Skocz do zawartości

Odwrotnie założona koncówka mocy, możliwe? Proszę o pomoc.


audiofilek1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tannoy M2, to z pewnością dużo bardziej wymagające kolumny niż te Sony. Byle czym nie napędzisz ich jak należy. Każde lepsze kolumny potrzebują lepszego pieca. Wymiary, wygląd mogą być złudne i tak jest w większości przypadków. Podobnie to jak ilość głośników w kolumnie. Wcale nie znaczy, że kolumny trójdrożne są lepsze od dwudrożnych. Przykładów jest mnóstwo, jak np. kolumny otwarte, zamknięte, z BR z przodu z tyłu, na dole, na górze itp...

Tak więc, niestety mnie nie przekonasz nad wyższością tych Soniaków nad M2, czy innymi przyzwoitymi monitorami. Moim zdaniem nie miałeś styczności ze sprzętem w miarę przyzwoitym, a jeżeli już to w nieodpowiednich konfiguracjach.
Żeby taki złożyć nie potrzeba nie wiadomo jakich pieniędzy, ale nie skompletujesz tego za 200 zł. Chociaż jakbyś z czasem uzbierał sobie trochę gotówki, to chętnie pomogę Ci złożyć fajny zestaw. Można kupić etapami, raz kolumny, za jakiś czas wzmacniacz. Wtedy miałbyś realne porównanie pomiędzy sprzętem stereo, a mini wieżą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Tannoy M2 są całkiem dobre. Ale oczywiście trzeba je odpowiednio napędzić.
Możliwe również, że jak piszesz wolisz bardziej ofensywne, jaśniejsze a może nawet dość ostre brzmienie.
Znam parę modeli Cerwin Vega. Grają bardzo efektownie, by nie powiedzieć efekciarsko. Trochę estradowo.
Ale takie kolumny mogą sprawić, że bardzo szybko odechce Ci się słuchać muzyki. Zmęczą Cię, będą drażnić. Przy dłuższym odsłuchu
mogą zaboleć uszy i głowa. Chyba, że słuchasz muzyki w krótkich sesjach. 3 - 4 utwory i na podwórko icon_wink.gif .
Kolumny pozornie nijakie często są najlepsze. Można za ich pomocą słuchać godzinami i wciąż się odkrywa nowe szczegóły w dobrze znanych sobie utworach. Mogą być bardziej rozdzielcze od pozornie przejrzystrzych kolumn typu CV.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale takie kolumny mogą sprawić, że bardzo szybko odechce Ci się słuchać muzyki.



O ile tutaj własnie chodzi o słuchanie muzyki, bo już sam nie bardzo wiem. Tak jak nie dociera do mnie wyższość kolumn od mini wieży nad wspomnianymi M2. Przecież takie kolumny do wieży w większości nawet nie mają zwrotnic, żadnego wytłumienia w środku, o jakości przetworników nie wspominając.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo obiecany filmik, sami ocencie.Dzwiek na filmiku mocno sie rózni od tego co w realu.Nie nagrywałem żadnego łomotu basem bo to bez sensu (Tak z tyłu są poduszki, dostosowałem się do jakiegoś artukułu tutaj z forum użytkownik polecił) - https://www.youtube.com/watch?v=83yJQ-PNk28...eature=youtu.be
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, filmy w YT prezentujące brzmienie kolumn, to jak składanie modelu do sklejania w rękawicach spawalniczych. Nie ma sensu, powodzenia i z pewnością nie daje zamierzonego efektu.
A co do samego ustawienia, a raczej akustyki to co urzekło Cie w prezentacji brzmienia tych kolumn ? Puste ściany odbijające fale dźwiękowe w każdej możliwej płaszczyźnie ? Efekt sali koncertowej spowodowany pogłosem i echem dudnienia ?
Jakbyś wstawił te kolumny, do pierwszego lepszego przyzwoicie zagospodarowanego akustycznie pokoju, efekt byłby diametralnie inny. Wtedy dostrzegłbyś różnicę w brzmieniu dobrych monitorów i wyżej prezentowanych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy uświadomiłeś mnie, że wieżą teraz kosztuje lekko ponad 200zł, to zamówiłem praktycznie w ten sam dzień drugi zestaw głosników w idealnym stanie, aż dalej nie wierze, że ceny tak spadły, bez żądnego zastanowienia zamówiłem drugą parę.I teraz taki problem wieża nie radzi sobie do końca z zasileniem 4 głosników i szukam jakiegoś wzmaka do max 250zł, czy za tyle kupię coś sensowanego? Co do głosników to za wiele nie wiem wszystkie instrukcje/informacje o nich pogubione,z tego co piszę na naklejce kolumna ma impedencje 6 omów i 120w.Wzmak będzie podłaczony pod cd'ka technics SL-PS670D i do tego mam jeszcze takie pytanie posiadam kino domowe i chciałbym podłączyć do niego suba, jest taka możliwość?, wszystko żeby grało w tym samym czasie tylko kino i wzmak podłaczone do komputera (oddzielna regulacja głośności)?.Z tego co widziałem niektórzy podłączali 5 zestawów głosników do komputera i jakoś grało, tylko jak?Oczekuję od wzmacniacza co tam można oczekiwać za taka cenę, ale jak można miekkiego, mocnego basu.Posiadam też jakiś wzmak diory, która zasila altusy, ale ona nie radzi sobie kompletnie nawet z jednym zestawem tych kolumn, w ogóle brak takiego kopniecia,mocy bas taki pudełkowaty...Jak jakieś informację będą wam potrzebne proszę pisać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę, że nie napisałeś wcześniej, zamiast kupować od razu inne kolumny. Teraz masz dwie pary kolumn, wieżę w która zainwestowałeś pieniądze, a która nie jest w stanie tego napędzić i szukasz wzmacniacza.
A tak kupiłoby się porządne kolumny i wzmacniacz. Może warto byłoby to wszystko sprzedać i rozejrzeć się za czymś przyzwoitym co ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie, żeby jakieś kolumny zaspokoiły mnie głośnością,czystościa i zarazem potężnym basem, druga para głosników zrobiła robotę icon_smile.gif Wierzcie, albo nie, ale Tonsil Zeus ma się nijak do 4 kolumn sony, cieżko odróżnić co gra mocniej, tonsile zdecydowanie niżej, ale teraz jest pogrom, ale tak jak mówie trzeba podkręcić trochę volume, żeby membrany się rozruszały przy wieży.Za drugą parę kolumn dałem 175zł to śmieszne pieniądze, a zeusy za wiele,wiele wiecej dużo lepiej nie grają icon_smile.gif
To jak znajdzie się jakiś wzmak?W innym temacie ktoś napisał, że zasilał sony nx1, to są bardzo podobne kolumny, jakiś tańszym wzmakiem i tak samo grało jak ja pisze nie to co przy wieży, tak ciężko zasilić te kolumny? icon_biggrin.gif Nie chcę kupować czegoś takiego jak moja stara już diorka i słyszeć głosniki zapakowane w karton icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealny byłby tutaj Grundig Fine Arts V2. Wzmacniacz bardzo dobry w swojej cenie, a do 300 zł warto za niego dać. Obecnie nie widzę nic dostępnego. Chyba, że eBay. Jest jeden na OLX, ale za 440 zł, przesada, bo do 400 zł można już kupić V3, a za 450-500 najwyższy z serii V4.
Ale jeszcze sprawdzę, co innego można kupić w Twoim budżecie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, jak pisałem wcześniej. Gdybyś się odezwał przed naprawą, to z pewnością bym ci ją odradził i polecił zakup innego wzmacniacza.
Przy tak niskim budżecie różnica 200 zł, to bardzo dużo.
Ten Sansui jest niezły, z pewnością sobie poradzi z Twoimi kolumnami. Wiem, że nie posłuchasz, ale podłączenie czterech kolumn, to błąd, no ale ...

