Skocz do zawartości

Wzmacniacz+kolumny za około 2 tysiące.


f4y

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zazwyczaj lepiej zacząć od kolumn. Ale jeśli chcesz mieć naprawdę dobrze grający wzmacniacz i przede wszystkim muzykalny, lekko ocieplony, soczyście grający, to nie ma co się długo zastanawiać. To bardzo dobre urządzenie.
W poprawnie dobranym systemie niepotrzebne są regulatory niskich i wysokich tonów. Poza tym one na ogół trochę wprowadzają do dźwięku, degradują go. Ja tylko przy jednym wzmacniaczu korzystałem z regulatora niskich tonów, zdejmowałem je trochę.
Ale to był niezbyt dobrze dobrany system a wzmacniacz wysokiej klasy.
Cena tego MF E-100 jest dobra. O ile nie przeszkadzają Ci rysy na obudowie. No i nie ma pilota. Będziesz musiał poszukać oryginalnego lub zadowolić się jakimś zastępczym, uniwersalnym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję!
Wzmacniacz fajny -akurat dość rozwojowy jeżeli chodzi o budowę dobrze grającego systemu.
Rysa na panelu nie wygląda jeszcze tragicznie i oby w rzeczywistości nie wyglądało to gorzej.

Odbierasz osobiście - czy przesyłka?
Bo warto by było posłuchać jak Electra gra z Infinitkami.
A nie chcesz potargować się o Infinity Kappa 70, które są do kupienia u tego samego sprzedawcy? Co prawda przekraczasz budżet, ale warto się zastanowić. Szczególnie, że poprzednio kolumny mu się nie sprzedały.
Stan jest chyba bdb, za wyjątkiem - znowu jednej rysy.
Kolumny niezłe, wysokotonowy Emit-R to znana i uznana konstrukcja.
Trochę duże jak na Twoje 16m^2, ale skoro Electra potrafi je dobrze napędzić to można trochę pokombinować icon_wink.gif

Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że w obie strony to by było jakieś 600km...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F4y
Cytat

Wzmacniacz kupiony. Zostały tylko kolumny


Tylko i aż icon_biggrin.gif . Ale ja nie powiedziałbym, że tylko.
W tej klasie sprzętu trzeba już zadbać o dobrej klasy źródło albo pomóc mu DACem.
Nie można także zaniedbać okablowania (interkonekty i głośnikowe). Włącznie z kablem zasilającym. Dobry filtr sieciowy też byłby nie od czapy. Wiele urządzeń audio bardzo dobrze reaguje na takie urządzenia czyszczące prąd.
Oczywiście to na później, gdy będziesz chciał doszlifować brzmienie zestawu.
Tymczasem rzeczywiście trzeba się zastanowić nad kolumnami.
Mam nadzieję, ze standy bierzesz poważnie pod uwagę. Bo na komodzie, to kolumny mogą stać, ale tylko bardzo doraźnie.
Inaczej zepsujesz sobie w dużym stopniu dźwięk. Szczególnie stereofonię, wrażenie przestrzenności dźwięku i jego precyzji.
Czy zatem szukamy kolumn za pełne 2 kzł, czy do 1600 a za resztę standy?
No chyba, że kupisz jakieś niewielkie a dobre podłogówki, jak ww Totemy. Szkoda, że nie możesz ich posłuchać.
A może jednak jak już będziesz miał wzmacniacz wybierzesz się do sprzedającego (o ile jeszcze ma te kolumny).
Może i nie najbliżej mieszka, ale kto wie co i kiedy pojawi się w Twojej okolicy?

RoRo, w tym właśnie sęk, że kolega chyba nie chce dużych kolumn podłogowych. A do 16 metrów Infinity są trochę ryzykowne.
Na pewno bez posłuchania w swiom pokoju bym się nie zdecydował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gratuluję!
Wzmacniacz fajny -akurat dość rozwojowy jeżeli chodzi o budowę dobrze grającego systemu.


Dziękuję. Mnie osobiście bardzo się podoba.

Cytat

Odbierasz osobiście - czy przesyłka?


Już zapłaciłem za przesyłkę. Tak jak pisałeś to jest ponad 600 km w obie strony, więc nawet nie brałem tego pod uwagę.

