Skocz do zawartości

Odwrotnie założona koncówka mocy, możliwe? Proszę o pomoc.


audiofilek1

Recommended Posts

Witam. Tak jak w tytule tematu posiadam wieżę Sony-rxd7 ostatnio przez moja glupotę i nie uwagę spalilłem końcówkę mocy STK 4142II, odrazu mowię, że nie znam sie na sprzęcie elektronicznym.Oddałem wieże do serwisu, żeby wymienili końcówkę wszystko łądnie pięknie, ale tak jak mówie jest możliwość odwrotnie załozenia STK? Podłaczając głosnik prawy gra jako lewy, wcześniej tego nie bylo (jestem 100% pewny posiadam ją już 15lat).Po odbiorze wieży zauważyłem, żę kabel zasilajacy został wymieniony (końcówka nwm jaka teraz siedzi), ale to że głosniki graja odwrotnie nie martwił bym się, ale na 2/4 głośnosci przy basie 35hz membrana głosnika chowa sie bardzo do środka razem z tym kopułka (To na środku membrany), kopułka zasysa się do środka potem trzeba odsysąć odkurzaczem,czemu tak się dzieje? Boję się o głosniki w końcu połowe mojego życia ze mną siedzą i nie chce ich zakatować.Przesteru wtedy żadnego nie ma, bas jest bardzo czysty, ale wychył membrany bardzo duży.Wieża od 7 lat jest wypożyczana do klubu i nigdy nie zauważyłem chowającej się kopułki, a większóść nocy gra na maxymalnej głośności.Jak odwrotnie założona końcówka, to zwracać im czy jak? Proszę o pomoc !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cześć

Nie bardzo rozumiem, podłączasz głośnik prawy, a gra lewy ? O co chodzi dokładnie ?
A z tym zasysaniem, to dziwna sprawa, nie powinno tak być. A próbowałeś podłączyć kable odwrotnie ? Zobacz jaka będzie reakcja.
Coś definitywnie jest nie tak. Mozesz także spróbować podłączyć kabel zasilający odwrotnie w gniazdku.
Sprawdź jedno i drugie i napisz czy coś się zmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jak podłączasz głosnik do wieży to z tyłu masz napisane, które wejście jest do jakiego głosnika (Prawego-Lewego) I jak podłaczam prawy głosnik do prawego wejścia (Inaczej kanału) to prawy kanał jest lewym kanałem na odwrót całkiem i nie wiem jak głosniki podłaczyc, bo jak końcówka jest odwrotnie założona to głosniki trzeba podłaczac tez odwrotnie czyli lewy głosnik do prawego Kanalu, a prawy głosnik do lewego tylko z tym sie wiąże też odwrotnie podłaczenie kabli.
A z tym podłaczeniem do gniazdka, to trzeba zwracac szczególna uwagę ktorą stroną podłaczam do prądu?
Teraz przez ten czas testowałem podłaczając odwrotnie głosniki zaczeły grac tak pudełkowato,słabo bez takiego kopniecia, a normalnie basik jest mięciutki i niżej schodzi.Mi to wygląda na to jak by wieży mocy przybrało, a głośniki juz przy połowie rozkreconej gałki wychył jak by miała membrana wyleciec z budy, to jest dość zauważalne bo jak załozysz maskownice jeszcze sa one dość mocno zamocowane to przy dobrym basie poprostu membrana wypycha je, oczywiście tego wcześniej nie było.A tak jak mówie żadnego przesteru nie ma, nic nie trzeszczy, ale na fula dać to nie bardzo trzeba troche basu zmniejszyć icon_smile.gif
Co oni mogli zrobic w tym serwisie? Dzieki za zainteresowanie tematem.
Z tym zasysaniem to strasznie dziwna sprawa, producent może nie przewidział że głosniki mogą przyjąć taka moc, jutro postaram sie nagrac filmik z tym co sie dzieje, że głosnik nie ma prawa grać przy takim wychyleniu membrany (tym bardziej czysto).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawej i lewek kolumny, w sensie nie są tak opisane. Kanały oczywiście i nie ma znaczenia która z kolumn fo którego podłączysz. Rozumiem, że masz zamieniony strony we wzmacniaczu, czyli jsk kręcisz balansem na prawo, to gra lewa strona.
Ewidentny błąd serwisu. A z tym co się dzieje z głośnikami to już w ogóle dziwna sprawa. Trudno powiedzieć co oni tam zrobili. Ja na Twoim miejscu zwróciłbym się z reklamacją do nich.
Nie wiadomo co stanie się ze sprzętem na dłuższą metę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się do nich wybiorę tylko jak to zawsze jest oni wiedzą zawsze lepiej nie wytłumaczysz jak już zrobili i dostali kasę to możesz zapomnieć o poprawie czegoś...
A i jeszcze jedno tak samo jest w słuchawkach, wieża ma wejście słuchawkowe i jak podłącze to tak samo jest, ze pozycjonowanie na odwrót, czary...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć na ten temat, nie jestem elektronikiem. Bardzo możliwe, że coś tam podłączyli na odwrót i stąd taki efekt. Zapytam jutro znajomego elektronika, może on mi coś podpowie, wtedy napiszę Ci czego się dowiedziałem.
Ale to że sprzęt obecnie gra głośniej i to co się dzieje z membranami to z pewnością nie jest normalne.
A tak z ciekawości, ile zapłaciłeś za tą naprawę ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A z tym podłaczeniem do gniazdka, to trzeba zwracac szczególna uwagę ktorą stroną podłaczam do prądu?

