Skocz do zawartości

Podłączenie TV do WIEŻY niecodziennym sposobem


Recommended Posts

Mam dosyć nowoczesną plazmę LG, która niestety nie posiada analogowych wyjść audio, ani wejścia na jacka. Wieża ma wejście aux w postaci 2 chinchów. Teraz pytanie: Czy jeżeli podłączę wieżę do tv kablem chinch-eurozłącze, to czy dzwięk pójdzie wieżą, jeżeli telewizję mam podłączoną kablem antenowym, a eurozłącze w tv obsługuje av1?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wystarczy spojrzeć w instrukcję danego modelu tv, na tylny panel, albo przeczytać co samemu się napisało :
Cytat

Mam dosyć nowoczesną plazmę LG, która niestety nie posiada analogowych wyjść audio


Płaskie tv mają zwykle mnogość wejść audio/video od starych typu "euro", po komputerowe, coaxialne, na hdmi kończąc.
Natomiast wyjścia audio są zwykle dwa :
- na słuchawki tzw.minijack.
- audio cyfrowe/optical.
To skąd, czy jak odbierasz daną audycję np. kablówka, sat, tv cyfrowa i jak nazywa się wejście czy av1, czy av5, nie zmienia funkcjonowania wejść dla sygnału więc IN nie zmieni się w OUT.

Jak chcesz nagłośnić filmy z tv potrzebujesz między tv, a wzmacniaczem jakiegoś niedrogiego DACa, który zamieni sygnał audio optyczny na analogowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...