Możesz jeszcze rzucić okiem na ten wzmacniacz :
http://allegro.pl/wzmacniacz-toshiba-aurex...5299171982.html
[ AUREX SB 66 ]

Tylko szkoda, że narożnik jest obity. Nie wiem jak Ty podchodzisz do takich detali, ale wzmacniacz jest wart uwagi.


A jakie dokładnie standy kupiłeś ? Możesz wrzucić fotkę, albo dać link do aukcji gdzie kupiłeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi wzmak nie bardzo podoba mi sie wizualnie, a będzie stał na biurku.Co to do standów to kupiłem jedne ze zwyklejszych uzgadniając pare szczegółów ze sprzedawca i zrobił na zamowienie trochę niższe i z większym blatem na kolumne - http://allegro.pl/standy-podstawy-stojaki-...4833079297.html

a co myślisz o tym wzmaku - http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-amplituner...html#e6746d6277
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd nie gra icon_wink.gif.

Co do standów, to zobacz, miałbyś metalowe, ciężkie standy za niewiele więcej :
http://allegro.pl/podstawki-stojaki-standy...5314024813.html
[ STASNDY TomBase Audio ]

Wyższe modele TA były niezłe, do tych kolumn to i tak wzmacniacz nad wyraz. A czemu akurat Sony ? Do kompletu ?
Wygląda na przyniszczony, jesteś pewien że chcesz wzmacniacz w takim stanie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów ta górna podstawa do stawiania kolumn jest troszeczkę przy mała, na spodzie kolumn sa założone takie jakby nózki z gumy i na tym chyba powinny stać?
A co do wzmaka, to widziałem i słyszałem go właśnie przy głosnikach sony nx1, jako tako grało i podałem jako przykład - http://olx.pl/oferta/wzmaczniacz-sony-ta-f...html#7290375dff tutaj lepszy stan do 300zł utargował bym, ale czy on nie odstaje od innych modeli wzmacniaczy i czy da radę przy 4 kolumnach? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie standy na zamówienie możesz określić własnymi wymiarami. Zarówno te, które kupiłeś i te które podałem Ci ja. Wyższością standów proponowanych przeze mnie jest ich konstrukcja i materiał. Zazwyczaj wykonawcy takich standów, oferują jeszcze możliwość zasypania standów piaskiem, lub śrutem (to pierwsze taniej wychodzi).
Ale w tych z mojego linku, takiego otworu nie ma. Ale można go nawiercić, nagwintować i po sprawie. Wtedy też będzie można piasku nasypać.

Standy mogą stać na gumowych nóżkach, albo na kolcach. Na gumowych nóżkach masz pewność że nie poniszczysz sobie podłogi przy przesuwaniu, czy przy zwykłym staniu standu przez dłuższy czas w tym samym miejscu.
Z kolcami jest troszeczkę inaczej. Kolce muszą stać na podkładkach, bo inaczej będziesz miał dziury i rysy na parkiecie/panelach. Za to wyglądają zdecydowanie lepiej, bo co do wpływu samego tłumienia drgań, to sprawa dyskusyjna. Ja jednak wybrałbym kolce.

A za wzmacniaczem można się rozejrzeć, może udałoby się znaleźć wyższy model. Chociaż przy tym budżecie, to trzeba szukać w miarę dobrego wzmacniacza w ładnym stanie wizualnym. Przynajmniej ja tak uważam.

Pisałeś, że słyszałeś TA z tymi kolumnami. Na żywo, czy na YT ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...