Skocz do zawartości

Ocena wybranego zestawy + dobór amplitunera


Mietek007

Recommended Posts

Witam wszystkich icon_smile.gif

Prosiłbym o ocenę wybranego zestawu

zastanawiam się nad dołączeniem do tego sub 210

amplituner jescze nie wybrałem, jednak budżet już jest na granicy tkże poszaleć nie mogę, zastanawiałem się nad czymś używanym może.

pokój duży około 30 m2, przeznaczenie muzyka/ TV

Prosiłbym o radę, ewentualnie zamiane mojej propozycji na coś
" lepszego" w tym budżecie

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
aby zaproponować Ci konkretne rozwiązanie, podaj proszę więcej informacij. Przede wszystkim w jakim stopniu system będzie wykorzystywany do odsłuchu muzyki, jakie gatunki muzyczne bdą zazwyczaj słuchane, jakie brzmienie systemu lubisz, jaki masz całkowity budżet na zakup pełnego kompletu, czy masz wymagania w kwestii wyposażenia amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzmy że 70% to muzyka, brzmienie wyraźny bas, nie jestem w stanie ograniczyć się do pojedynczego gatunku muzycznego, zależy od nastroju icon_smile.gif

Cena to 2000, ewentualnie coś bym dokupił w późniejszym czasie, chociaż wolałbym się zamknąć w tym budżecie. Podobają mi się wizualnie kolumny Jamo. wydaje mi się że nie potrzebuje jakiejś super jakości brzmienia, jeśli do tej pory zadowoliłem się zestawem 5+1 głośników za 400 zł

pozdrawiam


Coś takiego znalazłem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne wszystko co nie jest plastikowym głośnikiem od PC, czy mini wieżą za 400zł zagra lepiej. Jednak weź pod uwagę że : masz 30 metrów salon, dwa słuchasz głównie muzyki. To robi różnicę. Byle amplitunerem kinowym za 1tys tego nie napędzisz i nie nagłośnisz. Stawiam na sporo lepsze stereo, coś jak np, Yamaha NR301 (także radio www), masz wejście optyczne na dźwięk z tv, do tego jakieś większe i lepsze kolumny( nawet jak lubisz firmę to jamo s628 w tym metrażu pewnie je dobrze ustwisz) zagra lepiej niż jakieś tanie przypadkowe kino i pewnie sub nie potrzebny będzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ładnie tylko z 2k zrobiło się koło 3 icon_biggrin.gif Mam teraz trochę wydatków i nie wiem czy to pogodzę dlatego w tych dwóch chciałbym się zmieścić. Może amplituner jakiś używany ? Czy po prostu jak kupować coś tańszego to lepiej sobie odpuścić i wziąć gotowy zestaw z marketu za 500zł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wszystko pięknie ładnie tylko z 2k zrobiło się koło 3 icon_biggrin.gif


Wszystko ładnie i pięknie, ale w 1 poście nie napisałeś jaki budźet. Jakie wymagania wyposażenia amplitunera. Na szczęście był metraż, bo to ważne.
Nowym podstawowym amplitunerem kinowym za 690-900zł, nie da rady z dużymi kolumnami w takim metrażu, zwyczajnie szkoda tych niby zaoszczędzonych 400zł względem wyższego modelu.

Jamo s626 ok. 1190zł plus stereofoniczna Yamaha rn301 ok. 1350zł razem 2500zł. Liczyłeś że amplituner kina domowego 5.1 plus gromadka 5, czy 6 kolumn zagra lepiej tym bardziej za mniejsza kasę ?
Najtańszy jakoś zbliżający się mocą, może i jakoscią amplituner kina domowego to powiedzmy Yamaha rxv 477, Pioneer vsx 529, więc ok. 1250zł, bo tańsze modele kd to duże ryzyko że nie zagrają z kolumnami podłogowymi, do tego 5 kolumn i sub ( pamiętaj że masz 30 metrów ) więc chociaż jakieś set 5.1 Taga 606, czy te o stówkę droższe jamo 506 i też dobijasz do 2800/2900zł., a masz nadal zestaw który gra dość słabo w muzyce.

Jeśli nadal drogo to pomyśl o klasycznym wzmacniaczu stereo. Będzie i lepsza jakość i taniej. Można też bez dużego ryzyka kupić używany, ale świeży model z pilotem za kilka stówek. Jeśli potrzebujesz wejścia optycznego wybór nowych wzmacniaczy się zawęża i robi się drogo, dlatego taniej kupić wzmacniacz bez niego, nowy, lub używany i dokupić DAC Fiio D3 za ok 120zł i puszczasz tv przez niego na klasyczny wzmacniacz.
Najtańszym nowym wzmacniaczem stereo z wejściem optycznym i dość mocnym dla tv jest chyba BC Acoustique EX-202.1 za ok 1 tys zł, potem masz tę yamahę , jej plusem jest znana marka, sporo wejść i tuner radiowy jaki funkcje sieciowe typu np.stacje internetowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem, trochę lepiej już ogarniam temat.
Czyli jeżeli wrzucę do tego mojego pokoju
-Jamo 628
-amplituner Yamahy rxv 477

to mi to zagra ? bez suba mówię w tej chwili, powiedzmy że przez miesiąc będę sam ryż jadł, ale nie będę żałował zakupu ? Ja nie upieram się przy tym Jamo, jeżeli masz coś podobnej jakości a tańsze, zaproponuj proszę, bo raczej w górę już budżetu nie podciągnę icon_razz.gif czyli głośniki 2000+ 1200 = 3200, poprzeglądam używane wzmacniacze jeszcze, bo trochę cena wysoka się zrobiła a zaczynałem od 1500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie przeskadza Ci że ten HK kinowo jest już nieco przestarzały, nie ma hdmi, nie wpiera zapewne wyższych rozdzielczości, kodeki itd. To radę raczej da , Harmany są dość wydajne prądowo i w tym temacie zwstydziły by pewnie nie jeden podstwowy model innej firmy, który dużo objecuje mocy na papierze.
Kupując używany amplituner kd ważne by miał pilot oryginalny, bez tego nie ruszysz.
Inna sprawa że Jamo seriii s, są dość łatwe do napędzenia dla amplitunerów kinowych, są najczęściej 6-8 ohmowe, bo w końcu to kolumny do taniego kina domowego i pewnie brali to pod uwagę je projektując.
Co do jamo to trafiają się jeszcze nowe w sklepach modele s606 i są tanie, natomiast jak chcez kupić nowsze np, s626 to warto kupić do nich używane efektowe z tej serii, bo są tanie np. http://olx.pl/oferta/jamo-s60-sur-i-s60-ce...html#6a408d7826 , lub starszy model http://allegro.pl/jamo-glosniki-s402-satel...5365191641.html ,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...