Cytat

Stan jest chyba bdb, za wyjątkiem - znowu jednej rysy.
Kolumny niezłe, wysokotonowy Emit-R to znana i uznana konstrukcja.
Trochę duże jak na Twoje 16m^2, ale skoro Electra potrafi je dobrze napędzić to można trochę pokombinować icon_wink.gif


Dla mnie rysa to nie dramat - w końcu kupuję sprzęt używany, więc nie oczekuję salonowego stanu. Kolumny pewnie są bardzo ciekawe, ale będę szukał czegoś do mniejszego pomieszczenia. Jeśli natomiast chodzi o budżet to na same kolumny chcę przeznaczyć nie więcej niż 2 000 zł (więc akurat się mieszczę).


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam nadzieję, ze standy bierzesz poważnie pod uwagę. Bo na komodzie, to kolumny mogą stać, ale tylko bardzo doraźnie.
Inaczej zepsujesz sobie w dużym stopniu dźwięk. Szczególnie stereofonię, wrażenie przestrzenności dźwięku i jego precyzji.


Standy oczywiście również kupię jeśli będzie trzeba.

Cytat

Czy zatem szukamy kolumn za pełne 2 kzł, czy do 1600 a za resztę standy?


Na same kolumny chcę przeznaczyć pełne 2 kzł (lub mniej).

Cytat

No chyba, że kupisz jakieś niewielkie a dobre podłogówki, jak ww Totemy. Szkoda, że nie możesz ich posłuchać.
A może jednak jak już będziesz miał wzmacniacz wybierzesz się do sprzedającego (o ile jeszcze ma te kolumny).
Może i nie najbliżej mieszka, ale kto wie co i kiedy pojawi się w Twojej okolicy?


Problem z Totemami jest inny. Mianowicie chodzi o kolor, a konkretnie cherry. Idealne byłyby czarne, ciemny brąz lub ewentualnie jasny buk. Niestety cherry będzie mi pasował zupełnie do niczego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Problem z Totemami jest inny. Mianowicie chodzi o kolor, a konkretnie cherry. Idealne byłyby czarne, ciemny brąz lub ewentualnie jasny buk. Niestety cherry będzie mi pasował zupełnie do niczego.

A poza tym Totemy mają uszkodzenia na górnej części.

Dobrze, że masz 2 tysiące do wydania, to trochę rozszerza pole manewru i umożliwi zakup lepszych kolumn.

Co do dużych kolumn podłogowych - mam podobne zdanie jak F1angel.
Więc o Infinitkach napisałem wyraźnie, że warto przy okazji ich posłuchać!
To nie są kolumny, które w ciemno można kupić na tak małą powierzchnię.
Ale ponieważ ma je sprzedawca MF, to przy odbiorze osobistym było by to fajne doświadczenie (no ale skoro będzie wysyłka wzmacniacza, to sytuacja jest inna).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niedużych i ciemnych kolumn podłogowych - to w Poznaniu masz model Xavian Gran Colonna.
http://allegro.pl/xavian-gran-colonna-i5410480232.html
Cena 1800zł, ale kolumny były już parę razy wystawiane (w trochę wyższej cenie) i się nie sprzedały

Jest to się druga wersja tej kolumny (dwudrożna i dwugłośnikowa, z basreflexem z przodu).
Poprzedni model był 3głosnikowy, w obudowie zamkniętej.

W salonie jest drożej (za poekspozycyjne)
http://allegro.pl/xavian-gran-colanna-kuri...html?source=mlt

Tutaj masz link do testu
http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/xa...nna-art225.html
oraz stronę Xaviana
http://www.xavian.com.pl/start.php?x=testy

To może ładnie zagrać z Twoim MF Electra icon_cool.gif , ale bez odsłuchu bym nie ryzykował. icon_eek.gif
Do Poznania masz w obie strony jakieś 350km, więc można by się nad tym zastanawiać.
A przede wszystkim pogadać ze sprzedawcą: jak, z czym to u niego grało i na jakiej powierzchni.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To może ładnie zagrać z Twoim MF Electra icon_cool.gif , ale bez odsłuchu bym nie ryzykował. icon_eek.gif
Do Poznania masz w obie strony jakieś 350km, więc można by się nad tym zastanawiać.
A przede wszystkim pogadać ze sprzedawcą: jak, z czym to u niego grało i na jakiej powierzchni.


