Skocz do zawartości

Technics SA-EH600 + subwoofer pasywny


pasqd

Recommended Posts

Witam.

Na wstepie zaznaczam ze w ogole sie na tym nie znam ale musze to miec zrobione icon_smile.gif
Mam w/w wieze, podlaczone do niej dwa glosniki ( kazdy ma wejscie na normalne i niskie basy). Chce do tego wszystkiego podlaczyc subwoofer pasywny tylko ta wieza nie ma wejscia, znajomy ktory mi zlozyl ten subwoofer powiedzial zebym z jednego z tych glosnikow wyprowadzil dodatkowe kable i polaczyl go z subwooferem. Chcialbym sie upewnic ze to bezpieczne(czy sie wzmacniacz nie zjara). Dodatkowe kable wyprowadzilbym oczywiscie z wyjsc na normalne basy a nie niskie.

Dzieki z gory ;o)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.To co sobie wykombinowałeś teoretycznie ma sens tylko,że przy takim podłączeniu obciążasz nierównomiernie końcówkę mocy a ona może tego nie przerzyć.Jeśli Twój wzmacniacz nie jest przygotowany na opcję basu pasywnego to jedyne co mi przychodzi do głowy to podłączenie jako drugiej pary głośników niskotonowych ,ale też na każdy kanał.Impedancja głośników A i B też mósi być zgodna z opisem producenta bo narobisz sobie kłopotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam mocy tego subwoofera a nie mam kontaktu w tej chwili z tym kolesiem icon_razz.gif z tego co mowil wynikalo ze raczej malo prawdopodobne jest spalenie wzmacniacza, jak podlaczylem go zamiast jednego z glosnikow to i w jednym i drugim glosniku nie slyszalem prawie glosu tylko same basy, sam juz nie wiem co robic icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa kolumna jeśli ma tylko głośnik niskotonowy to nie zagra niczym więcej niż pasmo tego głośnika.Ale dlaczego w drugim nic nie słychać to już zagadka.Jaf znajdę troche czasu to poszukam coś na temat Twojego sprzętu,teraz nie bardzo mogę.Wiem,że przynudzam ale obejrzyj tył wzmacniacza i co gdzie podłączyłeś.Pamiętaj o biegunach.Czy czasem sygnał nie jest mano(bywa czasem).Wydaje mi sie ,że problem jest elektryczny.Czy ten Kolega wie co robi ? Bez urazy oczywiście.Tak na odległość to trudno jak nie znam sprzętu.Jak się dowiem to dam znać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz posiada impedancje 6 omow, nie wiem jak policzyc ile zuzywa jeden glosnik ale , mozna by jeszcze zrobic tak ze do lewego glosnika podlanczam high i low basy, do drugiego tylko high a do subwoofera tylko low, zapewne subwoofer ma wieksza moc w low basach niz moj glosnik wiec powinno byc lepiej, nie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie każdego, dodatkowego głośnika basowego, równolegle z istniejącym zestawem głośnikowym, spwoduje prędzej, czy później spalenie wzmacniacza. Szybciej to nastąpi, gdy dodatkowy głośnik jest o impedancji 4 ohm, później przy 8 ohm. Czynnikiem znaczączym jest również głośność grania, czyli moc oddawana przez wzmacniacz.
Cytat

do lewego glosnika podlanczam high i low basy, do drugiego tylko high a do subwoofera tylko low, zapewne subwoofer ma wieksza moc w low basach niz moj glosnik wiec powinno byc lepiej, nie ?


To już jest prawidłowe rozwiązanie, aczkolwiek układ będzie niesymetryczny. Jeszcze lepszym układem, byłyby dwa takie suby podłączone jak:
Cytat

do drugiego tylko high a do subwoofera tylko low


i wtedy będzie symetria w obu kanałach. Mimo wszystko jednak, sub nawet podłączony sam do wyjścia LOW, nie powinien być mniejszej impedancji jak 6 ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Twój zestaw choć zdjęć to wiele nie ma.Moim skromnym zdanie dał bym sobie spokój z podłączaniem innych głośników niż te która masz a już na pewno żadnych wynalazków.Można się jeszcze pokusić o zmianę kolumn na takie z większym głośnikiem niskotonowym,ąle trzeba pamiętać o ohmah .Jeśli będzie 8 Ohm zestaw zagra trochę ciszej ,jak dasz 4Ohmawe kolumny wzmacniacz może tego nie przetrzymać.Jest jeszcze jedno wyjście.A mianowicie dodatkowy wzmacniacz z kolumną basową a sygnał z wyjścia na magnetofon (nagrywanie) jeśli takie wyjście jest.A swoją drogą to czy te całe przeróbki są konieczne bo z tego co czytam w opisach i opiniach na temat tego sprzętu to gra to bardzo ładnie i nic nie trzeba zmieniać.Ale to oczywiście tylko moja opinia.Sprzęt jest Twój i sam wiesz najlepiej.Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...