Skocz do zawartości

zestaw stereo, pytania początkującego


janta

Recommended Posts

Witam,

bardzo proszę o ocenę takiego zestawu, szczególnie kolumn, bo do tych mam najwięcej wątpliwości i radę, jeśli nie elac, to co?
Jestem również nieco ograniczona budżetem, ten podany niżej to ok 4 000. Ewentualnie mogę się jeszcze trochę szarpną, ale wolałabym nie za dużo.
Będę wdzięczna za wszelkie opnie.

amplituner stereo yamaha rx 797
yamaha cdx 497
głośniki elac fs 57
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie możesz kupić Jamo C 607. Sam posiadam te kolumny i jestem bardzo zadowolony. A jeżeli masz jeszcze możliwość posłuchania ich przed zakupem..będzie jeszcze lepiej. W każdym salonie możesz poprosić o odsłuch, a jeżeli sprecyzujesz cenę za parę to na pewno zostanie Ci przedstawione kilka modeli z tej pułki cenowej i podpięte zostaną do identycznego, lub podobnego do Twojego sprzętu. Czasem w MM/Saturn można trafić doskonałe okazje i kupić model ciut droższy w dobrej cenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janta,

Czy musi to byc sprzet nowy ?

Jesli zaakceptujesz sprzet z drugiej reki, masz szanse na zbudowanie duzo lepszego systemu za te same pieniadze.
Podam przyklad. Odpowiedni model CD Sony lub Denon po modyfikacji (CD + modyf = okolo 500zl) gra na poziomie nowych CD w granicach 3kzl !
Majac tylko 4kzl warto rozwazyc takie rozwiazanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam jeszcze zródlo Sony, ktore ma juz ponad 20 lat (oczywiscie po modyfikacji) i dziala nadal bez problemu !
Przemyslany zakup gwarantuje bezawaryjnosc. Sprzet wbrew pozorom nie psuje sie tak czesto icon_smile.gif

Stare CD najczesciej wymagaja wymiany lasera. Podczas modyfikacji mozna wymienic laser na nowy. Wybierajac odpowiedni model, nie bedzie problemu ze znalezieniem lasera i jego cena (cos okolo 50zl)

Wydajac 4kzl na sprzet uzywany, kupisz tak naprawde elementy warte w sklepie okolo 10kzl, a to juz spora suma na sprzet icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli zestaw ma sluzyc Ci tylko do stereo zastanow siew na kupnem wzmacniacza a nie amplitunera. napewno zyskasz na jakosci brzmienia.
nie ma sie co bac kupowania z tzw. drugiej reki. wiekszosc forumowiczow posiada taki sprzet i sa z niego bardzo zadowoleni... no im jak napisal hybryd83 za cene 4tys mozna zbudowac juz niezly system. oczywiscie przed ewentualnym zakupem konieczny odsluch.
pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacznie lepsze od powyzszej propozycji beda chociazby te kolumny:

http://www.studio16hertz.pl/kolumny/mimo/mimo1.html

oczywiscie uzywane,

tutaj dowod na to, ze da sie nowe i to duzo taniej:
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=23544

Uzywane beda spokojnie ponizej 2kzl,

Przetworniki w Mimo to Vifa M18XT i Morel MTd29, klasa uzytych przetwonikow mowi sama za siebie. Sluchalem roznych zestawien firmy studio16hertz. Sam kiedys uzywalem kolumny tej firmy oparte na tych przetwornikach, w tej cenie nic tylko polecic !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziękuję za wszystkie Wasze rady. Popytałam, poszperałam, poczytałam i ... kupiłam coś innego icon_smile.gif

YAMAHA CDX-397mkII
YAMAHA RX - 397
Mission m33i
To tego kable ultralink C 12
interkonekt disc 1m

Gra zajefajnie, jestem przeszczęśliwa icon_smile.gif

Może z czasem coś zmienię, ale na pewno nie szybko.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...