Skocz do zawartości

Zeus - Jaki wzmacniacz? Może inne głośniki?


SmOoCZeG

Recommended Posts

Wiem, że jest dużo już takich tematów, ale wszystko co znajduję to albo do 500zł albo jakiś inny, albo jeszcze inny. A mi chodzi o najlepszy.
Chodzi o taki na którym zeusy dadzą zagrać pełną parą.
Żeby miał bluetooth, a najlepiej jeszcze NFC, aux wiadomo standardowo.
Wiadomo 400 WAT x2 żeby wyciągnąć z zeusów co się da. Koniecznie muszą być jeszcze 2 wyjścia na tylne głośniki i jeden na centralny. By dokupić jeszcze jakieś głośniki by zamienić to w kino domowe razem z zeusami, czyli 5.2 tak jak aktualnie to mam, myślę że wiadomo o co chodzi.

Jakby udało się dobrać kilka wzmacniaczy cenowo było by fajnie w sęsie

-500
-1000
-1500
-2000zł

Tak wygląda aktualnie to u mnie ( zielone to głośniki ):
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiadomo 400 WAT x2 żeby wyciągnąć z zeusów co się da.

To chyba potrzebujesz wzmacniacza estradowego - bo w takiej cenie nic firmowego i mocnego nie kupisz - brakuje 1 albo 2 zer przy kwocie, jaką chcesz przeznaczyć na zakup.

Cytat

Koniecznie muszą być jeszcze 2 wyjścia na tylne głośniki i jeden na centralny. By dokupić jeszcze jakieś głośniki by zamienić to w kino domowe razem z zeusami, czyli 5.2 tak jak aktualnie to mam, myślę że wiadomo o co chodzi.

Raczej nie wiadomo o co chodzi...

Na rysunku są 4 kolumny, wspominasz o 5.2 - gdzie masz te 2 suby i centralny?

Jeżeli chcesz mieć tyle kolumn, to potrzebujesz wielokanałowego wzmacniacza kina domowego (albo końcówki mocy), a nie wzmacniacza stereo.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Wiadomo 400 WAT x2 żeby wyciągnąć z zeusów co się da.

To chyba potrzebujesz wzmacniacza estradowego - bo w takiej cenie nic firmowego i mocnego nie kupisz - brakuje 1 albo 2 zer przy kwocie, jaką chcesz przeznaczyć na zakup.

Cytat

Koniecznie muszą być jeszcze 2 wyjścia na tylne głośniki i jeden na centralny. By dokupić jeszcze jakieś głośniki by zamienić to w kino domowe razem z zeusami, czyli 5.2 tak jak aktualnie to mam, myślę że wiadomo o co chodzi.

Raczej nie wiadomo o co chodzi...

Na rysunku są 4 kolumny, wspominasz o 5.2 - gdzie masz te 2 suby i centralny?

Jeżeli chcesz mieć tyle kolumn, to potrzebujesz wielokanałowego wzmacniacza kina domowego (albo końcówki mocy), a nie wzmacniacza stereo.

Pozdrawiam



(Centralny to zielony prostokąt po środku, a suby u mnie stoją pod kolumnami)
Wiem że zeusy do takiego pokoju to głupota, ale one mi się bardzo podobają. 5.2 mam aktualnie ale jednak sobie daruje subwoofery.
Myślałem nad ADS LX 500 , ale chciałbym jeszcze dokupić jakieś dwa tylne i fronta by zrobić z zeusami kino domowe więc ten LX 500 odpada.
A jakaś końcówka mocy która jest 5 kanałowa, też zadziała jako kino domowe czy to musi być wzmacniacz z opcją kina domowego?

