Skocz do zawartości

Onkyo TX-8050 a USB


Memphis83

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem ampka stereo Onkyo TX-8050. Niestety sprzęt używany i nie posiadam do niego pilota. Pytanie do osób które posiadają taki amplituner- czy po podłączeniu pendriva pod USB macie mozliwość sterowania na amlitunerze wysokimi i niskimi tonami??? U mnie niestety nie da rady :/ Z instrukcji wyczytałem, że na pilocie jest przycisk AUDIO, który reguluje różnami trybami- STEREO- DIRECT etc. Nie wiem czy to może mieć wpływ na ową regulację tonów?

Z góry dzięki za odpowiedzi! icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć czy jest w ogóle możliwość sterowania wysokim/niskimi, czy z założenia poprzez USB nie da rady?
I drugie pytanie, czy przy odtwarzaniu np z CD, to co mogę zrobić z jakością dźwięku to właśnie tylko regulacja niskich/wysokich tonów, czy też guzikiem AUDIO na pilocie, jeszcze coś się zmienia? U mnie w tej chwili nie ważne czy odtwarzam radio, CD, USB zawsze wyświetla się napis DIRECT. Z tego co wyczytałem w instrukcji, pilotem można ten tryb zmieniać? Pilota nie mam, oryginał 130 pln. Zamiennik działa z ograniczoną funkcjonalnością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Więc tak:
Podczas odtwarzania z usb masz możliwość regulacji basem i sopranem,
chyba że jesteś w Direct lub pure audio. Jeżeli pilotem zostało wybrane Direct
to możesz tylko zmieniać między tymi dwoma trybami z poziomu amplitunera.
Przycisk audio na pilocie pozwala na regulację: stereo, muzicOptimizer, mono, Direct, pure audio.
Proponuję przywrócić amplituner do ustawień fabrycznych i będzie ustawione na stereo
i będziesz miał możliwość regulacji bas/sopran icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakaś konkretna odpowiedź!!! icon_smile.gif Dzięki! icon_smile.gif Parę dni temu zainstalowałem sobie apkę Onkyo na Androida i udało mi się właśnie za jej pomocą zmienić tryb direct na stereo, i mogę już regulować wysokimi i niskimi tonami icon_smile.gif Jupi! icon_smile.gif Różnica pomiędzy direct a stereo gigantyczna, i wreszcie moge się cieszyć muzą z usb icon_smile.gif Mam jeszcze pytanie do trybu muzicOptimizer. Czy to jest jakieś podbicie tonów? Niestety żadna aplikacja nie posiada owego przycisku "audio" i występuje on tylko w oryginalnym pilocie. Nie wiem jednak na jakiej zasadzie ten tryb działa, i co on w praktyce daje?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości i informacji też dla innych, z jakimi to kolumnami gra ten Onkyo, że tak musisz mocno kręcić tonami ? Góra, czy niskie tony ?
Niedawno miałem kontakt z niedrogim Onkyo a9030, głowy nie urywało, grał nieco płasko, ale że taka koniecznosć regulacji tonów, dziwne.
Może ten muzicOptimizer to jakaś firmowa nazwa dla niby poprawy brzmienia najgorszej jakości plików z usb, jak np. sounretriver u pioneera ?
Piszè niby, bo jak to wciśniesz to nawet dobre pliki dostają takiego efektu ,,loudnes,, gra nieciekawie i bułowato.

Edit: Chyba miałem rację http://translate.google.pl/translate?hl=pl...amp;prev=search
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to, że muszę kręcić tonami żeby jakoś to zagrało z moimi kolumnami (tak nawiasem Jamo S628).
Chodzi o to, że kupiłem używany sprzęt bez pilota. Niestety ale niektórych funkcji nie da się zmienić, przetestować tylko za pomocą przycisków na amplitunerze.
Słuchając muzyki w trybie "direct" na USB (pliki FLAC), jakość jest ok, ale po przejściu na tryb "stereo" różnica jest wręcz niesamowita. Oczywiście w trybie stereo jest owa możliwość sterowania tonami, czego jak pisałem, w trybie direct nie ma. MuzicOptimizer, jak rozumiem to kolejny tryb po "direct" i "stereo". Chciałem dowiedzieć się, czy jest jakaś różnica przy słuchaniu musyki, pomiędzy tym właśnie trybem a stereo.
Fajnie mieć chyba sprzęt, którego zna się mozlwiości i wiadomo co za co odpowiada. Tak jak pisałem oryginalny pilot do tego modelu Onkyo- 130 pln. Zamienniki niestety nie posiadają przycku "audio".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...