Skocz do zawartości

Wzmacniacz+kolumny za około 2 tysiące.


f4y

Recommended Posts

No jak takie jaja się dzieją, to rzeczywiście potrzebny technik. Na odległość trudno wyrokować dlaczego
pali bezpieczniki.

Niestety we Wrocku nikogo nie znam. Mogę Ci zaproponować dwóch świetnych fachowców od Musicala ale w Warszawie i Krakowie.
Polecał ich Elberoth pod takim nickiem znany na innym forum, czyli organizator Audio Show, tymi słowami:
Cytat

Lech Kałuża - 022 7583432
Marek Michalczyk - 601 225 110

Pan Lech jest z Milanówka (W-wa), a Marek z Krakowa. Marek jest tańszy i bardziej terminowy, natomiast Pan Leszek od dawien dawna naprawia Musicale. Obaj na pewno zrobią tak, że "mucha nie siada".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

f1angel dziękuję za namiary na fachowców.
Tak się złożyło, że akurat byłem przez weekend w Krakowie, więc zajechałem do Pana Marka. Zajrzał do środka i stwierdził, że tranzystor końcowy mocy jest do wymiany - w sumie tego się najbardziej obawiałem. Niestety sam nie miał tej części, ale polecił mi serwis audio klan. Zadzwoniłem do nich i dowiedziałem się, że przez telefon nic mi nie powiedzą bo muszą to najpierw sprawdzić. Najlepiej żebym wysłał im maila. Tak też zrobiłem. Minęły 3 dni i brak odpowiedzi. Zadzwoniłem więc do Pana Leszka z Milanówka, który bez wahania stwierdził, że ma to czego mi trzeba. Nie umiał jednak powiedzieć ile to będzie kosztować, gdyż najpierw musiałby zajrzeć do środka, żeby wiedzieć na czym stoi. Wysłałem więc dzisiaj do niego wzmacniacz. Oby tylko naprawa nie była kosmicznie droga, bo bardzo polubiłem ten klocek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Umówiliśmy się z Panem Leszkiem, że bez względu na koszty naprawy Pan Leszek do mnie zadzwoni i wtedy zdecyduję co robimy dalej. Dzwonił do mnie w piątek. Naprawa wyniesie 600 zł. Zdecydowałem się ją wykonać. Szczerze powiedziawszy bałem się, że naprawa przekroczy 1k zł, bo wtedy bym się zastanawiał czy warto.
Na marginesie mówiąc, ciekawe jest to, że do chwili obecnej nie otrzymałem żadnej odpowiedzi z audioklanu na mojego maila.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo - no ale F1angel uprzedzał, że Pan Leszek jest droższy.

Mam nadzieję, że w tej cenie jest już zawarty kompletny przegląd Twojego wzmacniacza, sprawdzenie i ustawienie prądów zgodnie z instrukcją itp., tak byś miał spokój na parę lat!

Pozdrawiam
PS. Przy tysiącu - to już lepiej by było sprzedać jako używany i kupić inny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników!

Nie chciałem się rejestrować ale nie mam wyjścia, kilka dni przeglądam fora i im więcej czytam tym jest coraz gorzej :blink: Dlatego bardzo proszę o pomoc w dobraniu zestawu hifi do salonu około 20m2.

Jeśli chodzi o kwotę jaką mogę przeznaczyć, to coś w granicach 2000zł z tym że mieszkam w Wielkiej Brytani, więc cena będzie około 300-400 funtów i fajnie by było żeby sprzęt był dostępny w UK.
Zależy mi na uzyskanie dobrej jakości dźwięku z dość mocnym basem, zestaw będzie służył raczej do odtwarzania muzyki dance,pop,trance, może to być zestaw z drugiej ręki. Akustyka mojego salonu to dużo wolnej przestrzeni i podłoga w panelach, zwykły prostokąt jeśli chodzi o kształt.
Żeby wam przybliżyć jaki dźwięk mi wpada w ucho, to powiem że na wszystkich odtwarzaczach equalizer ustawiam na rock lub jazz.