Nie chcę kupować wzmacniacza poniżej 200wat
3 kanały niech mają mniej, w końcu filmów nie oglądam na urwanie uszu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie chcę kupować wzmacniacza poniżej 200wat


Pytanie czy takowy wzmacniacz jest faktycznie potrzebny, bo chyba tak samo jak te zeusy w małym pokoju. Te 2x 200W to prędzej przy 4 ohmach, bo jak przy 8 to faktycznie cena wzmacniacza byłaby zdecydownie bliżasza cenie z 4 zerami.
Z ogólnie dostepnych mocny jest Denon 1510 i 2010 pierwszy dochodzi do 200W, a drugi ją przekracza, oczywiście przy 4 ohm, to konstrukcje mające po osobnym zasilaczu na każdy kanał. Lub Roksan KANDY K2, wszystkie bywają na aukcjach, tylko trochę szkoda ich na zeusy i na taki pokój, bo urwie głowę pewnie już na ustawieniu na godz. 8, a brzmienie zeusów zmarnotrawi styl i potencjał tych wzmacniaczy.
Natomiast mocne ( tak mocne) wzmacniacze z funkcjami bth , nfc, hmm, jak pisał rafał, takie rzeczy tylko w erze, owszem amplitunery kinowe takowe bajerki mają, tylko one nie są znów mocne.
Tu wystarczyłby normalny wzmacniacz oczywiście z dobrym zasilaniem, przy takich kolumnach i tak nagłośniłby 3 razy większy pokój.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim sensie Zeusy Ci się podobają. Z wyglądu?
Bo nie sądzę, że z tego jak grają. Bo jeśli tak, to chyba naprawdę niewiele (albo wcale) dobrych kolumn słyszałeś.
Naprawdę mnie byłoby szkoda kasy na takie kolumny. Bo jeśli nawet lubisz taki ofensywny, agresywny, nieco estradowy styl grania,
to można za podobne pieniądze kupić dużo lepsze kolumny.
Co do 200 W ale takich prawdziwych a nie marketingowych i jeszcze by dobrze zagrało, to chyba nie zdajesz sobie sprawy co piszesz.
Tyle to mają dobre amerykańskie piece i jak nie masz kilka, kilkanaście tysięcy za używany, nie masz co podchodzić do tematu.
Zeusy tyle na pewno nie wymagają. Zdoła je napędzić i dobry 50 - 80 W wzmacniacz, byle z dobrym zasilaniem.
Niestety jak piszą koledzy amplitunery kina domowego nie są zbyt wydajne i podczas wysterowania wszystkich kanałów ich moc zazwyczaj drastycznie spada. To co piszą w danych technicznych, to na ogół bajki.

I Ty musisz się zdecydować na coś. jeśli chcesz słuchać muzyki, to kup dwie dobre kolumny i do tego wzmacniacz stereo.
ale jeśli kino domowe jest Twoim priorytetem, to musisz popatrzeć za jak najlepszym amplitunerem KD, najlepiej za takim, który jako nowy kosztował kilka/naście tysięcy. Ale kolumny w dalszym ciągu polecam inne.
Nie daj się zwieść mitom, czy opowiastkom kolesi, którzy o temacie mają tyle pojęcia co krowa o Trawiacie. Choć to co krowa lubi podobnie się pisze icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal uważam, że :
1. kolumny są za duże do Twojego pomieszczenia.
2. Kolumny, które wybrałeś są delikatnie mówiąc kiepskie.
3. Zdecyduj się, albo KD, albo Stereo. Piszesz w dziale Stereo, więc wnioskuję, że chodzi właśnie o to. W takim wypadku ampli KD odpada (bo nawet jak wybrałbyś te Zeusy, to taki wzmacniacz odpowiednio ich nie napędzi).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A w jakim sensie Zeusy Ci się podobają. Z wyglądu?
Bo nie sądzę, że z tego jak grają. Bo jeśli tak, to chyba naprawdę niewiele (albo wcale) dobrych kolumn słyszałeś.
Naprawdę mnie byłoby szkoda kasy na takie kolumny. Bo jeśli nawet lubisz taki ofensywny, agresywny, nieco estradowy styl grania,
to można za podobne pieniądze kupić dużo lepsze kolumny.
Co do 200 W ale takich prawdziwych a nie marketingowych i jeszcze by dobrze zagrało, to chyba nie zdajesz sobie sprawy co piszesz.
Tyle to mają dobre amerykańskie piece i jak nie masz kilka, kilkanaście tysięcy za używany, nie masz co podchodzić do tematu.
Zeusy tyle na pewno nie wymagają. Zdoła je napędzić i dobry 50 - 80 W wzmacniacz, byle z dobrym zasilaniem.
Niestety jak piszą koledzy amplitunery kina domowego nie są zbyt wydajne i podczas wysterowania wszystkich kanałów ich moc zazwyczaj drastycznie spada. To co piszą w danych technicznych, to na ogół bajki.

