Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do Tannoy DC6T 1500zl


code

Recommended Posts

To nie jest mój pierwszy post. Myślałem, że podałem najważniejsze informacje, ale zgodnie z życzeniem (chyba o to chodziło?):

1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
1500 - 2000 zł

2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
raczej używany

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy (gramofony, lampy), bo od tego zależy m.in. dobór działu.
stereo

4) Jaki jest sprzęt towarzyszący
Tannoy DC6T
HD-DAC1

5) Jaka jest powierzchnia pokoju? Można też uzupełnić to o wymiary i rysunek tego, co znajduje się w pokoju
22m2

6) Jakiej muzyki słuchamy
rock, akustyka, jazz, klasyka, folk, bez cięższych brzmień

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
na 2-3 lata?

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony
ma napędzać kolumny... tylko albo aż

Myślałem o Marantz PM6005 ale nie potrzebny mi DAC w nim wbudowany.
Wolałbym cały budżet przeznaczyć tylko na "sekcje wzmacniania".
To może 7004?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki:

http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity...=item19fee281d7

Ten egzemplarz jest chyba bez pilota a i cena za wysoka.

Można taki często upolować za około 2 000 PLN z pilotem w bardzo dobrym stanie.

Dźwięk pełny, z mocnym basem, przestrzenny, lekko ocieplony i ogólnie bardzo przyjemny.

Wszystkie są w srebrnym kolorze. Starsze egzemplarze mają złote elementy, nowsze są całe srebrne.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proponuję taki:

http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity...=item19fee281d7

Ten egzemplarz jest chyba bez pilota a i cena za wysoka.

Można taki często upolować za około 2 000 PLN z pilotem w bardzo dobrym stanie.

Dźwięk pełny, z mocnym basem, przestrzenny, lekko ocieplony i ogólnie bardzo przyjemny.

Wszystkie są w srebrnym kolorze. Starsze egzemplarze mają złote elementy, nowsze są całe srebrne.



Nie ma zamulonej góry?
Nie chcę przesadzić też w drugą stronę, nie lubię ciemnego i ciepłego dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zupełny brak zamulenia, dźwięk nie jest w żadnym razie ciemny.
Jest przestrzeń, sporo szczegółów.
Lekkie ocieplenie dodaje mu tylko uroku i muzykalności.

Jeżeli kolumny same nie są kluchowate i nie mają dużego,przesadzonego i miękkiego basu to powinno być dobrze.
Poza tym sporo mocy no i dual mono.



Mam wątpliwości czy to dobry kierunek dla kogoś, kto lubi staxy. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem, czy to dobry kierunek, a jakie są Staxy?

I jak grają Twoje Tannoye?

http://www.audiostereo.pl/musical-fidelity...o-36-177-2.html



Nie wiem, Tannoye kupowałem w ciemno.

Staxy to raczej dobra, bliska średnica, bardzo szczegółowa ale nie męcząca góra, napowietrzony przekaz i duża dawka realizmu, którego brak w innych słuchawkach. Bas jest raczej dopełnieniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To znaczy, że masz te Tannoye ale jeszcze ich do niczego nie podłączałeś ?

Twój opis Staxów pasuje gdzieś w 90 % do A3, miałem go do niedawna.
Nie licząc tego, że basu też mu nie brakuje.



Nie mam, idą do mnie z UK.

Później wezmę sobie z salonu jakiś wzmacniacz na test, ale muszę mieć też swój wzmak jako punkt wyjściowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Myryada MXI2080. Gdyby grał tak, jak starsi bracia Mi 120 / 240, powinien się z Tannoyami fajnie zgrać. Nie znam również tego T+A Pulsar PA 2000 AC, z tego co udało mi się znaleźć, pochodzi z przełomu lat 80/90-tych i kosztował 4500 DM. Jak widać, zbudowany jest naprawdę solidnie.
Model PA 1500R (jak i słabszy mocowo PA 1200R) otrzymał podobne noty co Myryad Mi 120.
Znane mi wzmacniacze T+A grają szybko i dynamicznie, nie ma mowy o zmuleniu - inaczej bym nie polecał. Przy zakupach w ciemno zawsze jednak istnieje ryzyko, że brzmienie Ci nie przypasi. Najwyżej odsprzedasz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie lepiej zacząć od tego wzmacniacza wypożyczonego z salonu jako punkt wyjściowy.

Będzie łatwiej pewnie doradzić, jeśli opiszesz swoje wrażenia.
Napiszesz co jest fajnie, a co nie i jeśli tutaj ktoś będzie znał ten wypożyczony wzmak, to będzie cenna wskazówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać wstępnie Tannoye z dosyć podłym wzmacniaczem JVC 2x40W, i zdecydowanie szukam wzmacniacza z dobrym basem, bo to IMO najsłabsza cecha DC6T. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że może to być wynikiem słabego wzmacniacza i beznadziejnego ustawienia - obecnie stoją prawie że na środku pokoju, gdzie nie mam nawet miejsca na kolumny, docelowo będą grały w pomieszczeniu gdzie będę mógł pobawić się z ustawieniem. Tak czy siak jakiś pogląd ich grania już mam i chude lub jasne wzmacniacze to nie jest dobry kierunek. Czy słaba moc tego wzmacniacza może się objawiać anemicznym basem, chociaż pod względem ogólnej głośności nie brakowało "pary".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...