Skocz do zawartości

Pytanie o podłączenie odtwarzacza multimedialnego do KD


aldik79

Recommended Posts

Witam mam taki dylemat. Zakupiłem odtwarzacz med600x3d i w instrukcji jest napisane że cytuję:
Złącze optyczne pozwala na odtwarzanie stereofonicznej oraz wielokanałowej ścieżki audio formatach DTS (do 5.1), DolbyDigital (do 5.1) oraz PCM zapisanej w materiał ach video oraz muzyki w formacie do 24bit/192kHz (dwa kanały).
Cyfrowe złącza audio nie pozwalają na przesyłanie do amplitunera najnowszych formatów audio HD: DTS-MA, DTS-HR czy Dolby TrueHD. Formaty te mogą być przesyłane tylko za pośrednictwem złącza HDMI.

Posiadam amplituner Onkyo 605 i z tego co wiem ma on HDMI 1.1 wiec chyba nie obsłuży w ten sposów tych wyzszych formatów.
I teraz moje pytanie:
Gdy puszczę z odtwarzacza obraz i dżwiek przez HDMI do TV a z TV(sony kdl 55hx850) puszczę dźwiek przez złącze optyczne, to czy amplituner odtworzy najnowsze formaty audio? Z tego co wiem to onkyo 605 moze odtwarzać true HD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbys przeczytać jaki sygnał jest w stanie wypuścić optykiem tv, nawet jeśli audio wysokiej jakości to i tak będzie to "skorygowane" przez możliwości wejścia optycznego amplitunera Onkyo, czy jego wewnętrzne oprogramowanie i kodeki.
Faktycznie wejścia hdmi 1.1 miały sporo ograniczeń, może się mylę, ale pewnie wejście optyka ma podobne ograniczenia co te hdmi, bo działają na wspólnym wewnętrznym kodeku dźwięku ( ale może jest to inaczej rozwiązane).

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor obsługuje: Dolby® Digital / Dolby® Digital Plus / Dolby® Pulse
Niestety nigdzie nie pisze jakie formaty obsługuje wyjście optyczne (powinno chyba obsługiwać wszsytkie ktróre podałem). Nie wiem jaki fomat dżwieku obsłuży amplituner. W opisie amplitunera jest napisane że obsługuje true HD- wiec jak można dostarczyć taki format do amplitunera? HDMI- odpada, optyczny- nie wiem. Co pozostaje? czincze?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...