I Ty musisz się zdecydować na coś. jeśli chcesz słuchać muzyki, to kup dwie dobre kolumny i do tego wzmacniacz stereo.
ale jeśli kino domowe jest Twoim priorytetem, to musisz popatrzeć za jak najlepszym amplitunerem KD, najlepiej za takim, który jako nowy kosztował kilka/naście tysięcy. Ale kolumny w dalszym ciągu polecam inne.
Nie daj się zwieść mitom, czy opowiastkom kolesi, którzy o temacie mają tyle pojęcia co krowa o Trawiacie. Choć to co krowa lubi podobnie się pisze icon_lol.gif



A jakie kolumny byś mi polecił, około 200w jedna? Już odpuszczając to kino domowe. Zostając na samym stereo. Ogółem zależy mi bardzo na niskim basie, wiem że w tym pokoju zejdę co najwyżej do 40hz, ale nie chcę by np przy 25hz kolumny wydawały jakiś dziwne odgłosy typu charczenie, buczenie itd. żeby jakoś tam te przykładowe 25hz nie były uciążliwe, żeby jednak były jakimś cudem tam słyszalne, bo wiadomo że w utworach czasami na chwilę pojawia się taki bass.
W tej samej cenie i np wzmacniacz ads lx 500/800, lub coś innego w tych samych cenach. Kolumny też w miarę w tych samych cenach.
Ogółem słucham muzyki typu Trap, Chill Trap i czarne rapsy ( wszystko z basem 0hz-70hz czyli niski i średni bass ), często robię tak, że przyciszam sam utwór i podbijam bass w equalizerze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt to kolumny bardziej już pseudo estradowe, no powiedzmy do niedużej szkolnej auli, stołówki, poddasza >40m. W mieszkanku tragedia, bas słyszy sąsiad bardziej niż Ty, co nie zmienia faktu, że jak komuś podoba się ich brzmienie, to ciężko dać inną alternatywę. Chyba że ktoś nie zdaje sobie sprawy że może być lepiej, poprawniej.
Według mnie nie napisałeś tutaj wszystkiego icon_cool.gif , dając przykłady tych zeusów i teraz wzmacniaczy typu ads lx 500/800, wydaje mi się że chyba nagłaśniasz jakieś imprezy, bo z całym szacunkiem nie widzę potrzeby takich mocy w domu i pokoju 15-25m kw. Po co kupować nietani g...ny estradowy wzmacniacz (i kolumny na kilogramy ) którego mocy nie wykorzystujesz w ułamku %, podczas gdy można mieć dobrze grający i normalnie zbudowany wzmacniacz ok. 60-100W gdzie i tak nie zagrasz powyżej połowy skali ?
Tak jak upieranie się przy kolumnach 200W (jakaś mania dużych liczb ?), jak wcześniej wzmacniaczy 2x400W.
Dużo taniej wybrać kolumny 100-150W z większą efektywnością, niż typowe 200W. Chyba że to 200W to tzw. max, druga wartość na chwilowe przeciążenie.
Jak pewnie wiesz moc kolumn to nie gwarancja głośności tylko ich wytrzymałość. Zaś jak głośno gra kolumna odpowiada właśnie efektywność dB, np, kolumna 91dB 100W zagra jeszcze raz gośniej niż ta 88dB 200W ( choć 88dB to już więcej niż dużo).
To natężenie muzyki/dźwięku np. 88dB występuje w odlegości 1 metra od głośnika kiedy wzmacniacz poda kolumnom 1W...choć metodologia pomiaru bywa różna - http://audio.com.pl/faq/jakie-znaczenie-ma...ow-glosnikowych
Ciężko jest wytrzymać hałas i ciśnienie akustyczne kolumn podłogowych powiedzmy o efektywnosći 88dB i wzmacniaczu 2x70W odkręconym na 20-30% możliwości w małym i średnim pokoju, kiedy siedzisz od kolumn 3 metry, to czasem granica bólu. W salonie 30 -60 m kw. owszem większe kolumny, wzmacniacz, ale też bez przesady.
Cytat

