Skocz do zawartości

Subwoofer + kolumny + odtwarzacz do 1500


4funsecond

Recommended Posts

Witam. Jestem nowy na forum i niestety nie wiem nic o muzyce, głośnikach. Postanowiłem kupić sobie do pokoju jakiś sprzęt grający który będzie miał duże uderzenie basu icon_biggrin.gif Nie jestem audiofilem, nie potrzebuję także bardzo głośnego sprzętu ale marzy mi się porządny bas. Napisałem do znajomego - mówił mi że jeśli zależy mi na basie powinienem sobie kupić porządny subwoofer i dwie kolumny. Zacząłem poszukiwania i znalazłem takie rzeczy:
W zestawie: Subwoofer py-bl300a10 + Wzmacniacz Peiying PY-B2H76R 2000W + komplet kabli - 550zł. - Dokupiłbym kolumny (?)

Oddzielnie:
Subwoofer magnat 301a (700zł)
Amplituner Denon RCD-100 (400zł)
Ferguson EX 650 II (600zł)

Na prawdę nie orientuję się w tematach muzyki i jeśli moje propozycje wydają się zabawne - podeślijcie coś co byłoby dla mnie dobre.
Mój pokój - 8mx3m
Słucham głównie rapu( https://www.youtube.com/watch?v=tnrQhaMb5u4 ) , jednak czasem lubię włączyć sobie coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=NRIfnJERR_k i chciałbym żeby po włączeniu szafki w moim pokoju zaczęły przynajmniej drgać icon_biggrin.gif

Czekam na wasze propozycje icon_smile.gif Edytowano przez RoRo
Poprawiłem błędy ortograficzne...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz umieścić temat w dziale nagłośnienie samochodowe. Bo wspomniany "wzmacniacz" Peiying to chyba niska klasa sprzętu, ale do auta.
Do sprzętu audio stereo domowego, bo może o niego chodzi, absolutnie to się nie nadaje.
W opisie też potem też jakieś zamieszanie bo wymieniasz amplituner i jakiś komplet tanich kolumn do kina , a amplitunerowi np. kina domowego, daleko dobrym brzmieniem np. basu do siły klasycznego wzmacniacza stereo.

Być może w tanim i niewielkim zestwie stereo domowym taki dodatkowy subwoofer coś tam pomoże kiepskim kolumnom np. w miniwieży, ale w takim złożonym z głową jest niepotrzebny, czasem wręcz zbędny.
Zależy co kto rozumie pod pojęciem porządny bas, jedni wolą niski, krótki, twardy, a innu taki miękki, snujacy się mięsisty, przy kiepskich kolumnach i subwwoferze często dominujący.
Zdecyduj czy chodzi o sprzęt do auta, sprzęt do efektów w filmie, czy sprzęt stereo do muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź icon_smile.gif
Chodzi o sprzęt do domu, do pokoju 8x3m
Kolumny dałem te, bo widziałem je na jakimś filmiku i w połączeniu z subwooferem było widać że w każdym pokoju (a było ich 3) trzęsły się rzeczy. Jestem otwarty na propozycje, zdaje się na was bo jak już pisałem jestem całkowicie zielony.
Chodzi o sprzęt stereo do muzyki w domu. Lubię miękki bas, jak to napisałeś - mięsisty icon_biggrin.gif
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja także słucham rapu. Nie jestem zwolennikiem tego, aby mi się meble trzęsły, ale można uzyskać dobre, mocne brzmienie bez takich efektów.
Proponowałbym Ci zainwestować w używany sprzęt. Wzmacniacz stereo i kolumny bez subwoofera.
Na Twojej powierzchni i z takimi oczekiwaniami z pewnością kolumny podłogowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub jest stworzony do dostarczania niskich tonów, kolumna gra całością pasm. jedna kolumny grają mocniejszym, a inne słabszym basem. Tak samo sprawa ma się co do wysokich i średnich częstotliwości, w zależności jakich kolumn kto szuka.
Jak potrzebujesz takiego mocarnego walnięcia, to proponowałbym szukać wśród Cervin Vega. Choć osobiście poleciłbym Ci Infinity, ale przy tym budżecie mogłoby być ciężko. A szczerze mówiąc chciałem ci zaproponować Dali 450, bo to świetne kolumny, dynamiczne. Ale nie jestem pewien, czy Tobie zależy także na innych aspektach brzmieniowych, chyba nie. I szkoda takich fajnych kolumn na takie łupanie.
Mission M33, moim zdaniem są kolumnami z niezłym kopem i do rapu się nadadzą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Napisałem do znajomego - mówił mi że jeśli zależy mi na basie powinienem sobie kupić porządny subufer i dwie kolumny. Zacząłem poszukiwania i znalazłem takie rzeczy:
W zestawie: Subufer py-bl300a10 + Wzmacniacz Peiying PY-B2H76R 2000W + komplet kabli - 550zł. - Dokupiłbym kolumny (?)
...
Czekam na wasze propozycje icon_smile.gif

Co do propozycji - to poprawnie jest "subwoofer"!
Przecież jak przeglądałeś oferty to powinieneś na to zwrócić uwagę...

