Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie
Mam problem, otóż mój ojciec wziął sie za "regeneracje " niestety nieudolna glosnikow w moich kolumnach.tonsil unitra 110 8 684 . Niestety nic z tego nie wyszło i głośniki poszły do śmieci. Teraz pudła stoją puste i tu mam wlasnie pytanie z tym związane. Czy mozna wymienić głośniki na inne? Chodzi mi o dwa największe głośniki (ten górny z lewej j ten duży) przepraszam za takie tłumaczenie ale nie znam sie na tym w ogóle. Mam nadzieje ze mi to wybaczycie. Chcialam zapytać rownież jakiej firmy byłyby najlepsze i czym sie kierować przy kupnie nowych? Jesli mozna bardzo prosze o linki proponowanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowany)
Tak chodzi mi o 110. Wiem na 100% ze całe poszły do kosza.😱 Wie pan co... Ja sie na tym w ogóle nie znam😥. I nie mam pojęcia jakie tam siedzą (chyba chodzi o głośniki) hihi Chciałabym tylko zeby ktos mi pomógł dopasować jakies głośniki tak zeby te pudła jeszcze zagrały, bo niestety teraz cisza w domu 😕. Bardzo prosze 🙏🏼o jakies konkrety tj. Jaki model, rozmiar i moc wybrać. ?. bo jak wiadomo baba sie na tym nie za bardzo zna wiec prosze pana o pomoc. Pozdrawiam serdecznie 😊
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynie są w dobrym wizualnie stanie, wewnętrzna zwrotnica cała i sprawna, to należy kupić oryginalne głośniki, dwa komplety( bo dwie kolumny), przylutować poprawnie kable, przykręcić. Wkładanie głosników pasujacych tylko rozmiarem, jakiś tam, czy jakiś tanich, by zasłonić otwór, mija się z celem. Głośnik to nie tylko średnica i moc. Owszem można zmieniać, ale trzeba wiedzieć na co i jak i jaki będzie spodziewany efekt finalny.
Kolega podał modele/typy głośników, możesz je zwryfikować na stronie tonsila jakie są potrzebne, łopatologiczne opisy. Koszt, cóż sprawa względna...jak skrzynki brzydkie to chyba niema sensu grzebać, można kupić lepsze i zgrabniejsze kolumny za nieduże pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wielki błąd, ale sprawdź jeszcze. Głośniki można naprawić, regenerować. Jeżeli nie potraficie zrobić tego sami, to można to zlecić firmie. Myślę że cena będzie korzystniejsza, niż zakup nowych głośników. Tym bardziej, że nowe głośniki nie są gwarancją żywotności kolumn. Za jakiś czas (oczywiście mam na myśli dłuższy okres czasu), też będą wymagały wymiany zawieszeń (no chyba, że kupicie głośniki na zawieszeniach gumowych).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces, jednak ojciec ich nie wyrzucił, chyba chciał mnie lekko oszukać. Hihi. Wiec tak , poniżej przesyłam zdjęcia , widząc ze ojciec cos tam zrobił ale nie mam pojęcia na jakim to net etapie i czy cos jeszcze z tego bedzie, jesli by pan mógł spojrzeć na zdjęcia z załącznika i powiedzieć co jeszcze trzeba zrobic to byłabym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to niskotonowe głośniki potrzebują jedynie nakładek przeciwpyłkowych. Jak pracują jak naciskasz membranę ? Nic nie ociera, nic nie trzeszczy ? Jeżeli nie, to jest dobrze.
Co do średnio tonowych, to tutaj gorzej, bo jeżeli zawieszenia nie zostały jeszcze smarowane klejem, to pół biedy. Ale sądząc po złuszczeniach boków zawieszeń, to sądzę, że klej był nakładany. Jak wysechł, to lipa. Jeżeli są czyste, top można przykleić zawieszenia i będzie ok.

Czy tutaj były wymieniane całe membrany z cewkami, czy bez cewek ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze były wymieniane tylko membrany, bo z tego co zrozumiałam z Google to cewki sie znajdują w tej części tam gdzie jest magnes ???tam chyba nie było nic ruszane. A jeszcze chciałam zapytać czy te wystające ruloniki ze środka to trzeba przyciąć na równi z membrana i dopiero pozniej przykleić te nakładki? J jeszcze jedno ,ten klej na pewno juz wysechł bo ojciec zabierał sie za te głośniki jakies 2 lata temu. I niech mi pan powie, co teraz zrobic? Da sie to jeszcze uratować? Czy raczej du...pa blada??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

z tego co zrozumiałam z Google to cewki się znajdują w tej części tam gdzie jest magnes ???


Tak, dokładnie.

Cytat

czy te wystające ruloniki ze środka to trzeba przyciąć na równi z membrana i dopiero później przykleić te nakładki ?


Absolutnie !!! To są takie wkładeczki, żeby dobrze wycentrować cewkę membrany. Po wyschnięciu kleju, trzeba je usunąć i nakleić nakładkę przeciwpyłkową.

Cytat

ojciec zabierał sie za te głośniki jakies 2 lata temu


Widać po kurzu na membranach icon_smile.gif.

Cytat

I niech mi pan powie


Nie pisz per pan, jestem Zieluwid, tutaj używamy zwrotów koleżeńskich na Ty, zwracając uwagę na formę grzecznościową, piszemy z dużej litery. Jak teraz ja do Ciebie icon_wink.gif.

Cytat

Da sie to jeszcze uratować? Czy raczej du...pa blada??


To zależy od tego o co pytałem w poprzednim poście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie podajesz skąd piszesz, byłoby łatwiej wskazać miejsce, gdzie można to uratować.
Ja pomimo, iż mógłbym zrobić to na miejscu to wszystkie głośniki Tonsila, wymagające regeneracji wysyłam do człowieka z Wielkopolski i tam wracają na oryginałach do życia. Drugi naprawdę ogarnięty w tym temacie jest z Wrocławia.
Jeśli jesteś zainteresowana wysyłką to podam namiary i facet powie jak to widzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ile cie wyszła regeneracja głośników?



Każdy głośnik to inne pieniądze. Dobrze, że kosze są uratowane, resztę można zrobić icon_smile.gif Naprawa to jakaś 1/3 - 1/2 wartości nowego głośnika. Po skalkulowaniu wszystkich kosztów sama musisz podjąć decyzję czy warto w to iść. Ewentualnie możemy doradzić icon_wink.gif
Tel poszedł na priv.

Jeśli będzie to możliwe to daj znać co z tego wyszło. Facet na pewno jest rozsądny i potraktuje Cię uczciwie.

Myślę, że najlepiej byłoby przesłać mu zdjęcia wszystkich głośników wraz z korpusami. Łatwiej wtedy oszacować, czy gra wart świeczki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak pracują jak naciskasz membranę ? Nic nie ociera, nic nie trzeszczy ? Jeżeli nie, to jest dobrze.



gdy dotykałam membrany to nic ani nie trzeszczało ani nie ocierało. tylko mam pytanie co do tych nakładek czy to sa te kwadratowe ramki?bo nic innego nie widziałam w "zestawie "ojca icon_razz.gif

DSC01446.jpg



zdjęcie " pożyczone " zeby nie było ze to moje i du...ę zawracam icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...