czarne rapsy ( wszystko z basem 0hz-70hz czyli niski i średni bass ), często robię tak, że przyciszam sam utwór i podbijam bass w equalizerze.


Szkoda że wiekszość odtwarzaczy i wzmacniaczy nie sięga poniżej 20Hz, kolumny jeśli dobre i zacne w budowie to najwyżej przy spoorym spadku te 20-35Hz . Zeus ma ledwo od 50Hz (choć nie wiadomo czy przy -3dB, może - 6dB?) choć trzeba przyznać że dominuje tam bas, ot zwyczajnie ilość ponad jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie kolumny jednym zdaniem polecacie do takiego pokoju z ładnym, głośnym niskim bassem, tak bym nie potrzebował subwoofera? Oraz od razu polecany wzmacniacz do nich.
Żeby membrana potrafiła się przy tym niskim basie mocno wychylać. ( Nie jest to konieczne, ale fajnie jakby miały 2 nisko tonowe głośniki gdyż ładnie to po prostu wygląda icon_razz.gif ) oglądałem YAMAHA NS-777 ale tylko i wyłącznie widziałem zdjęcie i moc na kartce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Żeby membrana potrafiła się przy tym niskim basie mocno wychylać.



Nie zawsze duże wychylenie membrany i niski bas nie idą w parze. Wychylenie ma za cel wytworzenie dużego ciśnienia, dużej ilości basu, ale nie koniecznie niskiego. Duże wychylenia membrany można spotkać często w połączeniu z dużą membraną ( tani koszt, a efekt wizualny jest ) i np. zdublowanym magnesem u producentów o pewnym zacięciu do brzmienia estradowego. Lub w niedużych monitorach, które muszą mocno grać mimo małych gabarytów. Bas mocno dmucha, ale poziom bardziej 60-80Hz, więc to tzw. masowanie brzucha niż ten konkretny szybki i niski bas.
Np. duża nadprodukcja, takiego mięsistego basu jest w kolumnach może znanych Tobie np. popularnym jamo 628, altusach, zeusach, niedrogich magnatach supreme, jest tam tego dużo, ale czy bas jest niski, raczej mięsisty i misiowaty.
Natomiast wytworzenie niskiego basu wymaga już pewnych nakładów wiedzy i inwestycji np. w dobrą solidną i cięzką skrzynię, linię transmisyjną ( taki długi złożony tunel taki złożony "basrefleks" np. Castle knight 4, Tannoy Kensington ) strojenie, czasem membranę bierną np.Kef q500, komór rezonansowych ( sporo producentów).
Są konstrukcje gdzie bas mimo że schodzi nisko, jest go niewiele ( a może tyle ile powinno ?), np. duże Heco statement który gra bardzo delikatnie, ale bas jest niesamowicie niski do 18Hz!.
Posiadane kolumny, a także te słuchane w sklepach i u znajomych, które mocno dmuchały nie koniecznie mają niski bas, ale fakt jest go dużo. Te z niskim basem były precyzyjniejsze, szybsze, ale miały niezbyt dużo basu ( a może w sam raz?).
Oczywiście są takie co mają i jedno i drugie, tyle że wymaga to poszukiwań, czasem kosztów, doboru sprzętu towarzyszącego, zawsze warto szukać.
Kumpel wymieniał kolumny z altus- które błędnie kochał i cenił, zasugerowałem mu nieduże Indiana line nota, był w szoku jak one rozjechały altusa i to pod każdym aspektem, zresztą słuchane kilka innych modeli też ( nic w tym w sumie dziwnego ), był zły że stracił tyle lat na słuchaniu ulubionej muzyki nie tak jak jednak chciał.