Niektóre sprzęty są na to wrażliwe (jak podłączysz odwrotnie, to masz małe napięcie na obudowie i lekkie "mrowienie" jak dotykasz obudowy.
Inne sprzęty są na to niewrażliwe.
A jeszcze inne mają kontrolkę na obudowie z informacją, czy jest ok (no ale to np. AYON, ceny za używki zaczynające się od 4 tysięcy).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Rozmawiałem z tym elektronikiem. Powiedział że najprawdopodobniej jest to wina złego spięcia wtyczek (stron/kanałów), bo w takich sprzętach zazwyczaj takie połączenia mogły być zastosowane. I zarówno, objawem tego może być rozbieżność stron, jak i nieprawidłowość w pracy membrany.
Tak więc serwis, który dokonywał naprawy powinien poczuć się do odpowiedzialności i usunąć błędy, których się dopuścił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak byłem z wieża z reklamacją, że coś zle jest złożone, tak jak mówiłem dla nich jest to normalne.Najpierw mówili, że to nie ma znaczenia czy gra lewe czy prawy będzie grało tak samo, a jak powiedziałem co się dzieje z głosnikami, to pózniej coś im sie odwidziało i zaczeli winić głosniki, że już mają swoje lata i membrana się rozruszała...
A taka jest prawda, że posiadam w domu także altusy 110 i jest tak samo.
Nic nie zrobili.
Jak mówisz, że jakieś wtyczki sa odwrotnie założone, to bym spróbował zrobić sam, ale nie wiem czy czegoś nie spierdzielę, a naprawa kosztowała 200zł (Tak wiem dużo policzyli), ale warto było tym bardziej, że to przez moją głupotę spaliłem stk icon_wink.gif A takim altusom daleko do tych małych soniaków od rxd7 pod względem wszystkiego.
Ktoś może orientuję się bardziej i pomoże jak do tego mam się zabrać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ?!!! 200 zł za naprawę takiej wieżyczki i jeszcze to spaprali ? Chyba za grzeczny jesteś. Ja bym ich rozniósł w tym ich serwisie. A tłumaczenie komuś, że nie ma znaczenia, czy gra prawy, czy lewy kanał, świadczy o ich ciemnocie, a raczej lenistwie. Łaski Ci nie robią ! Jakby to nie miało znaczenia, to producent by o tym zadecydował, a nie jakiś gamoń, co potrafi obsłużyć lutownicę.
Wracaj tam i oddaj im sprzęt do korekcji. W razie odmowy, poproś o pisemną odmowę naprawy spowodowanej przez ich serwis usterki.