Dzięki za namiar na ogłoszenie i linki do testów. Bardzo ciekawa propozycja. Testy opisują w samych superlatywach, ale już się nauczyłem, że trzeba do nich podchodzić z dystansem bo rzadko kiedy wytykają minusy.
Tak czy inaczej do Poznania nie mam daleko więc wybiorę się jak przyjdzie wzmacniacz. Wczoraj został wysłany, więc powinien być na początku przyszłego tygodnia, a może nawet jutro.
Napisałem do sprzedającego w sprawie tych xavianów, ale na razie nic nie odpisał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Będziesz miał z niego radość słuchania icon_smile.gif


Dzięki. Jeśli informacje w stopce są aktualne to Ty również masz taki wzmacniacz. Czy możesz mi proszę powiedzieć jaką ma moc oraz jaka jest minimalna impedancja kolumn, które można do niego podłączyć? Ja mam w sumie mały pokój i raczej nie powinno z tym być problemów, ale wyczytałem (tu), że czasem mocno się grzeją a nie chcę nic zepsuć.
Cytat

Jakbyś szukał pilota to Logitech Harmony współpracuje bez zarzutu, a ma możliwość (zależnie od modelu) obsługiwać kilka urządzeń icon_smile.gif


Dokładnie taki mam plan. Jak już kupię wszystkie sprzęty to na pewno będę chciał nabyć takiego pilota. Dobrze wiedzieć, że Harmony obsługuje ten wzmacniacz, bo właśnie pilota od Logitecha miałem na myśli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja bardzo lubię granie Xavinów. Jeśli możesz, to jedź ze wzmacniaczem na odsłuch tych kolumn. Sądzę, że jeśli chodzi o to jak podają muzykę, trudno będzie w podobnej cenie znaleźć coś lepszego. No może ww Totemy.


Jak tylko przyjdzie wzmacniacz i umówię się ze sprzedającym to jadę posłuchać jak grają - pewnie wtorek albo środa w przyszłym tygodniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym rzekomym przegrzewaniu się czytałem i też się niepokoiłem ale nic nigdy takiego się u mnie nie zdarzyło, a gram nim dość dużo.
Mocy ma chyba 70 W na kanał, ale co ważniejsze - pobór mocy 300W więc raczej mu nie zabraknie icon_wink.gif
O impedancji nic nie wiem, na obudowie nic o tym nie piszą. U mnie gra na 8 omowych Spendorach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem MF E-100 ma 70 watów przy 8 omach i 110 przy 4. Czyli 4 omy można podłączyć. Oczywiście pewnie byłby bardziej wdzięczny za kolumny 8 albo 6 omowe.

A nie usmaży się jeśli będzie miał wokół siebie trochę wolnej przestrzeni. Na pewno nie za dobrze jest wepchnąć go w jakąś ciasną półkę albo stawiać na nim inne urządzenia. No chyba, że mają wysokie nóżki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie info:
- wzmacniacz jeszcze nie przyszedł,
- sprzedający Xaviany milczy jak zaklęty, pewnie wyjechał na długi weekend.

Swoją drogą wydawało mi się, że impedancja i moc to pozycje obowiązkowe na tyle wzmacniacza. Albo się mylę, albo jest to swoistego rodzaju wyjątek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać taka nadmierna tajemniczość w ME Electra jest to wyjątek w świecie audio...
Wszystkie wzmacniacze, amplitunery i końcówki mocy z jakimi miałem kontakt (za wyjątkiem lampowych...) na tabliczkach znamionowych miały informacje o mocy i poborze mocy.

A co do kolumn - ma nadzieję, że właściciel Xavianów wreszcie będzie dostępny.

Natomiast w łodzkim (Brzeziny) masz kolejną fajną propozycję: zmodyfikowane kolumny Radmor LS-30 (w czarnej winylowej okleinie wraz z maskownicami - wszystko w bdb stanie. Technicznie na oryginalnych przetwornikach, ale zwrotnice wytłumienie i okablowanie całkowicie zmodernizowane przez AKKUS'a.) za 1950zł
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/194050.php
Tu masz ich test
http://www.hifi.pl/recenzje/kolumny/radmorls30.php
To również uznane i dobre kolumny, sam nie wiem które dla Ciebie będą lepsze... icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz już jest.

