Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników


allcon

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy zakładam temat w dobrym dziale - w razie błędu proszę o przeniesienie. Jestem posiadaczem amplitunera Denon AVR-X1000 i chce do niego dokupic głośniki podłogowe stereo. Ampli jest co prawda 5.1 ale zdecydowałem sie używac go jako stereo bo nie mam narazie jak rozmiescić zestawu 5.0 . W późniejszym czasie jeśli będzie taka konieczność planuję dokupić suba. Na ta chwilę mój budżet na podłogówki to ok 1500zł. Pokój wielkości ok 20m2. Słucham róznego rodzaju muzyki i w wiekszości sprzet będzie służył własnie do tego. Czasmi oglądam jakiś film ale sporadycznie. Jeśli chodzi o głośność to jest to mieszkanie w bloku więc w grę wchodzi raczej ciche słuchanie muzyki. Zalezy mi na czystości dzwięku i na wyraźnych niskich tonach od dołu skali głośności. Pod uwagę biorę zarowno sprzęt nowy jak i używany. Co moglibyscie polecić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do twojego metrażu i nie przekraczając bużetu dobrym wyborem może być Pylon Perl 25 http://www.pylonaudio.pl/pearl-25-pylon-audio
tu test http://stereoikolorowo.blogspot.com/2014/0...n-pearl-25.html
Głośniki dobrze wykonane i ładnie grające. Jeżeli kiedyś zdecydujesz się na wzmacniacz zamiast amplitunera będziesz mile zaskoczony ich możliwościami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak daleka przyszłość wchodzi w grę i co jest dla Ciebie priorytetem. Muzyka, czy film ?
Stawianie zestawu stereo na amplitunerze kina domowego, to pomyłka niestety. Większość osób ma zazwyczaj pretensje do brzmienia. Problem w napędzie. Wzmacniacz stereo spełni się tak jak powinien w muzyce, ampli KD, jak sama nazwa mówi służy do czegoś innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie jest prosta, bo chyba z 3/4 kolumn jest bardziej 4-6 ( nawet 3) ohmowa niż 8 ohmowa, są oczywiscie kolumny większe bardziej prądożerne i mniejsze mniej wymagające. To że na naklejece kolumny jest napisane 8 ohm to zapis dla spokojności nabywcy icon_wink.gif
W trybie stereo amplituner KD ma nieco wiekszą moc niż w trybie kinowym i powinien jakoś sobie poradzić przy średnio głośnych odsłuchach, natomiast w 5.1 też część prądożernego basu i spadków ohm przejmie z kolumn frontowych aktywny sub. Co nie zmienia faktu że przeciętny wzmacniacz stereo za 1000zł zagra lepiej i głośniej od tego kinowego.
Taka kinówka z racji wydajności i mocy daje sobie gorzej rade z takowymi kolumnami, bas staje się płytki i płaski, uszkodzić nie uszkodzisz sprzęt. może z automatu się wyłączyć dajac komunikat, lub będzie się nieco bardziej grzał przy głośnym słuchaniu.

Może być różnie i warto by było wejść (popisać ?) do jakiegoś salonu i posłuchać jak daje radę z różnymi kolumnami, ten model jest na tyle popularny że jakby to była jakaś nagminna przypadłość to by o tym było w necie i salony miałyby doświadczenie w tym temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę sprzęt z drugiej ręki, to za 1500 zł znajdziesz dużo lepsze kolumny w porównaniu do nowych. Dodatkowo zastanowiłbym się nad monitorami. Jak piszesz ze względu na mieszkanie raczej planujesz słuchać kameralnie. A powierzchnia nie jest za duża na przyzwoite monitory.
W sumie jak masz postawić tam podłogówki i delikatnie na nich plumkać, to w tej cenie znajdziesz lepsze kolumny podstawkowe.
Tylko wtedy musiałbyś takowe postawić na standach, ale to nie jest jakiś drastyczny koszt. Uważam, że takie rozwiązanie będzie korzystniejsze pod względem brzmienia.
A może z czasem przekonasz się do zmiany amplitunera kd na wzmacniacz stereo ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie zaproponować jakies konkretne rozwiązania/modele? Czym sie zainteresować a czego unikać? Znajomy ma do sprzedania kolumny Klipsch Synergy F2. W budżecie bym sie zmiescił ale problem w tym, ze mieszka w drugim końcu Polski i nie bardzo mam jak je podłaczyć i sprawdzić. Czy taka propozycja w ogóle jest godna uwagi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do klipcha to musisz sam ich posłuchać, w przypadku kolumn to konieczne, a tych szczególnie i ocenić czy sa warte zainteresowania. Najlepiej porównać z innymi markami jak punkt odniesienia. To kolumny o specyficznym brzmieniu i bardzo dużej głośności-efektywności.
Zieluwid pytał czy wiecej słuchasz więcej muzyki czy oglądasz filmów...choć zauważyłem że w 1 poście piszesz że film oglądasz sporadycznie. W takiej sytuacji kupowanie amplitunera kd i dwu kolumn, dodatkowo o kinowym brzmieniu to raczej błąd.
Co do wartosci klipschy to masz za 1,6k cały zestw kina domowego 5.0 http://allegro.pl/zestaw-glosnikow-5-0-kli...5271279676.html, zresztą innych propozycji modeli tej marki masz sporo na aukcjach, może nawet gdzieś koło Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli składałbym zestaw od podstaw to pewnie zdecydowałbym sie na wzmacniacz stereo ale amplituner dostałem "w spadku" od brata więc nic mnie nie kosztował dlatego zdecydowałem sie dokupić do niego głośniki. Nie bardzo mogę go sprzedać bo nie wiem czy kiedyś nie będę musiał go zwrócić. Co do kolumn to te Klipsch F2 znajomy też używał jako stereo z ampli 5.1 onkyo (nie pamiętam modelu ale wiem że moc 130W) i mówił że dają radę. niedaleko mnie ktoś ma do sprzedania model F1 - jest to jakis punk odniesienia do F2 czy to zupełnie inna bajka? Aha i jeszcze jedno - widziałem na jakiejś innej aukcji, że na naklejce było "Made in USA" a te maja "made in china" + dopisek że firma mieści sie gdzieś w USA. Wszystkie produkowane są już w chinach czy to jakas lipa?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mało osób ma doświadczenie ws. porównania danego modelu klipscha z fabryki w chinach, usa, czy meksyku. Czy kluczowe znaczenie w dzisiejszych czasach ma kraj montażu elektroniki, przecież chyba wszystkie duże i średnie firmy mają swoje montownie w chinach, czy w innych azjatyckich państwach.
Czy chińskim samochodem jest volvo, hummer bo ma chińskiego właściciela, czy indyjskim jest jaguar ? Może chińskie jest to co jest tam wyprodukowane nawet jeśli właściciel i know how z europy ? Posłuchaj sprzętu, kolumn, a nie patrz na parametry na nalepkach, czy teraz kraje produkcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...