Skocz do zawartości

Kolumny do stereo


DEVIL

Recommended Posts

Witam,
Szukam kolumn do systemu jak w sygnaturze.Z uwagi na dość ograniczone środki 600-800 pln w grę wchodzą tylko oferty z drugiej ręki.
Pomieszczenie gdzie mają grać to 15m2,muzyka głównie Techno,trochę Rapu i Rock.Zależy mi na dorym brzmieniu przy cichym graniu,głębokim basie.Mój typ to Tannoy Mercury M4.
Jestem otwarty na sugestie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe są JAMO Classic 8 !
Trójdrożne, 4rogłośnikowe, bassreflex z tyłu, podwójne zaciski głośnikowe, 150/200W, ale 4 Ohm.
Ładnie się sprawdzają i ostatnio pojawiły się 3 takie zastawy na Allegro w cenie poniżej tysiąca.
Ich następcy - modele E870 i E875 kosztują już sporo więcej...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali model 505 napewno znajdziesz w cenie do 800 zl gorzej bedzie z modelem 606. te moga kosztowac troszke wiecej ale i smak gustowania sie dzwiekiem jest troszke lepszy...

jakos nie widzialem na allegro propozycji tych glosnikow. ja swoje 505 sprzedalem koledze za 900 a 606 za 1300 zlotych ale to bylo 1.5 roku temu.

pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jakos nie widzialem na allegro propozycji tych glosnikow. ja swoje 505 sprzedalem koledze za 900


Trzeba mieć fart żeby znaleźć na Allegro dokładnie to czego się szuka.Ja szukam też po forach w sieci.
Pozatym mam na czym słuchać i mi się nie spieszy,mam czas...

PS.Tylko ja jeszcze nie wiem czy idę dobrym tropem.Czy szukać tych Tannoy Mercury M4,czy Dali 505?które są lepsze?
Bo chcę kupić tylko 1-komplet kolumn icon_lol.gif Ja sądzę,że Tannoye są lepsze,tylko nie słuchałem ich z Yamahą.Na Allegro znalazłem :
http://www.allegro.pl/item335870589__kolum..._stan_bdb_.html
Myślałem jeszcze o Paradigm Monitor 3,tylko nie wiem czy nie zamałe?
Budżet ostatecznie może wzrosnąć do 1kzł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl jeszcze o glosnikach Quadral Shogun Phonologue Gold. glosnik wysokotonowy wstegowy, dwa glosniki srednioniskotonowe, dwa wyloty bas reflex jeden z przodu i jeden z tylu. jezeli zalezy Ci na bardzo dobrym basie to polecam.
sam posiadam wlasnie te glosniki i jak napisalem wczesniej sluchalem duzo muzyki trance i spisywaly sie godnie.
co chodzi wlasnie o bas to bija na glowe i Dali i Tannoye!!!
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez moje Quadrale kupilem od kolegi z powodu jego przeprowadzki za granice. jakis rok temu byla jedna oferta na allegro jak dobrze pamietam za 1300 zl.
jak kupowalem Dali 505 porownywalem je z Paradigmami Monitor 3 i wtedy zdecydowalem sie na te pierwsze. graly jakos przyjemniej chociaz bas w Paradigmach rowniez mi sie podobal..
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z powodu nieznalezienia nic sensownego co zagra zdecydowanie lepiej od moich Jamo.Postanowiłem zwiększyć budżet do 1500pln.
PS.Słuchałem dziś Jamo S606,jeżeli nie znajdę nic lepszego to chyba się na nie zdecyduję.Choć nie zrobiły na mnie wrażenia pod względem basu.

Interesują mnie Wasze opinie na temat tych kolumn. Edytowano przez RoRo
Bardzo proszę używać opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sluchalem tych Jamo. Dane wiekszosci producentow sa naciagane, ale faktem jest ze Monitory schodza bardzo nisko, wiele nizej od Victa 700. Nawet przy bardzo malych glosnosciach. Maestro tez nie sluchalem ale nie chce juz miec z Tonsilem nic wspolnego icon_smile.gif Wiele osob twierdzi ze graja bardzo dobrze. Ale jak za taka kase ile one kosztuja mozna chyba znalezdz cos lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PS.Tylko ja jeszcze nie wiem czy idę dobrym tropem.Czy szukać tych Tannoy Mercury M4,czy Dali 505?które są lepsze?

Kiedyś na tym forum pisałem, że Dali 505 a w najgorszym wypadku 104 to moje kolumnowe marzenie. Akurat kilka lat temu miałem możliwość kilka dni słuchać zarówno Dali 505 jak i Tannoy Mercury M4. I to na zwyklutkim i tanim zestawie Technicsa. Powiem szczerze, że Dali powaliło mnie na kolana. Tannoye nie. Inną sprawą jest to jaki dźwięk wolisz. Jeżeli lubisz ciepło i dużą ilość ( dobrze kontrolowanych zresztą) niskich tonów to Dali są bezkonkurencyjne. Zastrzeżeń też nie ma przy nich do średnicy i wysokich. Nie na darmo traktowane one są od kilkunastu co najmniej lat jako kultowe. Tannoye zreszta też graja podobnie ale moim zdaniem są z lekka przereklamowane i nie mają takiej muzykalnej duszy jak Dali. A do tego Dali to klasyczne, skromne i ładne skrzynki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...