Czytając różne fora znalazłem kilka polecanych wzmacniaczy, ale potem się już pogubiłem, podam kilka modeli:

denon pma-720
denon pma 520
NAD C326 BEE
pioneer a-30

Co do kolumn to już nie mam zielonego pojęcia, ponieważ nie wszystkie są dostępne w UK, jak również nie wszystkie też pasują do każdego wzmacniacza, wiem tylko że muszą być podłogowe icon_smile.gif

Jest jeszcze kwestia odtwarzacza, dźwięk będzie leciał z TV (youtube), dekodera CP lub z telefonu, więc nie wiem jak to wszystko trzeba by było pogodzić żeby uzyskać odpowiednią jakość, konieczny będzie DAC?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest jeszcze kwestia odtwarzacza, dźwięk będzie leciał z TV (youtube), dekodera CP lub z telefonu, więc nie wiem jak to wszystko trzeba by było pogodzić żeby uzyskać odpowiednią jakość, konieczny będzie DAC?

Z telefonu pewnie wyjdziesz kablem minijack - 2x cinch we wzmacniaczu.

Jeżeli masz nowoczesny telewizor, to prawdopodobnie masz tylko wyjście optyczne (nie ma zwykłego wyjście na 2x cinch), a wtedy potrzebny będzie DAC albo wzmacniacz z wejściem optycznym.
Jeśli masz starszy typ TV (np. kineskopowy) lub płaski z wyjściem euro, to wtedy możesz zastosować przejściówkę euro-3x cinch (lub euro-6x cinch, gdy gniazdo jest dwukierunkowe - tzn. wejście i wyjście), w tym 2 kable to jest wyjście audio (zazwyczaj kabelki do audio mają kolor czerwony i biały/ew. czarny).

W dekoderze trudno powiedzieć - większość ma wyjście dźwięku stereo (na 2x cinch), ale musisz to sprawdzić i napisać, bo może być różnie (np. tylko HDMI...).

Zazwyczaj wzmacniacz będzie tańszy i lepszy od amplitunera. Jeśli nie potrzebujesz radia, to wzmacniacz będzie odpowiedniejszy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli problem odtwarzacza mam z głowy. Telewizor co prawda nie ma wejścia euro, ale przewidziano jeszcze to rozwiązanie i jest jakieś dziwne wejście gdzie podłącza się kabel z wyjściem euro, dekoder posiada dwa cinche.
Teraz sprawa najważniejsza, głośniki i wzmacniacz, najpierw może zacznijmy od kolumn. Przeglądając różne opinie, wydaję mi się że odpowiednie głośniki dla mnie byłyby Jamo s606. Niestety nie mam możliwości odsłuchu jakichkolwiek zestawów, ale będzie to mój pierwszy taki konkretny zestaw, więc myślę że mogę się zdać na Was icon_biggrin.gif
Proszę napisać co myślicie o Jamo s606, lub też innych polecanych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla ciebie i twojej wiedzy na ten temat, ale nic istotnego nie wniosłeś tym postem, żadnych argumentów czy też jakichkolwiek wyjaśnień co do powyższego. Dlaczego telewizor jest nie odpowiednim źródłem? Pisałem że będę korzystał z niego używając aplikacji you tube, czy to aplikacja i treści na niej umieszczone będą dawały słabą jakość dźwięku, czy cokolwiek co będzie "przechodziło" przez telewizor?
Co do głośników to masz na myśli jakość wykonania czy jakość dźwięku? Czego im brakuje, jakich tonów, czy może chodzi tylko o jakość materiału?

Drodzy koledzy, po prostu chciałbym sobie nabyć dobrze grający zestaw w niewielkiej cenie, jeśli nie jest to możliwe to sprowadźcie mnie na ziemię a wtedy sobie odpuszczę i kupię mini wieżę icon_biggrin.gif Gdyby jednak była jakaś nadzieja to może jakieś sugestie co do mojego gustu? (wzmacniacz+kolumny podłogowe)

Z góry dziękuję za każdą pomoc Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego telewizor jest nie odpowiednim źródłem? Pisałem że będę korzystał z niego używając aplikacji you tube, czy to aplikacja będzie dawała słabą jakość dźwięku, czy cokolwiek co będzie "przechodziło" przez telewizor?


Ja jak puszczę muzę on line na wzmacniacz i potem przez ten super tv dopiero na wzmacniacz, to różnica jest , ojjjj jest icon_wink.gif To raz.
Dwa, pliki na YT chyba nie uważasz za referencyjny nośnik muzyki, no owszem słychać, ale nie forsuj takich teorii że super tv , dane z netu sobie lecą i jest git, jest mocno średnio, niestety .

Cytat

Czego im brakuje, jakich tonów, czy może chodzi tylko o jakość materiału?


