Skocz do zawartości

Blu-ray


kinio

Recommended Posts

Zastanawiam sie czy teraz opłaca sie kupowac odtwarzacz blu-ray?
Biorac pod uwage ceny filmow w tym formacie i porownujac je z filmami w formacie dvd-video to widac znaczna roznice w cenie. Jesli film na dvd-video kosztuje 50zl to taki san na blu-ray bedzie kosztowal ponad 100zl,a wiec conajmniej 2 razy drozej! Sam koszt zakupu dobrego odtwarzacza jest tez sporym wydatkiem.
Dlatego zadaje sobie to pytanie. Czy teraz kupno odtwarzacza bly-ray sie opłaca? Warto moze troszke poczekac np. rok az ceny spadna zarowno odtwarzacza jak i filmow,a ten format stanie sie bardziej popularny.
A Co sadzicie na temat roznic (takich zauwazalnych dla oka) jesli chodzi o porownanie tradycyjnego dvd do blu-ray?
Piszcie co myslicie na ten temat!? Każda wasza opinia bedzie dla mnie cenna!
Pozdrawiam i czekam na wasze poinie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy na rynku pojawily sie pierwsze odtwarzacze dvd ich cena nie byla mniejsza niz 2-2.5 tys zlotych i ceny filmow rowniez byly wysokie. Blu ray jest na tyle nowym formatem ze nie mamy co liczyc na szybkie obnizki cen odtwarzaczy i filmow zwlaszcza ze wygralo walke z HD DVD

czy sie oplaca inwestowac w Blu ray? hmm... moim zdaniem napewno jest to przyszlosciowy format i posiadanie go bedzie rarytasem a jakos obrazu jest poprostu boska!!!!

pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już raz sparzyłem się na DVD. Kiedy w 2000 roku kupowałem odtwarzacz DVD Panasonic RV40 za 2300zł i do niego filmy w Empiku za 99,99zł, lub nieco taniej w Realu za 99,90zł. Oczywiście z biegiem czasu ceny spadały. Wchodziły coraz tańsze modele z lepszymi możliwościami. Mój Panas nie czytał żadnych nagranych płyt, tylko oryginały, o Divx i MP3 nie nie było mowy, jak i o wyjściu RGB.
Tak więc wolę poczekać na zadomowienie się tego standardu na dobre i zejście filmów z ceny prawie 100zł na co najmniej 2-3 razy niższą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu poczekałbym conajmniej do początku przyszłego roku - ceny spadną najprawdopodobniej znacznie. Tyczy się to zarówno samych odtwarzaczy, jak i filmów. Pomijając już sam fakt, że będzie wiekszy wybór i nowe możliwości, o których wspominał cz58y... Ja sparzyłem się na laptopie - po niecałych trzech miesiącach za tą samą kase dostałbym HP, tyle, że z dwu-rdzeniowym prockiem i 1GB RAM'u... Jakie wnioski z tego, mówić chyba nie muszę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ... tu zawsze jest kwestia w kwestii icon_wink.gif
Kupowanie nowości zawsze jest związane z wysoką ceną... i z dużo większym skokiem jakościowym nawet jeżeli niedopracowanym.. Generalnie popieram tutaj kolegów którzy mówią że poczekają trochę chociaż , ale z drugiej strony przecież jasnym jest że postep się nie zatrzyma... i wtedy kiedy blureye będą jak świeże bułeczki przyjdzie być może a raczej bardzo prawdopodobne jeszcze lepszy format... który znów na dzień dobry będzie kosztował dużo więcej niż taki blu... To jest niekończąca się pogoń w dążeniu do doskonałości za jak najniższą cenę i może też się okazać że sensowość kupowania powiedzmy za dwa lata blureya może być problematyczna bo wymyślą coś o lata świetlne do przodu i zawsze można znowu stanąć przed pytaniem... kupować już "stary" format za grosze ... który powoli odejdzie czy inwestopwać w nowszy z nadzieją że przez 2-3 lata będzie wiodącym....
Różnie można podejść...
Ja jak patrzę na ceny aparatów foto... to mnie ciarki przechodzą bo kupiłem kilka lat temu za 3k Olympusa a dziś dałbym góra 3-4 stówy i to z lepszymi parametrami.... Ale jak sobie uświadomię ile "miłych" chwil mi dostarczył... to nie żałuję....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technika tak szybko idzie do przodu ze nie zdazymy sie odwrocic a na rynku bedzie juz inny format i znow bedzie dylemat czy wymieniac nasze zestawy. jezeli dla kogos wydanie 2-3tys na blu ray nie jest duzym wydatkiem to jak najbardziej namawiam na kupienie.
po drugie jakby nie ciagle nowosci na rynku nadal sluchalibysmy muzyki na szpolowcach a filmy ogladalibysmy na vhs.
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, przecież już są telewizory, o jeszcze wyższej rozdzielczości niż Full HD... Myślę, że po prostu nie powinniśmy się dać zwariować. Wiadomo, że to nowości nakręcaja rynek, o to im chodzi - żeby kupować, kupować... Full HD jest o niebo lepsze od DVD. Dla mnie do tego stopnia, że nie będę już raczej wymagał wyższej jakości i LCD większego niż 50"... icon_biggrin.gif rafraj - kupienie sprzętu - x zł, miłe chwile - bezcenne icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...