Skocz do zawartości

Avance Alpha 330


granturismos

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Proszę o opinie o tych kolumnach. Są one znaleziskiem strychowym. Które ponoć kiedyś coś tam kosztowały mojego wuja. Na obecną chwilę nie mam ich nawet do czego podpiąć żeby sprawdzić jak grają. Wygląd one mają nieco archaiczny stąd moje pytanie do jakich obecnych konstrukcji można by je porównać. Czy jest sens je tachać ze strychu? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na opinie innych o tych kolumnach, chyba że planujesz badania statystyczne. Skoro je masz na miejscu, postaraj się pożyczyc wzmacniacz stereo i sam oceń czy odpowiada Tobie ich dźwięk, no i czy są sprawne. Jak nie bedą Tobie pasować, to je sprzedaż, proste.
Nie bardzo rozumiem co znaczy dla Ciebie ich archaiczny wygląd względem nowych, wyglądają normalnie jak większość kolumn, są bardziej archaicznie wyglądające mimo że nowe np. Tannoy Kensington SE, Tannoy Glenair 10 .
Natomiast do jakich konstrukcji można je porównać, do konstrukcji dwudrożnych, wystarczy wejść i przejrzeć ofertę kolumn jakiegoś dużego sklepu audio. To taka wersja kolumny stendowej z powiększoną skrzynią i br dla lepszego rozciągnięcia basu. Zdecydowanie bardziej pasujace do niedużego pokoju, niż dużego klasycznego salonu, choć to też kwestia gustu i dyskusyjna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za odpowiedź. badań statystycznych nie będę prowadziłicon_smile.gif Z tym wyglądem chodziło mi o to, że porównując z obecnym asortymentem marketowym, pełno błyskotek, futurystycznych kształtów czy różnorakich oklein owe leciwe Alphy wyglądają bardzo skromnie icon_smile.gif Ok wyglądem się tu podniecał bo i nie ma czym, a i nie jest on sednem sprawy. Zgodnie z poradą zorganizuję sobie wzmacniacz, mogę pożyczyć marantza pm6004. Mam nadzieje że jakoś 'dogadają' z marantzem na 20mkw:) Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tym wyglądem chodziło mi o to, że porównując z obecnym asortymentem marketowym, pełno błyskotek, futurystycznych kształtów czy różnorakich oklein owe leciwe Alphy wyglądają bardzo skromnie ...