Sporo zależy od tego co lubisz i co chcesz osiągnąć, sporo też zależy od "barwy" wzmacniacza. Którym możesz nieco utemperować rozlazły bas kolumn typu np zeus, jamo, lub dodać nieco ciepła, czy miękkości znów innym technicznie grającym głośnikom.
Ciężko doradzić coś komuś jeśli nie pisze o innych muzycznych doświadczeniach. Słuchałeś jakiś innych kolumn podłogowych, coś Cię zainteresowało, niestety z oglądania zdjęć i filmów na YT nic dobrego nie wyniknie. Pasmo basu, uwydatnione, to nie wszystko, choć dla Ciebie widać wiele ( choć może się mylisz co do niskiego basu w takim repertuarze i na zeusach ) Ciężko też będzie tu komuś doradzić kolumny i przewidzieć jak zagrają z jakimś pseudo estradowym wzmacniaczem.

Cytat

oglądałem YAMAHA NS-777 ale tylko i wyłącznie widziałem zdjęcie i moc na kartce.


Co Ty z tymi mocami icon_wink.gif Zresztą przewidywanie jak grają kolumny za pomocą instrukcji i cyferek parametrów, to jak wóżenie z fusów...Według mnie jak słuchasz muzyki i, i tak "wyłaczasz górę pasma" po co kupować soczyście i jasno grające kolumny jak yamaha ns ? Jak lubisz duże kolumny, grające mrocznym basem, ale grające ogólnie dużo lepiej niż te zeusy popatrz na monumentalne Mission m35 http://audio.com.pl/testy/mission-m35:1, jakieś modele Paradigma, wyższe modele Magnata quantum. I jeśli słuchasz faktycznie w domu, popatrz za domowym wzmacniaczem stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co Ty z tymi mocami icon_wink.gif Zresztą przewidywanie jak grają kolumny za pomocą instrukcji i cyferek parametrów, to jak wóżenie z fusów...Według mnie jak słuchasz muzyki i, i tak "wyłaczasz górę pasma" po co kupować soczyście i jasno grające kolumny jak yamaha ns ? Jak lubisz duże kolumny, grające mrocznym basem, ale grające ogólnie dużo lepiej niż te zeusy popatrz na monumentalne Mission m35 http://audio.com.pl/testy/mission-m35:1, jakieś modele Paradigma, wyższe modele Magnata quantum. I jeśli słuchasz faktycznie w domu, popatrz za domowym wzmacniaczem stereo.



Spodobały mi się Mission M35i, Paradigm Monitor 9 v7, Magnaty Quantum 677. Ale jeśli chodzi o cenę i wyglądu ( bo nie wstawię białych kolumn przy brązowych meblach ) to najbardziej odpowiadają mi magnaty jednak.
Do tego poszukałbym jakiegoś wzmacniacz stereo domowego, lub jednak tego amplitunera KD, tyle że chciałbym je napędzić mocą minimum 100watt a reszta kanałów już tam coś się powybiera jakieś głośniki, myślę nawet że też z serii Quantum 670.

Tylko jak teraz wasza opinia na temat tego? Co sądzicie o tych głośnikach kolumnach? I jakby zagrały np takie utwory jak: Tyga- Make it Nasty, Wacka FLock Flame - No hands, Gabrielle Aplin - Panic Cord ( Hucci Remix ), Wine-O - Pop My Trunk, Basstronic -Bass I Love You.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...