Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
yeahmen

Jakie nowe kolumny do salonu 45m.kw

Recommended Posts

No właśnie jednak grają inaczej. Jeśli z uwagą czytałeś recenzję, to Melodika jest o wiele lepiej grającymi kolumnami niż Roth Oli.
Więc nie to samo icon_idea.gif

Czy za 2000zł opłaca mi się kupować nowe Melodiki BL40 w salonie? (dostałem taką ofertę)

Głównie pod rock polski i zagraniczny, czasami muzyka z lat 80' 90' i jakis jazz.

Skoro wyjściowo są one w sklepach po ok.2300zł więc propozycja 2 tys. jest jak na początek dobra.
Natomiast na pytanie czy opłaca się je kupować, sam sobie odpowiedz, bo ktoś powie że za 2 tys można dużo lepsze używane, inny że należy jeszcze szukać lepszych okazji i marek, inny że wystarczą kolumny za 500zł, a inny że kolumny to tylko od 5 tys. I każdy będzie miał w sumie swoją rację. Jeśli szukasz nowych kolumn do sporego pokoju to te są propozycją rozsądną i dość bezpieczną brzmienowo, grającą już całkiem zacnie.
Najlepiej "opłaca" się brać jak jest dobra cena i wiemy co kupujemy-mamy porównanie, przecież komuś nawet ogólnie zachwalany "audik" w promocji może nie pasować.
A "Utargowałeś" będąc osobiście w salonie i coś jeszcze może słuchałeś icon_question.gif , czy oferta drogą korespondencyjną ? Czasem jak z ekpozycji towar to większe zniżki są.

Cytat

Skoro wyjściowo są one w sklepach po ok.2300zł więc propozycja 2 tys. jest jak na początek dobra.
Natomiast na pytanie czy opłaca się je kupować, sam sobie odpowiedz, bo ktoś powie że za 2 tys można dużo lepsze używane, inny że należy jeszcze szukać lepszych okazji i marek, inny że wystarczą kolumny za 500zł, a inny że kolumny to tylko od 5 tys. I każdy będzie miał w sumie swoją rację. Jeśli szukasz nowych kolumn do sporego pokoju to te są propozycją rozsądną i dość bezpieczną brzmienowo, grającą już całkiem zacnie.
Najlepiej "opłaca" się brać jak jest dobra cena i wiemy co kupujemy-mamy porównanie, przecież komuś nawet ogólnie zachwalany "audik" w promocji może nie pasować.
A "Utargowałeś" będąc osobiście w salonie i coś jeszcze może słuchałeś icon_question.gif , czy oferta drogą korespondencyjną ? Czasem jak z ekpozycji towar to większe zniżki są.

Na jednym z forum mi zaproponowano.

A czy warto brać pod uwagę Tonsil maestro 2 ? zagrają podobnie do Melodiki BL 40? (Wysokie tony, basy, dynamika)

Lepsze są melodiki, tonsil II nie ma tak dobrego basu, ani jakościowo, ani ilościowo. To że niby są większe o niczym nie świadczy, ale to w kontekście ich niższej ceny jednak już coś sugeruje.

Melodiki, kolumny jak kolumny. A rabat 15% jest "zwyczajowy" w każdym dobrym salonie. Więc to nie jest jakaś super oferta cenowa.
Jak pisał Jacek75 dużo zależy od tego, czego oczekujesz.
Jeśli szukasz nowych kolumn, które poprawnie i miło zagrają, to masz w tej cenie Melodiki.
Ale jak najważniejszym kryterium jest jak najlepszy dźwięk, szukasz dużo lepiej grających używanych kolumn.

Osobiście wybieram tę drugą opcję. Ty możesz mieć inne priorytety.

Cytat

Melodiki, kolumny jak kolumny. A rabat 15% jest "zwyczajowy" w każdym dobrym salonie. Więc to nie jest jakaś super oferta cenowa.
Jak pisał Jacek75 dużo zależy od tego, czego oczekujesz.
Jeśli szukasz nowych kolumn, które poprawnie i miło zagrają, to masz w tej cenie Melodiki.
Ale jak najważniejszym kryterium jest jak najlepszy dźwięk, szukasz dużo lepiej grających używanych kolumn.

Osobiście wybieram tę drugą opcję. Ty możesz mieć inne priorytety.

Tylko tutaj już jest ciężej, bo używanych kolumn jest w opór i ciężko się zdecydować, Wam nawet ciężko coś zaproponować. Do max 2000zł co byście mogli polecić z używek, aby grało lepiej ale w podobnym kierunku jak Melodiki

Cytat

Tylko tutaj już jest ciężej, bo używanych kolumn jest w opór i ciężko się zdecydować,

