Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w wyborze sprzetu :(


Recommended Posts

Witam serdecznie
Uprzejmie prosze o pomoc / rade dotyczaca wyboru sprzetu. W temacie audio jestem (niestety) zupelnym laikiem. Interesuje mnie ,,udzwiekowienie" salonu o wymiarach 4 x 7,5m z czego w mniej wiecej centralnym punkcie bedzie znajdowac sie komplet wypoczynkowy skierowany w strone TV [jak na dolaczonym zdjeciu icon_smile.gif) Tak wiec naglosnienie byloby potrzebne de facto na mniejszej powierzchni..
Jako, ze w tych warunkach nie ma sensu kupowac oddzielnego sprzetu stereo i kina domowego zdecydowalem sie na to drugie rozwiazanie. Sprzet bedzie podpiety pod TV Sony LED KDL-60W605B, zalezaloby mi wiec na dzwieku przestrzennym dobrej jakosci oraz funkcjami typowymi dla ,,zwyklego" audio (radio oraz odtwarzacz BR/DVD/CD bo odpalanie plyt przez PlayStation 3 wydaje mi sie karkolomnym pomyslem..). Jezeli chodzi o przedzial cenowy to nie mam ,,warunkow" niemniej wolalbym nie przekroczyc 6-7 tys zlotych (w ostatecznosci moze byc wiecej, jezeli mialoby to istotne przelozenie..) gdyz salon nie jest wielki, melomanem nie jestem, zalezy mi po prostu na dobrej jakosci i sprzetu i dzwieku z zachowaniem rozsadku icon_smile.gif Jezeli chodzi o kolumny glosnikowe to podobnie, dom w zabudowie blizniaczej wiec nie chce (nie musze) wykanczac Sasiada decybelami, slucham spokojnej muzyki icon_smile.gif Wstepnie bralem pod uwage sprzet Yamaha np w konfiguracji: BD-S477 + RX-V777+ kolumny (Jamo S626?) i ogrom kabli :>
.. ale wole przyznac od razu, ze nie mam o tym pojecia icon_sad.gif(
PS: Zakladany udzial sprzetu: 50% muzyka, 40% film, 10% gry..
Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek pomoc..
Pozdrawiam serdecznie / Pawel

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci także na dobrym stereo i słuchasz raczrej spokojniejszych gatunków muzycznych, proponowałbym Ci zupełnie inną konfigurację.
Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem będzie system oparty na elektronice Denon AVR-X2100W i odtwarzaczu Blu-Ray DBT-1713UD. To solidny system, który poza praktycznie pełnym wyposażeniem, gwarantuje bardzo dobrą jakość dźwięku. Będzie to brzmienie dobrze wypełnione, dynamiczne, ale nie ostre i nie agresywne.
Druga alternatywą będzie system, oparty na Yamaha RX-V777 i odtwarzaczu BD-S677. To bardziej kinowa konfiguracja, gwarantująca dźwięk efektowny, bardzo przestrzenny.
Kwestia kolumn - zwróć proszę uwagę na bardzo dobre, uniwersalne Dali Zensor 7/1/V oraz Monitor Audio MR6 / MR1 / MRC. To dwa bezpieczne rozwiązania, które dają ogromną przyjemność z odsłuchu muzyki, nie tracąc nic z kina domowego, efektów przestrzennych. Dobrą alternatywą będzie także zestaw Melodika BL420 Set.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, to konfiguracje które raczej celują w górną granicę założonego budżetu, jednak sprawią ogromną radość z odsłuchu i zapewnią kiluletni okres bezawaryjnego użytkowania korzystając z najnowszych technologii (streaming, funkcje sieciowe itp.).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty cenowej jestem oczywiście do dyspozycji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...