Skocz do zawartości

Proszę was o pomoc w wyborze wzmacniacza.


dawido9811

Recommended Posts

Witam,

Posiadam kolumny Cat Leb 401 i mogę je ustawić około 40 cm od ściany, pokój o wymiarze 20 m kwadratowych, na razie w remoncie, jeszcze nie umeblowany.
Chciałbym je ustawić po kontach, ale nie wiem czy to dobry wybór. I proszę was o wybór wzmacniacza do nich mam do wydania około 850 zł, mam na razie na oku Pioneer A20 K oraz Denon PMA-520AE, a może jakiś inny ? Głównie słucham muzyki Electro-Hause i Dubstep. Proszę was o pomoc. Wolałbym jakiś nowy wzmacniacz żeby trochę sobie pograł, przez kilka lat. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze zgadzam się z Rafałem, ale tu ma świętą rację. Twoje kolumny to niestety nic szczególnego.
A ja dodam, że myślenie iż nowy wzmacniacz będzie lepszy, bo pogra kilka lat, niekoniecznie musi być słuszne.
Jeśli dobrze zainwestowałbyś te pieniądze w używany wzmacniacz, to nie wykluczone, że on pograłby dłużej.
Bo ileś tam lat temu kosztował dużo większe pieniądze a co z tym idzie zbudowany został z lepszej jakości podzespołów.
O tym, że dźwięk takiego wzmacniacza może być lepszy co najmniej o (umowną) klasę, tylko wspomnę. Choć to powinno być najważniejszym kryterium.
Co, przy normalnym użytkowaniu może się zepsuć we wzmacniaczu? O kondensatory (wymiana) albo potencjometry (konserwacja lub wymiana) prędzej (nieraz w nowszych) czy później trzeba będzie i tak zadbać.

Nie napisałeś z jaką elektroniką dotychczas grały CAT'y? Nieocenione także byłoby gdybyś opisał jak to wszystko grało. Co lubiłeś a co Ci się nie podobało?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Raczej kwestia tego, że nie słyszałeś czegoś innego/lepszego.
Podobnie jak Koledzy proponowałbym zainwestować te pieniądze w przyzwoite kolumny. wzmacniacz też przydałoby się zmienić, ale nie wszystko musisz zrobić od razu.
Na początek możesz naprawić Unitrę, może to np. bezpiecznik. Potem możesz sprzedać te kolumny i wzmacniacz, które masz obecnie i kupić lepszy piecyk.
Nawet na tej Unitrze z lepszymi kolumnami, zmiana brzmienia będzie znaczna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...