Skocz do zawartości

Audiofilski odtwarzacz plików muzycznych na MAC z remote control??


Recommended Posts

Witam, jaki polecacie audiofilski odtwarzacz plików muzycznych na MAC i czy jest taki odtwarzacz, który umożliwia sterowanie odtwarzaczem grającym na macu (mac spiety z dac) za pośrednictwem iphona?? np. poprzez air play czy bluethuth? Macbook leży koło sprzętu audio spięty 1 metrowym kablem. Chcąc przełączać utwory (słucham głównie flac, których itunes nie odczytuje) muszę ruszyć 4 litery z kanapy i to bardzo upierdliwe.. Są takie odtwarzacze które grają lepiej niż itunes i jednocześnie można je sterować z Iphona?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat ten temat wstępnie przerabiałem.

Testowałem programy audirvana i amarra HiFi. Audirvana to nakładka na iTunes, więc chyba można sterować takim zestawem z poziomu telefonu.

Jednak przy ślepych testach ABX na plikach ALAC/AIFF nie słyszałem róznicy, jeśli komputer używany był tylko do odtwarzania muzyki

Programy poprawiały jakośc (precyzja, czystość) dzwięku głównie w plikach mp3 przy mocno obciążonej pamięci ram.

A do jakiego DACa podpinasz komputer? (kablem usb?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z dac stremmagic 6 po usb audio, przewód ultrafiolet 7.. macbook + audirvana i mac chyba widzi stream magica jako kartę dzwiękową.
Czyli nie słyszałeś różnicy między itunes a audirvana?Mi audirvana imponuje, itunsa nie słuchałem, bo większość muzyki mam we flac.
Denerwuje mnie tylko że trzeba chodzić do kompa aby przełączac utwory..mogę też zagrać omijając maca, bo stream magica mam podłączonego do sieci w której jest dysk z którego korzystam, ale wtedy dane idą kablem ehernetowym, a nie poprzez synchroniczne usb i albo mi się wydaje,albo gra gorzej niż po usb audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...