Skocz do zawartości

Zestaw dla laika?


tommar77

Recommended Posts

Cześć,

Jestem tutaj nowy więc witam wszystkich serdecznie i proszę Was o wskazówkę.

Opis sytuacji - pokój 24m2, TV KDL 55W905A, NC+, obecnie kino Sony 3D plastik, BlueRay itd czyli kupa złomu za prawie 2,5tyś.
Właśnie dorosłem do decyzji i gonię to kino i w zamian chcę trochę zainwestować w amplituner i głośniki, później w Blueraya itd. Kupuję trochę oczami i po wnikliwej analizie netu, youtuba zakochałem się wizualnie w HK AVR171 lub AVR270 aż dziś wpadł mi w ręce Denon AVR-X1100W który wg mojej opinii też jest wizualnie fajny, no i te bajery, szmery, wifiki, spotyfaje, polskie menu, 4k itd.

Denona odsłuchałem na kolumnach Dali Zensor 5 i 7 z przewagą na 7, wizualnie i akustycznie.

Moje pytanie jest następujące - czy to optymalny wybór przy tej kasie? AMP jakieś 1800zł, kolumny 3800zł - BLueraya na razie nie kupię, koniec funduszy więc kręcę się w kwocie 6tys za AMP plus głośniki. Czy szukalibyście dalej czy brać to co wybrałem? Zestaw zabiorę z sobą jak będę przenosił się do bliźniaka, tam dokupię jakieś tyły i suba.

Co wy na to?

Pzdr

M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.
Poszukiwań cd, dziś byłem w innym sklepie audio, właśnie mieli odsłuch pod klienta przygotowywany więc osobiście wyszła tylko rozmowa. Chciałem utwierdzić się w pomyśle a tu wyszło tak -

1. Moje myślenie AVR-X1100W + Dali Zensor 7 lub Klipsch R-28F
2. Sprzedawca sugeruje doinwestować do AVR - X2100W przez wzgląd na moc, wydajność, prąd itd., ale tym samym aby nie wykraczać poza budżet, sugeruje kolumny Klipsch R-26F zamiast R-28F. W salonie staly 28-ki i moim zdaniem są olbrzymie gabarytowo, chyba trochę za duże jak na mój pokój i optycznie masywniejsze od Dali zensor 7.
3. Teraz sobie myślę czy aby nie kosić w dól kasy i zostać przy X1100W z kolumnami Klipscha R-26F?????

Panowie - co otrzymam w zestawie z tymi Klipschami R26F przy X2100 zamiast X1100W? Czy da się to zauważyć? Nie wiem dlaczego ale odczułem iż Klipsch ma lepsze kolumny od Dali, skoro mają też efektywność na poziomie 97/98 vs 90 u Dali? Skoro Klipsch jest "lepszy" to dlaczego Dali są droższe przy niższej efektywności? Czy może wyjść poza budżet i iść w 2100W plus R28F?

Pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od elektroniki - spokojnie możesz zostać przy urządzeniach marki Denon, jedynie pozostaje wybór pomiędzy AVR-X1100W a AVR-X2100W. Wybór natomiast kolumn jest w dużej mierze uzależniony od Twoich preferencji. Dali Zensor to bardzi dobry zestaw, który można spokojnie uznać za uniwersalny. Sprawdzi się przy odsłuchu muzyki oraz podczas projekcji filmów. Gwarantuje brzmienie pełne, dynamiczne, przestrzenne, uniwersalne. Klipsch natomiast to kolumny, które lepiej sprawdzą się w kinie domowym, chociaż wcale nie wyklucza się ich do systemu stereofonicznego, do odsłuchu muzyki. Po prostu Klipsch oferuje brzmienie trochę jasniejsze, bardziej szczegółowe, efektowne. Dodatkową zaletą kolumn Klipsch jest ich wysoka skuteczność, co w przypadku konfiguracji 5 kolumn daje duże korzyści (amplituner jest w mniejszym stopniu obciązany).
Reasumując w przypadku kolumn Dali namawiam na amplituner AVR-X2100W, natomiast jeśli Twój wybór kieruje się w stronę Klipsch, pod względem mocy wystarczy AVR-X1100W, chociaż stosując AVR-X2100W uzyskasz lepsze brzmienie.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem dlaczego ale odczułem iż Klipsch ma lepsze kolumny od Dali, skoro mają też efektywność na poziomie 97/98 vs 90 u Dali? Skoro Klipsch jest "lepszy" to dlaczego Dali są droższe przy niższej efektywności? Czy może wyjść poza budżet i iść w 2100W plus R28F?


Jeśli chcesz przeforsować taki "argument" to ciężko będzie coś doradzić, teza jest mocno kontowersyjna. Dobrze że słowo lepszy ująłeś w cudzysłów icon_lol.gif bo tak można by forsować wyższość posiłku w postaci taniej i kalorycznej słoniny nad wołowiną icon_wink.gif .
Często jest tak że, dobrze brzmiące kolumny mają średnią efektywność( grają więc nieco ciszej na tym samym ustawieniu wzmacniacza). Wysoka efektywność nie sprawia że kolumna ma lepszy dźwięk w jakimś aspekcie, poza aspektem większej głosności i nieco mniejszych wymagań prądowych względem wzmacniacza. Jeśli wzmacniacz, czy amplituner daje sobie już dobrze radę z kolumną, na siłę nie ma co iść w estradowe parametry efektywności.
Zaś co do różnicy cen, to chyba zrobienie głośno grającej kolumny nie wymaga dużych nakładów finansowych i know how, natomiast zrobienie dobrze grajacej kolumny już często tak icon_wink.gif icon_smile.gif
Wysokoefektywne kolumny przydają się też do słabszych wzmacniaczy lampowych, tylko czy wielbiciele lampy kupują namiętnie klipsche 96dB icon_rolleyes.gif Pewnie starczają skromniejsze w efektywnosci konstrukcje z innymi istotniejszymi zaletami .


Kolumny, duże, o efektywności 86-88dB ( jak te Dali 7 ) i łatwej impedancji są i tak wiecej niż bardzo głośne i bardzo łatwe dla wzmacniacza nawet niezby silnego i tak nie odkręcisz go więcej niż na 20/30% możliwości w średniej wielkości pokoju ( owszem amplituner bardziej, to tylko kinówka).
Nie wiem czy Denon model x1100 jest tak słaby, że potrzebujesz aż tak efektywno, efekciarskich kolumn, raczej nie, choć niektóre najtańsze amplitunery kinowe po 900zł owszem są.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mętlik max mam ale dziękuje za wszelkie opinie. Nie pozostaje nic innego tylko odsłuch na kilku własnych płytach z Dali 7 i Klipschami, oczywiście z zamkniętymi oczami aby podprogowo ocenić co jest co a nie to co myślę na dziś że dla mnie jest najlepsze (Klipsch...).

Mam też pytanie co do impedancji kolumn - jest tutaj się czym sugerować czy to wyolbrzymianie całości?

A jak z kablami - najpierw myślałem że jak kupie jakieś grubsze z bananami to będzie już super a tu czytam że kable kupuje się pod konkretne zestawy? O Matko, myślałem że to kolumny grają, potem słyszę że amplituner też, teraz że kable też grają........
Jak to zebrać do kupy razem tzn. jakie będą optymalne przy zestawie 1. Denon + Dali i 2. Denon + Klipsch? Na pare miesiecy będzie NC+ ze sportem, trochę filmów z dysku, później BRay? Potrzebuje długość 2,5m na stronę. Czy potrzebuję też jakiś lepszy optyczny na start czy tylko HDMI?

Pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...