Przecież nadal są robione kolumny o klasycznych, surowych kształtach bez żadnych wyobleń i bajerów... oraz o podobnych proporcjach.
Nie wszystkie nowe kolumny są wąskie i głębokie.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem kolumny z marantzem PM6004 i CD6004, kablami Melodika MDC2250(sprzęt pożyczony). Gra to całkiem ładnie, czysto bardzo wyraźne wysokie tony, dobra stereofonia, basu wystarczająco ale nie schodzi jakoś specjalnie nisko. W porównaniu bezpośrednim do starej wieży technics sc-eh790, którą mam do porównania niebo a ziemia. Głśniki w kolumnach okazły się sprawne i oryginalne wszytkie scan-speaki i wysokotonowe vify. Podoba mi się połączenie z tym marantzem. Co jeszcze warto odsłuchać poza maratzem pm700X i pm800X bo z nimi podejrzewam, że będzie już tylko lepiej? Może ktoś testował te kolumny z w innych konfiguracjach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to niestety zbyt popularne kolumny i nie wiem, czy znajdzie się tu ich użytkownik. Ale kto wie?
Jakie wzmacniacze jeszcze warto podłączyć, wypróbować?
Jest tego tyle, że nie sposób odpowiedzieć.
Zresztą aby Ci dać rzetelną odpowiedź mamy za mało danych. Nie znamy wielkości pomieszczenia (no chyba, że to wspomniane 20 m2 ), jego charakterystyki (dobrze abyś zrobił rysunek i pokazał meble, gdzie będą stały kolumny i gdzie Ty będziesz siedział słuchając).
Nie wiemy jak daleko od ścian możesz je odsunąć.
Nie znamy Twojego gustu brzmieniowego (jasne, twarde, chłodne, konturowe - ciemniejsze, miększe, ocieplone, soczyste, wypełnione itp...) i tego co chcesz uzyskać w brzmieniu takiego zestawu?
Nie wiemy jakiej muzyki jakiej będziesz słuchał. Co będzie źródłem dźwięku?
To jak napisać pierwszy post (wraz z tym o co pytałem) znajdziesz tu:
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nieco do tego wrążenia z odsłuchu dodał też styl Marantza, który ma zróżnicowaną, dokładną górę pasma, szeroką scenę i głębię. Bas nie nie wylewa się nadprodukcją jest raczej szybki i głęboki. Fajnie że nie uwiódło Cię nieco sztuczne i napompowane brzmienie wieży technicsa z korektorem i masą akustycznych sztuczek w obwodach amplitunera.
W każdym razie Marantz 6004 wyróżnia się pozytywnie na tle nowych wzmacniaczy w podobnym zakresie cenowym, jest też bezdyskusyjnie lepszy o klasę od modelu np. pm 5005. Natomiast czy będzie jeszcze lepiej z dużo już droższymi modelemi pm 7005 i 8005 niż na pm 6004(6005), tu bardziej ogrniczeniem mogą być już kolumny.
Gratuluję ciekawego znaleziska, natomiast jak chcesz coś zmienić w brzmieniu względem tego duetu z marantzem, to musisz wyznaczyć sobie konkretny budżet i wtedy szukać, słuchać i czytać testy o wzmacniaczach innych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzięki poradom kilku osób i odsłuchaniu różnych sprzetów z różnych przedziałów cenowych, tytułowe kolumny zostały pozostawione w rozliczeniu. Pewnie niedługo zawitają na jakiś portal aukcyjny. Na żadnego z marantzów się nie zdecydowałem. Wybrałem Yaqin MS-6V6 + Audio Academy Phoebe, na przyzwoite źródło już nie starczyło kaski:/ Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybki rozwój wydarzeń od nieposiadania niczego grającego, odsłuchu znalezionych Avance na pożyczonym Marantzu i w 24 h stania się posiadaczem Yaqin MS-6V6 + Audio Academy Phoebe.
Szkoda że nie starczyło czasu na opis i naukę dla innych forumowiczów, mógłbyć napisać coś ws. brzmienia swojego zestawu względem innych słuchanych przed kupnem, lub chociaż tego marantza i Avance i jakąś fotkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Phoebe wyglądają tak bardzo nowocześnie icon_lol.gif w stosunku do tytułowych Avance?
Jak dla mnie to styl jest ten sam...

No to nie dziwię się, że kasa się skończyła - jeśli kupiłeś nowe to trochę wydałeś icon_eek.gif
W każdym razie fajny wybór - Phoebe to naprawdę dobre kolumny, więc jak mogłeś wydać piątkę na taki zestaw, to nie kupuj byle czego z CDków.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt potoczyło się to bardzo szybko, od nieco plastikowego Technicsa do nieco audiofilskiego Yaqina icon_smile.gif Ogólnie pojechałem posłuchać marantza pm7005. Na miejscu okazało że można troszkę potestować ze sprzętem nowym i używanym. Poza moimi kolumnami odsłuchaliśmy kilka innych od walących basem efektownych Klipschów do moniotrów Qba. Phoebe jak dla mnie połączyły wszyskie najlepsze cechy z reszty przesłuchanych. Podłączaliśmy na AA kolejno kilka wzmacniaczy Cambrige Audio 640, jakaś stara Yamaha oznaczenie AXcoś tam, badziewnego nowego Denona i w końcu Yaqina, który wyjechał z dzwiękiem po całym pokoju wysokie tony czyste i wyraźne ale nie dawały po uszach jak u Yamahy. Przestrzeń niesamowita, dźwięk jak dla mnie idealny, niski bas, dźwięk soczysy można słuchać i słuchać. Wygląda troche jak blaszany chlebak z potencjometrem icon_smile.gif To tak na szybko bo jeszcze sie nie nacieszyłem za bardzo zestawem gdyż ponieważ w pracy mam urawnie głowy, a wieczorem ciszy nocnej nie będe zakłucałicon_smile.gif no i jeszcze musze ogarnąć CDka w miare albo może gramofon jakiś, jak się bawić to się bawić icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...