Skocz do zawartości

Nowy sprzęt stereo do 3k+


gras

Recommended Posts

Witam,

chciałbym zacząć od tego, że jeżeli chodzi o sprzęt stereo jestem kompletnym laikiem. Będzie to mój pierwszy zakup zestawu grającego. Ostatni na którym odtwarzałem muzykę "TECHNICS SC-HD350" ma już chyba z dobrych 10-15 lat i jestem bardzo z niego cały czas zadowolony. Planuje zakup czegoś co pozwoli na uzyskanie większej trochę mocy, basów, barwy i czystości dźwięku. Czytałem już trochę postów i widziałem że 3tyś może być za małą kwotą na nowy sprzęt dlatego ten „+” (nie oznacza on co prawda +10tyś na zakup icon_biggrin.gif ) ale jeżeli będzie trzeba to jestem w stanie trochę dołożyć. Wiem, że za dużo, mogę natomiast wspomnieć że typ muzyki jaki słucham to w większości elektroniczna muzyka taneczna ale uwielbiam też muzykę lat 60’-80’ icon_wink.gif dlatego wracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze odpowiedniego zestawu.

Pozdrawiam
gras

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Musisz podać więcej informacji. Nawet nie napisałeś jak duże jest pomieszczenie w którym będzie stał sprzęt, o preferencjach brzmieniowych nie wspominając.
Czy mając świadomość, że w tym budżecie miałbyś lepiej grający sprzęt z drugiej ręki, nadal obstajesz przy inwestycji w nowy ? Dlaczego ?
Ja namawiam Cię do zakupu sprzętu używanego. Nie wiem ci ma zawierać Twój przyszły zestaw, ale z pewnością skupiłbym się na używkach.

Przeczytaj zakładkę Pierwsze Posty, tam znajdziesz wskazówki co i jak powinieneś napisać.
Czekam na info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, chyba trochę za bardzo pośpieszyłem się z tematem... Jeszcze nie mieszkam na swoim dlatego podawać wymiary pokoju trochę bez sensu, bo nie wiem czy będę tutaj nadal za pół roku (aktualnie pokój to około 15m2 w kształcie "L"), preferencje brzmieniowe - bardzo lubię szybką muzykę, uwielbiam poczuć bass ale też i czyste dźwięki:) - i to w sumie wszystko czego mi trzeba do muzyki elektronicznej. Jednak jak mam kupować sprzęt pod pokój to na razie się z tym wstrzymam - może jest jakaś "chwilowa" alternatywa (wiadomo, że nie uzyskam tego samego) ale jakiś ciekawy sprzęt na którym nacieszę uszy chociaż przez czas przed wyprowadzką na swoje ? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooj, w kształcie litery L icon_sad.gif , to nie najlepiej, gdy w dodatku jest to tak nieduży pokój.
Jeśli możesz narysuj z uwzględnieniem wymiarów plan swojego pokoju, oraz w którym miejscu mógłbyś postawić kolumny.
Oczywiście nanieś na rysunek meble w tym pokoju (opisz co jest co).
To wszystko jest ważne, byśmy mogli dobrze Ci poradzić. Bo zastanawiam się jakie kolumny zaproponować?
Mogą być niewielkie podłogowe albo monitory (podstawkowe) na standach. W przypadku tych drugich na ogół łatwiej opanować
niskie tony, czyli bas (przez jedno "s").
Na razie możesz kupić mniejsze kolumny a jeśli pokój docelowy będzie sporo większy, to te sprzedasz i kupisz bardziej odpowiednie.
Nie wiesz choć w przybliżeniu ile metrów będzie miał ten nowy pokój?

Czyste dźwięki, to pojęcie tak samo ogólne i mało mówiące jak dobry samochód (nie lubię tych porównań, ale czasem trzeba).
Większość poprawnie grającego sprzętu hi-fi, nieuszkodzonego wygeneruje takie.
By coś spróbować opisać, trzeba by może poczytać trochę wątków na forum, nieraz sporo się o dźwięku i jego atrybutach pisze.

Poza tym nie odpowiedziałeś jasno, czy może być sprzęt używany i jaki to będzie zestaw. CD, wzmacniacz kolumny, czy inny, albo coś jeszcze? Jak daleko kolumny mogą być odsunięte od ścian bocznych i tylnej. Duże meble też się liczą. Ale myślę, że dużo zobaczymy na planie. Mogą być też zdjęcia (panorama) lub sczegółowy, jasny opis.
Na pewno czytałeś temat "Pierwsze posty..."?

Ogólnie na razie napiszę, że za ok. 3 kzł można już złożyć bardzo dobrze grający zestaw używany albo poprawnie grający nowy.
Pamiętaj, że bardzo ważna jest akustyka pomieszczenia odsłuchowego i odpowiednie ustawienie w nim kolumn.
Jeśli nie wiesz nic o tym, to mogę podesłać Ci coś do poczytania. Warto. napisz do mnie na PW i podaj adres mailowy.
Po złożeniu systemu trzeba będzie pomyśleć jeszcze o kablach głośnikowych i interkonektach. Koszt minimum 200 - 300 zł.
no, chyba, że masz już coś takiego na początek, to lepsze kupisz po pierwszych odsłuchach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój drugi post (pomimo, że zwróciłem Ci na to uwagę) niewiele mówi poza powierzchnią, o tym czego dokładnie szukasz.
Przeczytaj to i napisz post porządnie :
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
[ Pierwsze posty - i nie tylko to!, Czyli jak pisać i korzystać z Forum, by wszyscy byli zadowoleni ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...