Skocz do zawartości

Buczenie w głośniku


mysztuqaz

Recommended Posts

Witam. Ostatnio postanowiłem zmodernizować swój sprzęt audio. I po długich namysłach zdecydowałem się na okazyjny zakup nowego monitora studyjnego Behringrer 1031A. W przyszłości planuję dokupić drgi lecz najpierw potrzebuje rozwiązania problemu buczenia. Podpięłem go kablem chich-jack poprzez niezbalansowane wejście do zewnętrznej karty dźwiękowej Audiotrak Maya U5.
Problem w tym że przy takiej konfiguracji głośnik ten strasznie buczy, co ciekawe zakłócenia się nasilają podczas scrolowania myszką. Póki co doszedłem do tego że jeśli do drugiego wejścia niezbalansowanego (niesymetrycznego) włożę sam wtyk jack 6,3mm buczenie ustępuje lecz gra on wtedy bardzo cicho. Czy koś wie może w czym tkwi problem? Dodam ,że na innym chinch-jacku jest to samo. Może podłączenie kablem xlr by pomogło? Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Zdjęcie tyłu głośnika: http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://...ed=0CB4QMygAMAA
Dodam jeszcze że w zestawie był drugi kabel zasilający z angielska wtyczką a ,że mam przejściówkę to postanowiłem go podłączyć i odziwo buczy troche mniej ale nadal jest to uciążliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takiego kabla, dziś podłaczyłem go do telefonu i już nie buczy lecz tylko troche szumi, ale to już nic w porównaniu jak podepne go do dżwiękówki. Dzwiękówka jest w 100% sprawna bo używałem jej cały czas na innym sprzęcie. Wydaje mi się ,że problem tkwi w połączeniu chinch jack, całość stoi koło urządzeń zasilanych z kontaktu a ten kabel pewnie nie jest ekranowany i zbiera różne szumy co daje taki efekt. Chciałbym spróbować kupić kabel XLR i go podłączyć do symetrycznego wejścia.
Wiem, że ma być męski XLR - jack 3,5. Ale jaki jack? Mono czy stereo? Co to za różnica? Potrzebuje max 1,5m. Czy jest sens kupować droższe kable np za 80zł czy wystarczy taki za 15zł. Proszę wybaczyć niewiedzę. Jestem raczej zielony w sprawach audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack jak najbardziej mono, podłączasz każdą kolumnę osobno. A kable kupiłbym lepsze niż takie za 15 zł. Nie muszą być takie za 80-100 zł od sztuki. Przejdź się do sklepu muzycznego, lub poszukaj w necie. Znajdziesz z pewnością lepsze kable w niezłej cenie.

Czy ta cena 80 zł ma się do jednego kabla, czy kompletu do podłączenia obu monitorów ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mono? Jaka jest różnica? Na jack 3,5 stereo by nie działało? Narazie mam jeden monitor, drugi kupie jak z tego bede w 100% zadowolony.
http://allegro.pl/procab-kabel-stereo-mini...5221976746.html to czyli ten odpada bo jest stereo?
Ciężko znaleźć taki kabel od 1m do 1,5m żeby był na małego jacka i mono. Tak myslę że więcej niż 40-50 za taki kabel nie dam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhy, myślałem że masz wejścia na duże.
Posłuchaj, kup kable 3.5 X 6.3 i powinno być ok. Ja miałem studio domowe i stosowałem połączenia monitorów na duże jacki (oczywiście mono, inaczej działać nie będzie).
To jest monitor aktywny, ale nadal to jedna kolumna i tak jak we wzmacniaczu stereo kolumnę pasywną podłącza się kablem mono, czyli + i -. Tutaj sprawa jest identyczna. Różnica polega na tym, że kolumna jest aktywna (czyli posiada własne zasilanie i wzmacniacz wbudowany w jej środku), ale sygnał nadal dostarczasz w formie sygnału mono. Jak dokupisz drugi monitor, będziesz maił stereo.

A skąd pomysł na jeden monitor, dlaczego jeden ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owy pomysł stąd, że od dawna chciałem mieć jakieś monitory ale nie było mnie stać na jakieś porządne. Byłem napalony na Behringery Truth B3031A ale zawsze ktoś mi je sprzątnął sprzed nosa. A tego wytargowałem za 250zł za nówke to aż żal było nie brać gdzie ich cena to około 600-900 za sztuke. pomyślałem że posłucham jak bedzie lipa to pogonie za 300 ,a jak beda w miare ok to zostawie i raczej go zostawie i dokupie w przyszłości drugiego jak sie trafi gdzieś taniej.
Ale wracając do twojego pomysłu z dużym i małym jackiem. Naczytałem się że symetryczne wejście jest raczej na duże odlegości (u mnie tego problemu nie ma) i jeśli monitor ustawiony jest w pobliżu urządzeń elektrycznych. I tu akurat by się przydał gdyż u mnie monitor jestr wręcz otoczony takimi urządzeniami (komp, router, pady, tv, monitor LCD, lampka, huby i inne pierdoły łącznie 10 wejśc na dwóch listwach zawalonych) kabli jest tam tyle że szkoda gadać. No i właśnie dlatego przemawia do mnie zakup tego symetrycznego xlr-a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie już miałem zamawiać ale obejrzałem ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=S5r7MR7h-Ls
dokładnie w 1.26 minucie widać że ten typek podłącza jacka stereo a nie mono i znów jestem pełen wątpliwości i czytam różne fora i to chyba jednak bedzie kabel xlr męski mini jack stereo. Im więcej o tym czytam tym mniej wiem. Może to jest tak że zależne jest to od tego jakie mam wyjścia z dżwiękówki.
http://archiwum.allegro.pl/oferta/audiotra...4831619683.html według tego mam wyjścia 3.5mm Stereo Mini.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem Cię w stanie zapewnić czy będzie działać, czy nie. Nie miałem styczności z taka kartą, nie rozumiem jej przeznaczenia. Ja mam ESI Juli@ i to było podłączone do mixera Mackie VLZ3 802, a stąd sygnał był puszczony na monitory. Obecnie mam podłączoną przez USB kartę Lexicon Omega, ale te karty mają wyjścia 6.3 bez jakichkolwiek udziwnień 5.1.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...