Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 1,5k-2k za parę, oraz wzmacniacz?


SmOoCZeG

Recommended Posts


To są wymiary mojego pokoju.
Jeśli chodzi o skuteczność to nie chciałbym zejść niżej niż 85dB
Głównie zależy mi na niskim i średnim (-70hz) głębokim basie, wiem że ciężko niski bass w tym pokoju usłyszeć, ale niektóre utwory czasem schodzą poniżej 40-50hz i nie chciałbym żeby kolumny zaczęły wtedy buczeć, charczeć itd. by ten niski bass nie przeszkadzał.
Myślałem nad quantum 677 ale ich cena to 1,5k za 1 kolumnę :/

Słucham głównie "czarnych/gangsta" rapsów, trapu i chill trapu.
Przykłady: Tyga- Make it Nasty, Wacka FLock Flame - No hands, Gabrielle Aplin - Panic Cord ( Hucci Remix ), Wine-O - Pop My Trunk, Basstronic -Bass I Love You
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynasz przygodę ( lub chciałbyś jej doświadczyć) ze sprzętem i nie chcesz umoczyć kasy, szukaj kolumn na aukcjach, czy portalach hifi w swojej okolicy, bliżej domu.
Jeśli nie masz koło siebie salonu audio i nie posłuchasz na żywo nie nauczysz się co kryje się za opsami, testami kolumn, wzmacniaczy w pisamch.
Dlatego trzeba !!! przejrzeć ofert z drugiej ręki, może koło Ciebie jest kilku sprzedających, pewnie tak. Kolumny które ktoś kupił 2-3 lata temu za 4 tys sprzedaje teraz za np. 2, lub 2,5 tys.

Nie bardzo rozumiem o co chodziło z odpowiedzią w poprzednim wątku na propozycje kolumn np. missiona m35, czy innych, że nie chcesz białych kolumn do ciemnych mebli ? Przeciez to były luźne prozycje modeli, bez podawania kolorów.

Cytat

Myślałem nad quantum 677 ale ich cena to 1,5k za 1 kolumnę :/


Nie wiem gdzie niektorzy forumowicze sprawdzają ceny, na stronach dystrybutora chyba... w 9 przypadkach na 10 ta kolumna jest po ok. 1100zł, a bywa i po 990zł ( http://www.ceneo.pl/19288740 ) co nie zmienia faktu że nawet jakby była taniej nawet po 700zł to warto podjechać autem, czy pociągiem i wcześniej posłuchać tych i innych też, koniecznie icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Moja opinia.
Te kolumny są sporo za duże do Twojego pokoju. Ustawione do tego z jednej strony bardzo blisko ściany a co za tym idzie narożnika pokoju (wzmocnione niskie tony) wróżę temu brzmieniu duże przebasowienie. Czyli będzie mało co poza buczącymi niskimi tonami słychać.
w takim pokoju widziałbym duże kolumny podstawkowe na standach albo niewielkie podłogowe. I oczywiście odsunięte od ścian i mebli po kilkadziesiąt cm.
Magnaty mogą być do Twojej muzyki. Oczywiście można by lepiej o ile byłyby to kolumny używane. A pewnie i taniej by było.

Jeśli chcesz słuchać muzyki, to wybór amplitunera od kina domowego, to słaby pomysł. one na ogół tak sobie grają w stereo.
Na pewno wzmacniacz stereo za takie pieniądze pokazałby mu jak się gra taką muzykę jak Twoja.
Tu oczywiście także wzmacniacz z drugiej ręki dałby dużo lepszą jakość dźwięku.

Jak pojedziesz na odsłuch, to posłuchaj także na wzmacniaczu stereo i mniejszych kolumnach (dźwięk może być szybszy, lepiej kontrolowany).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam fora, piszę różne posty na forach, pytam ludzi i wielce znawcy mi nie raz mówią, że pokój idealny na te 677 raz że za mały, nawet usłyszałem że Zeusy będą idealne...
Sąsiad niżej ma jeszcze bardziej przejebane kolumny z Jabla od tych 677, do tego centra, tylnie 2 i subwoofer z Jabla 180Watt, napędzane wszystko przerobionym H/K AVR 138. Na dodatek wszystko w jednym końcie przy ścianie i szafką dojebane... Trzęsie i mną, oraz u niego zajebiste jest audio. Tak się znacie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, to o trzęsienie chodzi i pewnie o pie...cie icon_mrgreen.gif , no to rzeczywiście się nie znam. Choć to drugie byłoby jednak lepsze ze wzmacniacza stereo.
Bo ja myślałem, że chodzi o słuchanie muzyki, dobry dźwięk bez bumienia i podbarwień, odpowiednią jego dynamikę no i prawidłowo
odwzorowaną scenę stereo.
Wobec tego masz rację. Poproś sąsiada z dołu (ma doświadczenie w tej kwestii), by Ci pomógł upchnąć wszystko jak u siebie i... dobrej zabawy icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzesie w innym mieszkaniu. Ladnie gra w pokoju gdzie sie sprzet znajduje. Nie jestem jakims jexanym audifilem, wiec nie widzialem zadnych artefaktow... Wiadomo przy moim polozeniu kolumn bedzie ladniej grac, razem z przemeblowaniem. Ale dla mnie glownie liczy sie bass. Co nie zmienia faktu ze moja 6 letnia siostra lepiej dobrala by kolumny. Jeden mowi co innego, drugi co innego. Tak zaxxxiscie mozna wam wierzyc...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy zatem siostrę na forum. Zapewne czegoś ciekawego się od niej dowiemy.
A jaki bass masz na myśli jeśli można wiedzieć? http://pl.wikipedia.org/wiki/Bass

Nie wiem o co Ci Chodzi, że nie można nam wierzyć? A kto polecał Ci te kolumny i aplituner KD do Twojego pomieszczenia?
Może ja? Jakbyś uważnie czytał, to wyczytałbyś także, że nie jestem żadnym audiofilem.
Twierdzisz, że się nie znamy na doborze sprzętu audio? To co tu robisz? Czemu nie zasięgasz rady na audiostereo, czy innym według Ciebie lepszym forum gdzie się znają?
Czytałeś inne wątki oprócz swojego? Trzeba było. Od razu byś się kapnął, że tu banda ignorantów i nie warto pytać o cokolwiek icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...