A jak na głośniki narzucisz np. ręcznik, nawet cienki, to jakich tonów brakuje, a no właśnie jakoś w ogóle jest inaczej.
Można z tym żyć, tylko jak posłuchasz piosenki Pana X z tv puszczonego z YT i potem tego samego Pana X z płyty z odtwarzacza , pewnie powiesz do siebie " o k...a jak to " icon_lol.gif !


EDIT: słuchanie muzyki a'la Jazz kojarzy mi się z dość analitycznym , klarownym brzmieniem . Bardziej widziałbym więc wzmacniacz Yamaha as 501 ( z wejściem optycznym na ten TV icon_wink.gif ). Oczywiście zależy jakie kolumny bo jakoś mi umknęła marka jeśli podałeś to sorry icon_rolleyes.gif
Piszesz o Jamo 606, a to typowe kinówki raczej średnio analityczne, lubią mruknąć i walnąć miękkim basem , ale może Yamaha by je jakoś uzupełniła "swoim " charakterem - bo tak się robi icon_biggrin.gif . Denon by z nimi zagrał gęsto, mrocznie, denon "bardziej lubi " kolumny klarowne dźwięczne, bo sam gra ciepło, lekko podsyca dół pasma .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle to napisałem, ale ja nie upieram się przy tym że z tv poleci dobrej jakości muzyka, chodziło mi tylko o wyjaśnienie tej kwestii. Jestem amatorem w tej dziedzinie i staram się jakoś ogarnąć temat. Jeszcze jakbyś był taki dobry to napisz mi jakie kolumny polecił byś do tego wzmacniacza?

Dzięki za wyjaśnienie apropo super tv icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to tutaj zawitałem żeby się sprzeczać, tylko uzyskać informacji. Jeśli cię uraziłrem to sorry, a swojego wątku nie zakładałem ponieważ nie chciałem powielać tego samego tematu.
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz kolego f4y że jeszcze raz się wtrynie? icon_biggrin.gif
Sprawdzałem ten wzmacniacz yamaha as501 , mało o nim piszą ale jak już, to piszą dobrze, a co najważniejsze, jest w moim przedziale cenowym i dostępne w UK. Została tylko kwestia dobrania kolumn do tego i miał bym wyjściowy zestaw, na którym mógłbym oko zawiesić.

Jacek75 co do kolumn jamo s606 to nie upieram się przy nich, tym bardziej że nie mogę ich znaleźć w UK. Wolałbym żeby ktoś z Was polecił (dobrał) odpowiednie głośniki do tego wzmacniacza. Wcześniej napisałem czego oczekuje od nich i w jakich warunkach mają grać. Niestety tylko z tych informacji musicie korzystać, ponieważ nie mam możliwości odsłuchu jakichkolwiek zestawów dla porównania, a co najgorsze nigdy nie słuchałem prawdziwego zestawu hi-fi, więc nie powiem wam jaki rodzaj dźwięku wpada mi w ucho.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wzmacniacz wrócił w świetnej kondycji. Pan Leszek fachowo się nim zajął. Dzięki zamontowaniu nowych, mocniejszych kondensatorów już się tak nie grzeje. Szczerze polecam pana Leszka. Rozmawiałem z nim parokrotnie przez telefon i jestem przekonany, że jest to osoba, która zna się na rzeczy i potrafi fachowo doradzić. Dotyczy to nie tylko napraw które trzeba wykonać, ale również części jakich należy użyć żeby efekt był jak najlepszy.
Aby nie być gołosłownym przytoczę przykład. Jakiś czas temu opisywałem w tym wątku problem gdy słucham muzyki naprawdę cicho (gra tylko jedna kolumna). Pan Leszek od razu wiedział, że należy wymienić potencjometr. Zapytałem czy w takiej sytuacji próba wyczyszczenia go (np. PR kontaktem) może coś pomóc? Powiedział się, że to pomaga tylko wtedy gdy pojawiają się trzaski podczas regulowania głośności. Bez problemu wycenił taką usługę, ale również zaznaczył, że sprawdzi kilka potencjometrów i wybierze ten, który z tym wzmacniaczem zagra najlepiej.

P.S. chylę czoła przed f1angel gdyż jako pierwszy postawił słuszną diagnozę, że winny będzie potencjometr i w najgorszym razie trzeba będzie go wymienić. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...