Fajnie, że zdecydowałeś się na porządny, firmowy sprzęt zamiast na "wynalazki" icon_cool.gif
Co do wzmacniacza - pewnie może być używany, ale czy np. musi być z pilotem?


A oprócz "polowania" na wzmacniacz to zastanów się jeszcze jak rozstawisz kolumny, bo nie powinny być np. wciśnięte w róg pokoju.
O rozmieszczeniu kolumn w pokoju masz trochę informacji pod poniższym adresem
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/

Pozdrawiam
PS. Twój pierwszy post poprawiłem, bo to aż drażni - a przy kolejnych swoich wpisach zwróć na to uwagę
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy to te :
http://allegro.pl/dunskie-solidne-kolumny-...5277473699.html
[ DALI 450 ]

No i właśnie ciekaw jestem ile masz na wzmacniacz w tym momencie ?


Tak to te icon_smile.gif ... Jeśli zostaną dzisiaj kupię, ale muszę się jeszcze zastanowić aby wystarczyło na wzmacniacz. Nie mam określonej sumy na niego, ale nie chcę kupić szajsu który wszystko zepsuje. Może być używany i bez pilota.
Zdaję się na Was. Podesłalibyście jakieś propozycje? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo się cieszę, choć tutaj masz takie same kolumny, tylko taniej :
http://allegro.pl/dali-450-okazja-i5274467600.html
[ DALI 450 ]
Które kupisz to już Twoja sprawa, najważniejsze, że wybierasz bardzo dobre kolumny. Szczerze mówiąc nie sadziłem że cię one zainteresują icon_smile.gif.
Co do wzmacniacza, to musisz podać jakiś przedział cenowy. Zakładałeś wydać 1500 zł na wszystko. Mam nadzieję, że to nie 200 zł.
Daj znać i czegoś poszukamy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem jakimś cudem tych za 1000zł : o ... Pewnie jeszcze dziś je kupie, i wtedy zostanie drugie tyle na resztę sprzętu icon_biggrin.gif .Obawiam się jednak trochę o ich stan, jakiś dziwny opis jest :/
Też się ciesze, że je wybrałem bo opinie mają bardzo dobre icon_cool.gif Czytałem trochę o wzmaczniaczach do tych kolumn i niestety wiele linków z allegro wygasło więc nawet nie mogę ocenić jaki to koszt :/ W innych tematach też czytałem - nie mogę znaleźć nigdzie ceny, nikt takich wzmaczniaczy nie sprzedaje (?).
Dobrze by było, gdybyście napisali co jeszcze muszę kupić aby to wszystko grało z płyt CD, wtedy przyszykuję odpowiedni budżet icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, każde źródło podłączasz do wzmacniacza, tam masz kilka wejść do różnych elementów. W zależności co chcesz podłączyć, odtwarzacz CD, tuner, itp... Jest jedno wejście przeznaczone tylko dla sygnału gramofonowego, nazywa się PHONO. Jest także wejście oznaczone jako AUX i służy jako dodatkowe, do czego już sobie życzysz.
A z tym notebookiem, to nie wiem czy jest sens. Masz komputer ? Możesz podłączyć go tak samo do wzmacniacza. Warto by wtedy zastosować przetwornik cyfrowo-analogowy DAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak, każde źródło podłączasz do wzmacniacza, tam masz kilka wejść do różnych elementów. W zależności co chcesz podłączyć, odtwarzacz CD, tuner, itp... Jest jedno wejście przeznaczone tylko dla sygnału gramofonowego, nazywa się PHONO. Jest także wejście oznaczone jako AUX i służy jako dodatkowe, do czego już sobie życzysz.
A z tym notebookiem, to nie wiem czy jest sens. Masz komputer ? Możesz podłączyć go tak samo do wzmacniacza. Warto by wtedy zastosować przetwornik cyfrowo-analogowy DAC.


Mam komputer, ale nie ma szans na przeniesienie go do mojego pokoju. Jest jeden na całą rodzinę icon_smile.gif ... W sumie wolałbym nawet puszczać muzykę z płyt, lubię wspierać twórców icon_biggrin.gif
Może skupmy się na wzmacniaczu, widziałem ze w temacie obok kolega mówił coś o sonym - może do rapu właśnie ten sony by się nadał?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nawet nie chodzi o to, bo odtwarzacz już można kupić od 50 zł, ale radziłbym szukać przynajmniej od 100 zł.
Ale nie ma co się spieszyć z wszystkim na raz. Zacznijmy po kolei. Co z kolumnami ?
Jak już się zdecydujesz, to zajmiemy się wzmacniaczem, a potem biorąc pod uwagę wielkość pozostałego budżetu poszukamy odtwarzacza.
Podoba mi się Twoje podejście. Ja także kupuje płyty ulubionych artystów. Nie mam wszystkich, które bym chciał, ale kolekcja jest dość mocna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...