Skocz do zawartości

Dolby atmos w salonie


aldik79

Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze, mam dla was małe wyzwanie z moim nagłośnieniem. Posiadam teraz amplituner onkyo 604 oraz kolumny 5.1 quadral argentum 07, subwoofer velodyne eq12. Ostatnio wyczytałem o nagłośnieniu dolby atmos i mnie to zaciekawiło. Zamieszczem zdjecia salonu w moim przyszłym domu. I pytanie czy jakbym zakupił amplituner obsługujacy ten format dżwieku np: onkyo 636 oraz głośnik Onkyo Dolby Atmos SKH-410 (nakłada się na frontowe) Czy bedzie u mnie w salonie miało to sens? Przesyłam zdjecie sufitu podwieszonego z lampa- nie wiem jak bedzie się zachowywał dżwiek odbijany od sufitu. Czy jest sens pakowania ponad 2 tys w takie cos w moim przypadku. Czy montowac taki osprzę w tam małym salonie? Juz teraz nie wiem jak bedzie grało 5.1 poniewaz nie mam symetrycznie rozmieszczonych głosników efektowych- schemat w załaczniku. doradzicie?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

No cóż... Sufit masz bardzo ładny. Nie wiem dlaczego akurat to on jest Twoją największą rozterką pod względem brzmienia. A co do samej realizacji, to byłeś gdzieś posłuchać i sprawdzić czy takie rozwiązanie spełni Twoje oczekiwania ?
Te załamania są dość blisko okna wyjściowego na ogród, tak ? Więc chyba nie wstawisz a akurat to miejsce tv ? To chyba i tak będzie trochę odsunięte od tej części ?
Ogólnie, to temat KD i takich rozwiązań jest mi trochę obcy, nie mam takich gadżetów w domu. Jednak sądząc po powierzchni Twojego salonu (bo nie wiem ile dokładnie on ma nie licząc aneksu kuchennego) to jest to dobry pomysł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety TV musi być w tym miejscu w którym zaznaczylem- brak innej możliowści. Niestety nie odsune go dalej od okna icon_sad.gif W dolby atmos dodatkowe głośniki które zaproponowałem odbijają dżwięk od sufitu i nie wiem jak to się zachowa na moim:) Odsłuchów takiej insatalcji nie przeprowadzałem- nawet nie wiem gdzie mógłbym to zrobić w Opolu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak ma być, to trochę tej płaskiej powierzchni na suficie jest. A wnioskując po projekcie, to chyba innej adaptacji nie bierzesz pod uwagę.
Ogólnie jeżeli chodzi o akustykę pomieszczenia w stosunku do brzmienia, to akurat nierówne powierzchnie, a także ich załamania, mają na nie pozytywny wpływ.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie baw się w żadne atmosy.Masz KD z 5.1 i "chwacit" jak mawiali starożytni Rosjanie.Cwaniaki od sprzętu nie mają jak zwiekszyć sprzedaży to wymyślają różne bajery i wodotryski,żeby wcisnąć swoje cuda frajerom.I jak mówił klasyk-ciemny lud to kupi.


No tak, tylko że Dolby Atmos to nie wymysł producentów sprzętu tylko format dzwięku używany od niedawna przy nagrywaniu filmów, mający zastąpić True-HD oraz DTS-MA. Kiedyś było 2.1 potem 5.1 -> 7.1 -> 7.2 -> 9.2 teraz będziemy mieli 7.1.2 albo 9.1.4. Takie czasy. Pierwszy film jaki oglądałem nagrany z dźwiękiem Dolby Atmos to "Transformers: Wiek Zagłady" a że mój apm tego formatu nie obsługuje to odrazu wskoczyło True- HD ... format na bazie którego powstał Dolby Atmos.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zrozumieć,że są koledzy którzy w stereo słyszą z jakiego drewna są zrobione skrzypce ósmej skrzypaczki w drugim rzędzie, ale nie wiem czy w atmosie seria z kałacha w 9 Kompanii brzmi bardziej kałachowato czy lot helikoptera w Black Hawk Dawn jest bardziej spektakularny.Ja mam ampli Yamaha 773 i 5 głośników+ sub i w zupełności wystarcza. Atmos jest po to ,żeby szybko biec i zmieniać ampli bo inaczej to już nie ma oglądania.Nie popadajmy w absurdy i nie dawajmy dymać się PR-owcom firm od sprzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...