Skocz do zawartości

usher cp-730 co dalej?


djmilkyway

Recommended Posts

witam,
jestem od niedawna bardzo szczesliwym posiadaczem kolumn usher cp-730.
narazie pracuja z amplitunrem yamaha rxv767 ale chce kupic uzywany wzmacniacz stereo. jaki mozecie doradzic?
czy moge podlaczyc kolumny pod ampli i stereo na raz? kolumny maja biamp
bardzo podoba mi się z recenzji taka opcja:
http://allegro.pl/puccini-audio-analoque-d...5303850894.html

chciałbym również nowy odtwarzacz cd. na komplet uzywany chciałbym przenaczyć około 3tys zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto czytać inne wątki, mo zna się czegoś dowiedzieć. Choćby jak prawidłowo napisać swój pierwszy.
Bo podałeś zbyt mało danych by Ci można pomóc. Nie wiemy nic o pokoju (wielkość, ustawienie kolumn, akustyka, meble itp) a także o tym jakiej muzyki słuchasz, oraz czego oczekujesz od wzmacniacza i CD. Jaką wolisz barwę dźwięku (jaśniejszą , ostrzejszą, chłodniejszą, twardszą, czy łagodniejszą, ocieploną, pełniejszą, miększą itp.) A poniżej w linku masz pomoc, jak napisać taki post.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Podwójne zaciski służą nie tylko do bi-ampingu. Można nimi poprowadzić także podwójne okablowanie, czyli bi-wiring.
Ale bi-amping z użyciem amplitunera KD nie bardzo mi się podoba. I co by to niby miało dać? Pogorszenie brzmienia? icon_mrgreen.gif
A tak poważnie, to jak podłączyłbyś taki skład? Lepiej sprzedaj ampli, jeśli nie używasz go do oglądania filmów. A dodatkowe pieniądze
przeznacz na jeszcze lepszy wzmacniacz. Choć Puccini, to całkiem zacny wzmak.

O CD podyskutujemy również. Ale "również nowy", to oznacza inny niż teraz masz (jaki masz?), czy w ogóle nowy, ze sklepu?
Myślę, że jeśli chodzi Ci o nówkę ze sklepu, to będzie on trochę za mało wyrafinowany, nawet jeśli kupisz AA Puccini.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedźicon_smile.gif
pokój mam 22m2 w nim stolik pod tv i sprzęt i narożnik.
Muzyka począwszy od Dire Straits po Diana Krall, trochę bluesa, trochę popu ala Kygo.
Amplitunera raczej wolę się nie pozbywać, na ile czas pozwoli lubię obejrzeć film w True HD. A mam jeszcze do ampli podpięte satelity mission 350 limited edition, centralny focala i sub focala. Razem wszystko naprawdę super gra w kinie jak i na koncertach DTS HD.

Natomiast jak napisałem w stereo jak dla mnie gra to nijak. Dlatego chciałbym kupić fajny wzmacniacz i zwracam się z prośbą o pomoc. Może ktoś ma jakiś na zbyciu bądź poleci coś z allegro pod te Ushery. Dziennie muzyki słucham minimum godzinę i zależy mi żeby szybko podjąć decyzję, gdyż sam fakt, że muzyki słucham z ampli mnie zniechęca.

ps. odtwarzacz cd z mini dyskiem mxd-d3.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciągle nie wiem jaki rodzaj dźwięku lubisz, chcesz uzyskać? Co Ci się podoba (o ile podoba) a co nie w tym jak Ushery grają z
tym amplitunerem. Potrafisz coś o tym napisać?
Bo proponowany przez Ciebie AA Puccini gra dość gładko, "analogowo", ma ładne dość soczyste barwy, jest ogólnie rzecz biorąc muzykalny. Czyli dobry wzmacniacz do słuchania muzyki a nie do tłuczenia kryształów w kredensie czy twardej łupanki.
Albo jeśli chcesz grać bardzo głośno, uzyskując niemal "koncertowy" poziom głośności. Choć i tak byłoby to raczej niemożliwe, bo
Twoje kolumny nie z tych.

A także nie wiem co z tym "nowym" CDkiem. Czy ma być nowy bo sklepowy, czy nowy, bo lepszy? Ale może być używany.
Jak będę musiał od Ciebie tak wszystko wyciągać, jak głodnemu psu kawałek mięsa z pyska, to szybko się zniechęcę icon_wink.gif
Lubię pomagać, ale jak widzę inicjatywę, albo szczegółową odpowiedź na pytania. Pisz śmiało i dużo. Dla swojego dobra.

Mam nadzieję, że kolumny nie stoją zbyt blisko ścian? Ile od bocznych i tylnej?
A wiesz coś w ogóle o akustyce pomieszczenia odsłuchowego, czy chcesz się dowiedzieć? Bo to ważne.
Jeśli napiszesz do mnie na PW i podasz adres mailowy, to podeślę Ci i poczytasz, by wiedzieć jak ustawić kolumny.
Oraz jak powinien być urządzony pokój by dobrze grało.
Jakbyś wkleił tu plan pokoju z zaznaczonym miejscem rozstawu kolumn i miejscem odsłuchowym oraz meblami, to byłoby super.

Ogólnie, to rozumiem, że będziesz miał dwa zestawy w pokoju. Jeden do KD a drugi stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...