Udało mi się w końcu skontaktować ze sprzedającym Xaviany. Jutro wieczorem jadę na odsłuch. Dowiedziałem się również, że wcześniej grały z Rotelem oraz Cambridge audio (konkretnych modeli nie znam). Ten drugi ponoć lepiej się sprawdzał. Pomieszczenie to 25 mkw i dawały radę więc tym bardziej powinno być OK u mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za wzmacniaczami obydwu tych firm, choć oczywiście dużo zależy co z czym jest zestawieone i czego ktoś słucha oraz przede wszystkim jaki ma gust brzmieniowy.

Jestem bardzo ciekaw jak według Ciebie MF zgra się z Xavianami. Dobrze by było abyś na początek posłuchał kolumn ze wzmacniaczem (wzmacniaczami) sprzedającego. Chodzi o wyrobienie sobie pewnego poglądu jak te kolumny mogą grać z różnymi wzmakami.
Jeśli to będzie możliwe, zaraz po wejściu poproś sprzedającego o podłączenie Twojego wzmacniacza do prądu. Włącz go, niech się rozgrzeje. we wszystkich wzmacniaczach jest to bardzo ważne, moim zdaniem. Ale MF słyszalnie lepiej gra po co najmniej kilkunastominutowej rozgrzewce a jeszcze lepiej po znacznie dłuższym czasie.

Piszę chyba za późno. Ale wczoraj tak mi fatalnie chodził internet, że wszystkiego mi się odechciało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Xavian gran colonna, ale po kolei.
Wyjechałem zaraz po pracy, kilka minut po 16:00. Niestety był bardzo duży ruch i na miejscu byłem dopiero o 19:20. Pierwsze moje zaskoczenie dotyczyło rozmiaru kolumn. Nie spodziewałem się, że będą takie duże, pewnie to określenie 'podgłówki' mnie zmyliło. Sprzęt bardzo zadbany bez śladów użytkowania, poza kurzem. Sprzedający okazał się bardzo sympatycznym i równym gościem. Zaczął od podłączenia wzmacniacza do prądu (tak jak pisał f1angel). Przez następne parę minut podpinał kable. Następnie włączyliśmy CD i... nic. Przez krótką chwilę bałem się, że coś jest nie tak ze wzmacniaczem. Na szczęście okazało się, że pomyliliśmy wejścia i wszystko zaczęło hulać. A hulało na całego. Największym zaskoczeniem dla mnie była przestrzenność dźwięku. To się chyba nazywa scena muzyczna. Słyszałem wcześniej coś podobnego ale nigdy w takiej rozpiętości. Wydawało mi się że dźwięk różnych instrumentów dobiegał z różnych stron. Coś niesamowitego. Poza tym dźwięk wyraźny, soczysty, słowem bardzo przyjemny. Dźwięki pianina były tak wyraźne, jakby stało ono obok i ktoś na nim grał.
Sprzedający przed odsłuchem powiedział, że Xaviany, jak dla niego, grają trochę mgliście. On osobiście woli bardziej wyraźny dźwięk. Natomiast po włączeniu stwierdził, że kolumny w końcu odetchnęły. W pewnym momencie powiedział nawet, że teraz to się waha czy je sprzedać, ale mógł tak powiedzieć tylko po to, żeby mnie zachęcić do kupna, więc przymknąłem na to oko.

Cytat

Dobrze by było abyś na początek posłuchał kolumn ze wzmacniaczem (wzmacniaczami) sprzedającego.


Dobry pomysł, ale po pierwsze na to nie wpadłem a po drugie nie było czasu. W domu byłem kilka minut przed północą.

Cytat

Piszę chyba za późno.


Zgadza się. Przeczytałem ten wpis dopiero po powrocie do domu.

Na chwilę obecną zostały do kupienia kable. Oczywiście będę szukał używanych.
Później będę również potrzebował DAC, CD oraz jakiegoś odtwarzacza sieciowego (do radia internetowego)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli, to na razie podłącz jakie masz i na tym słuchaj. Jeśli nie, to na początek można kupić coś niedrogiego aby nie było żal gdy się nie sprawdzi, lub by można było takie kable odsprzedać.
Może zauważyłeś jakie kable miał sprzedający kolumny? To by dużo powiedziało, czego możesz potrzebować. Czy były to jakieś Twoje kable?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...