200 zł, to jest wart ten cały zestaw. szkoda, że nie napisałeś wcześniej. Można było poszukać ci jakiegoś taniego wzmacniacza i kolumn. przynajmniej miałbyś w miarę przyzwoicie grające stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, tak właśnie patrzę, że za 200zł można mieć już wieżyczkę.Parenaście lat temu się jeszcze ją kupowało za 2000zł.
No nic już nie zrobię niech mają ja przeboleję i moze pogra następne 15 lat, możecie nie wierzyć ale ta wieża przegrala lekko 7 lat co tydzien w weekendy w klubie była wypożyczana za określoną kwotę (zarobiłem na niej dużo,dużo,duzo wiecej niż była kiedys warta) icon_biggrin.gif A tak serio za 200zł lepsze stereo już można kupić? Sąsiad posiada Monitor Audio BX2 tak się chwalił jaki sprzęt posiada, a szczęka mu opadła jak soniaki odpaliłem, polecam ją posłuchać nie zakatowaną podłaczonymi lepszymi kablami tym bardziej jak ktoś lubi miękki,niski bas pod tym względem ani altusy ani te monitorki razem podłaczone mogły się schować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do jakiego klubu Twoja wieża była wypożyczana. Wiem jedno, skoro uważasz że ten sprzęt tak świetnie gra, to powinieneś posłuchać pierwszego lepszego zestawienia stereo z przedziału budżetowego. Myślę, że przeżyłbyś głęboki szok.

A co do serwisu, to Twoja sprawa. Ja bym im nie darował.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się jeszcze raz do nich wybiorę i po prostu powiem, że zgłoszę to jak nie naprawią tak jak powinno być.
Słyszałem dużo sprzętu, głośnikami jakimi się zdziwiłem dzieki którym dopiero się dowiedziałem co to jest prawdziwe Pier******** To Cervin vega xls 215 potężne, moje marzenie.Słyszałem własnie podobno bx2 lepsze, ja słyszałem co innego tak szczerze grały jakby je zapakowano w pudełko i pukało, lubię czysty,mocny bas i może z tego wzgledu zle je wspominam, ale sasiad też miał takie zdanie to nie wiem, ale jak kiedyś zauważysz ta wieżyczkę poproś o właczenie przypomnisz sobie o mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no tak jak kiedyś spotkam to sprawdzę. Co do Cervin Vega, to się zgadzam, one mają łupnięcie. To wszystko zależy od tego, do czego szukasz sprzętu i ile masz na to kasy.
A jak będziesz miał kiedyś okazję, to sprawdź kolumny Infinity z serii SM. Np. 120, a najlepiej 155.

A planujesz zmianę sprzętu, czy chcesz na dłużej zostać przy tym Soniaku ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie soniaki zostają, jak już będe wymieniał to własnie na cerviny, bo na drugie monitorki dla mnie bez sensu wymiana na coś gorszego icon_smile.gif
Słucham klubowych rytmów,a takie monitorki z wyższej półki (jak dla mnie) nie nadają się do takiej muzyki, tak jak mówiłem lubie dobry bas, a takie malutkie głośniczki nic nie graja icon_smile.gif Takie jest moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, tannoye miały lepiej jakościowo bas czyściutki, znów sony bardziej poteżniejszy nie to że pólki sie trzęsły ale czuć na cielę.
Tannoye też grały tak ciemno, jak by się meble im zastawiło brak takiej przestrzeni.Soniaki są dla mnie wystarczająca jak narazie, grają tak jak lubię i są bardzo głośne, a tak żadne monitorki nie zagrają (Chodzi oczywiścię o głośność).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...