kupię.No i wymyśliłem te Monitor Audio-szybka decyzja,kasa,kurier i są icon_smile.gif .Wyjąłem z pudeł,przykręciłem podstawy i nóżki,podpiąłem Chordem SilverScreen i....jakoś tak cieniej niż te Dali icon_sad.gif .Bardziej przymulone, ciaśniej ,wysokie takie trochę jak za zasłony. Nie wiem, może to wina kabli.Te Dali mam podpięte na Melodice Purple Rain 2x4 mm i to gra jakoś lepiej,pełniej z oddechem.Spróbuję te kable podpiąć do MA i zobaczę jak to gra. Mam jeszcze QED Silver Anniversary XT i Kimber 4PR i zrobię testy. Ale generalnie jestem niemile zaskoczony.Czy to może być wina kabli? Sprzęt nie jest jakiś wysokich lotów- Creek Evo i Arcam CD82 ale z tymi Dali lepiej to gra. I tak się zastanawiam,czy nie zostawić tych Dali w stereo a zbudować KD na MA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co piszesz o tym jak grają MA i Dali.
Sprawdzałeś MA? Może mają spalone albo odłączone. Pozornie głupio to brzmi, ale trzeba przyłożyć ucho dość blisko głośników wysokotonowych, gdy kolumny grają. Może się okazać, że wcale nie pracują albo ine tak jak trzeba.
Inna rzecz, to może być zbyt słaby wzmacniacz. RS 8 mają po cztery głośniki. A jak pisałem w innym wątku C-CAM potrzebuje dobrego napędu, dobrej dawki prądu.
Czasami tak wymagające kolumny ze zbyt mało wydajnym wzmacniaczem mogą zagrać gorzej niż jakieś z niższej półki, co u Ciebie mogło mieć miejsce.
No ale Creek Evo (który dokładnie model?) do słabeuszy nie należy
A co do kabli, to oczywiście spróbuj ze wszystkimi. Choć nie wydaje mi się żeby kable aż tak zdegradowały dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.Trochę mi wstyd znowu pisać,dziś miałem czas na spokojne odsłuchy i testy.I co?I wyszło,że kmiot jestem.Na początku na szybko wydawało się,że Dali grają lepiej bo jakoś tak pełniej a MA to jakieś takie popiskiwanie icon_biggrin.gif .Ale dziś włączyłem Chris Botti i jego wykonanie utworu Sade "No Ordinary Love" i dopiero wyszło szydło z worka.Te MA są bardziej detaliczne,bardziej selektywne -słychać każdy werbel,talerz,.Rewelacja! Nawet nie wiem dlaczego na początku wydawało mi się, że są nędzne. Pewnie przez pośpiech i szok bojowy z tytułu zakupu icon_biggrin.gif .Potem przeszedłem do kablologii- przesłuchałem ten sam jeden kawałek na kablach w takiej kolejności:1. Chord Silver Screen, 2.Melodika Purple Rain, 3. QED Silver Anniversary XT i 4.Kimber 4 PR.
Wnioski:
Ad.1. Bardzo detaliczny, wysokie tony mocno wyraziste, trąbka Bottiego bardzo czysta ,dźwięczna, słychać taką prawdziwą blachę.Bas nie schodzi nisko,szybki, ale niezbyt twardy.
Ad2.Wysokie trochę łagodniejsze,lekko zaokrąglone,bas niżej ale troszkę taki łagodny,matowy- w zasadzie taki neutralny,niedrażniący kabel.
Ad.3.Wysokie matowe, nijakie, bas łagodny, średnicy jakoś w ogóle chyba nie ma.Taki jakiś nijaki.
Ad.4.Ciekawy nisko schodzący bas, głęboki, długi, ale nie ciągnący się,bardzo przyjemny dla ucha.Wysokie trochę mniej jasne jak w Chordzie, mniej wyraziste,ale w sumie baaardzo przyjemny kabel.
Podsumowanie wg mnie na pudle:
1.Chord i Kimber ze wskazaniem jednak na tego pierwszego
2.Melodika
3.QED.
A gdyby Kimber był na 2 pozycji to QED poza finałem,niestety.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...