Skocz do zawartości

Prośba o pomoc - Bose czy ?


rbles

Recommended Posts

Witam,

mam do Was takie pytanie. Chcę wymienić nagłośnienie w salonie. Sprzęt będzie używany głównie do filmów oraz sporadycznie do muzyki.
Byłem dzisiaj w salonie audio i sprzedawca zachwalał mocno system Bose Lifestyle 535 III generacji. Koszt 15 300 zł.
Mogę również kupić zestaw Lifestyle II generacji za 14 000 zł z Sound Touchem. W III generacji jest już w zestawie.

Pomyślałem o Bose ponieważ ogranicza mnie mocno miejsce i tylne głośniki muszę powiesić na suficie. Mam na tylnej ścianie duże okno balkonowe.
W ogóle chciałbym jak najmniejsze głośniki.

Niestety cena mnie powaliła. Myślałem o max 7 000 zł.

Przy systemie Bose trzeba jeszcze dokupić jakiś strumień dvd, a to kolejne kilka stówek.

Możecie mi coś doradzić.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Rafał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Rafale,
systemy Bose mają pewne zalety oraz ograniczenia. Na plus na pewno przemawia łatwa obsluga, prostota, nieduże rozmiary oraz przyzwoite brzmienie w kiepskich akustycznie pomieszczeniach odsłuchowych. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że w podobnym przedziale kupisz system, który zagra po prostu lepiej.
Jeśli chcesz zmieścić się w założonym budżecie, spójrz proszę na zestaw, opaty na amplitunerze Denon AVR-X2100W, odtwarzaczu DBT-1713UD oraz zestawie kolumn Kef E305. Pod względem brzmieniowym na pewno nie będzie gorzej niż Bose, muzyka zagra lepiej, natomiast finansowo wygląda to ciekawiej. Jedynie obsługa systemu nie będzie tak prosta, chociaż pod względem funkcjonalności Denon oferuje praktycznie wszystko, co jest aktualnie dostępne. Można także spojrzeć na system kolumn Focal Dome 5.1.

Przyjrzyj się Rafale naszym propozycjom, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Mamy w salonie Bose i Kef, tak więc można wszystko zobaczyć, porównać.
W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...