Skocz do zawartości

Wieża do 500zł


Rusek0110

Recommended Posts

No to bardzo fajnie. A myślałeś o okablowaniu ? Masz jakieś kable w domu, czy będziesz kupował dopiero ?
Podobnie z ustawieniem. Na czym będą stały kolumny ?
Wiesz o tym, że najlepsze byłyby solidne, ciężkie, metalowe standy, zasypane dodatkowo piaskiem dla zwiększenia ich masy i polepszenia walorów akustycznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Miałem te kolumny Grundig BX-2000. Są świetne. W cenie 270 zł można nawet napisać, że rewelacyjne.
Ale dałbym im trochę ocieplony i soczysty w średnicy wzmacniacz.
Z linków na pewno zwróciłbym uwagę na Sansui i wyższe modele Pioneera. A także szukałbym wzmacniaczy Musical Fidelity (choć pewnie ich ceny będą poza granicami budżetu), TEAC i Starsze modele NADa, te czterocyfrowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba wzmacniacze są dobre. Chodzi tutaj o delikatne różnice w walorach brzmieniowych, choć nie jestem pewien czy przy Twoich typach muzycznych je zauważysz.
Kabel kupić możesz ten :
http://www.zbyromex.pl/pl/p/Przewod-glosni...-DA-VINCI-/1522
[ ALPHARD DA VINCI SL-10 2x4mm ]
Jeżeli chodzi o standy, to są to podstawki pod głośniki. Ich zadaniem jest ustawienie kolumny na odpowiedniej wysokości (głośniki wysokotonowe powinny być na wysokości uszu siedzącej w fotelu osoby), oraz odpowiednia izolacja od podłogi.
O ustawieniu kolumn możesz poczytać tutaj :
http://audiosystem.com.pl/pozycjonowanie/
[ Ustawianie kolumn w pokoju ]
A tutaj przykład standów :
https://www.google.pl/search?q=standy+pod+k...tml%3B570%3B700
[ Standy pod kolumny ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable głośnikowe polecam. Bo są bardzo tanie a zrobione jak dużo droższe. Przede wszystkim jednak świetnie się sprawują w swojej cenie. Jakieś byle co z marketu sobie odpuść.
Przydałby Ci się także jakiś lepszy kabel połączeniowy między źródłem a wzmacniaczem. Jeśli nie masz teraz pieniędzy, możesz kupić później a na razie grać na zwykłym "sznurowadle".

Standy jak najbardziej poprawią dźwięk. Dobre, stabilne, ciężkie, wynoszące kolumnę na taką wysokość by głośniki wysokotonowe były na wysokości uszu, gdy siedzisz i słuchasz.
Do podklejenia kolumn do standów a także do ich lepszej izolacji, przeciwdziałaniu drgań, polecam kupić na Allegro lub w sklepie dla plastyków/papierniczym Blu Tack. Lepisz po 4 kulki i stawiasz na nich kolumny na standzie mocno dociskając z góry.
Kolumny się trzymają, trudno je zrzucić przypadkiem. A Blu Tack da się ponownie odkleić i znów użyć. Nie niszczy forniru, nie zostawia śladów. Mam i polecam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zabezpieczenie Blu Tackiem będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zarówno pod względem izolacji, jak i samego zabezpieczenia kolumn.
Zastanawiam się, jak rozwiąże się sprawa ustawienia kolumn w Twoim pokoju, bo miejsca tam niewiele. Gdyby nie było miejsca na standy, trzeba będzie szukać opcji na biurku, lub na półkach/komodach.
Wtedy tym bardziej będzie potrzebny Blu Tack, lub innego rodzaju absorbery, podkładki, gąbki, nóżki, kolce ...
Ale z pewnością ta pierwsza opcja będzie najtańsza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam!

Ostatnio zakupiłem wzmacniacz który został mi tu polecony, a konkretnie chodzi o Sansui au-x301.
Posiadam również słuchawki Superlux hd668b i byłem ciekawy jak zagrają ze wzmacniacza dlatego je podłaczyłem i na słuchawkach gra tylko 1 kanał.
Po zdjęciu słuchawek również z kolumn gra tylko 1 kanał (lewy).
Dodam że po podłączeniu słuchawek do wzmaka muzyka leci ze słuchawek i kolumny (tylko lewy kanał).

I tutaj nasuwają się moje pytania.
Czy prawdopodobna usterka jest poważna?
Może oddać komuś do naprawy?
Jeszcze 14 dni od zakupu nie mineło więc może prosić o zwrot?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić bez zajrzenia do środka wzmacniacza. Może to wina spalonego bezpiecznika. Jednak na Twoim miejscu skontaktowałbym się ze sprzedającym i powiadomił go o takiej sytuacji.
To on odpowiada za stan sprzętu jaki sprzedaje. Jeżeli nic nie było napisane o tym w aukcji, to masz prawo odesłać wzmacniacz do niego i otrzymać zwrot pieniędzy. no chyba, że wzmacniacz ci się podoba (szkoda, że nie możesz napisać, jak to wygląda brzmieniowo).
Jeżeli zdecydowałbyś się zatrzymać wzmacniacz i naprawić, sprzedający powinien pokryć koszt naprawy.


A co z kolumnami ? Kupiłeś ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolumn dałem sobie siana (chodzi o te grundig bx-2000) ciężko było się z kolesiem skontaktować. Na razie analazłem w domu unitry tonsil ZGP 35-8-685, kupiłem zestaw naprawczy i kumpel mi je wklei w weekend. Na razie mi starczy, a na lepsze uzbiram troche i kupie jakieś lepsze.

Mówisz że moge do niego napisać i poprosić o zwrot kasy? Tylko czy nie uzna tego, bo powie że zepsułem sprzęt i chce od niego wyciągnąć kase?

Może pujść do kolesia który się tym zajmuje aby zobaczył co się stało i jeśli koszt naprawy nie wyniósłby dużo to naprawić, a w przeciwnym razie dopiero dzwonić do sprzedawcy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.

A co do wzmacniacza, to napisz, lub dzwoń, że sprzęt jest niesprawny. masz prawo odesłać i kasę musi Ci oddać. Chyba, że jak pisałem wcześniej, będziesz chciał zatrzymać, ale wtedy negocjuj z nim pokrycie kosztów naprawy.
Zapytaj, zobaczymy, jak on się do tego ustosunkuje.

Ewentualnie możesz poprosić jakiegoś elektronika o diagnozę i podanie przyczyny usterki i koszt jej naprawy. Ale ustal to wcześniej ze sprzedającym, bo jak rozkręcisz sam to będzie miał podstawę odmówić Ci przyjęcia wzmacniacza. będzie twierdził, że sam tam grzebałeś i zepsułeś.
Jak facet jest w porządku, to się dogadacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...