Dużo to jest, ale jak coś to czasem trzeba czekać, być cierpliwym i mieć sczęście jak chce się kupić konkretne i w dobrym stanie. Ja tak miałem jak uparłem się na monitory missiona w określonym kolorze, ale cierpliwość po 2msc została nagrodzona, praktycznie nówki bez skazy (we flanelowych woreczkach) za 50% ceny-kogoś przypiliło ze sprzedażą, a potem już takiej fajnej ofert długo nie było.
Wracająć do meritum do 2 tys. możesz jeszcze kilka modeli kupić, czy lepsze, to dyskusyjna sprawa, może ważniejsze że nieco większe więc lepsze do dużego salonu ?
Jeszcze pytanie czy wolisz bardziej żywiołowy dźwięk, detaliczny, czy raczej spokojny, ciepły gęsty.
Z takich banalnych, łatwych do posłuchania w sklepach propozycji zdecydowanie do 2 tys. może być żywiołowo grajaca Yamaha ns-555, lub bardzo duża ns777, Magnat quantum 675, mocno osadzony w basie Monitor Audio mr6, używany potężny Mission m35i i z dźwięku po ciepłej stronie i z ładną przestrzenią niebanalny Audio Pro Avanto FS20. Z używanych poza missionem dość popularny jakiś rockowo i dynamicznie grający Jbl e90 ? Poczytaj.
Z drugiej strony skoro poprzednie kolumny głowy jakością i gabarytami nie urywały głowy popatrzeć na inne marki cenowo i gabarytowo podobne do melodiki 40.
Z używanych ciężko proponować, najpierw sugerowałbym poszukać kolumn po forach typu hi-fi giełda, nasze, audiostereo, filtrując po regionie i cenie, aby móc je obejrzeć i posłuchać osobiście. Słuchając w sklepie 2,3 par osobiście wiedziałbyś co bardziej Cie interesuje i czego potem szukać. Jak nie masz blisko siebie salonu, slepu warto zrobić wycieczkę( dzień wolny) bo to się opłaca, 2 tys. na zakup w ciemno to sporo kasy.

Cytat

Cytat

Tylko tutaj już jest ciężej, bo używanych kolumn jest w opór i ciężko się zdecydować,

Dużo to jest, ale jak coś to czasem trzeba czekać, być cierpliwym i mieć sczęście jak chce się kupić konkretne i w dobrym stanie. Ja tak miałem jak uparłem się na monitory missiona w określonym kolorze, ale cierpliwość po 2msc została nagrodzona, praktycznie nówki bez skazy (we flanelowych woreczkach) za 50% ceny-kogoś przypiliło ze sprzedażą, a potem już takiej fajnej ofert długo nie było.
Wracająć do meritum do 2 tys. możesz jeszcze kilka modeli kupić, czy lepsze, to dyskusyjna sprawa, może ważniejsze że nieco większe więc lepsze do dużego salonu ?
Jeszcze pytanie czy wolisz bardziej żywiołowy dźwięk, detaliczny, czy raczej spokojny, ciepły gęsty.
Z takich banalnych, łatwych do posłuchania w sklepach propozycji zdecydowanie do 2 tys. może być żywiołowo grajaca Yamaha ns-555, lub bardzo duża ns777, Magnat quantum 675, mocno osadzony w basie Monitor Audio mr6, używany potężny Mission m35i i z dźwięku po ciepłej stronie i z ładną przestrzenią niebanalny Audio Pro Avanto FS20. Z używanych poza missionem dość popularny jakiś rockowo i dynamicznie grający Jbl e90 ? Poczytaj.
Z drugiej strony skoro poprzednie kolumny głowy jakością i gabarytami nie urywały głowy popatrzeć na inne marki cenowo i gabarytowo podobne do melodiki 40.
Z używanych ciężko proponować, najpierw sugerowałbym poszukać kolumn po forach typu hi-fi giełda, nasze, audiostereo, filtrując po regionie i cenie, aby móc je obejrzeć i posłuchać osobiście. Słuchając w sklepie 2,3 par osobiście wiedziałbyś co bardziej Cie interesuje i czego potem szukać. Jak nie masz blisko siebie salonu, slepu warto zrobić wycieczkę( dzień wolny) bo to się opłaca, 2 tys. na zakup w ciemno to sporo kasy.

Tak też zrobię, na dniach przejadę się do Wrocławia bo mam 20km i posłucham kilku zestawów. Postaram się zanotować na kartce kolumny które mi odpowiadająpo odsłuchu, wtedy Wam napiszę listę, mniej więcej będziecie wiedzieć jakie mam upodobania.

No fajnie, ale może jednak napiszesz kilka zdań dlaczego się na nie zdecydowałeś? Co Ci się w nich spodobało, co przesądziło?

Cytat

No fajnie, ale może jednak napiszesz kilka zdań dlaczego się na nie zdecydowałeś? Co Ci się w nich spodobało, co przesądziło?

Porównywałem z Pylonami Pearl 25. Odsłuchiwałem sprzęt na Stingu (szczególnie piosenka Fragile, która prezentuje się świetnie), Rammsteinie i Satrianim.
Przy większej głośności Sapphiry grają czyściej, soprany są bardzo wyraźne a basy w porównaniu do Pearli, jakby bardziej zdecydowane i głębokie. Pearle właściwie były puste w bas. Odsłuchując je, czegoś mi brakowało, czekałem ale się nie doczekałem. Po podłączeniu Sapphirów od razu poczułem tę dynamikę, jakby grano przede mną koncert na żywo.

I o to chodzi. Jeśli Ci się podobają, to najważniejsze. Bo mają się podobać Tobie albo Twoim rodzicom.
Szkoda, że nie możesz kupić kolumn używanych, bo za takie pieniądze miałbyś dźwięk sporo wyższej klasy.
Ale cóż. Może te doświadczenia rozbudzą w Tobie chęć poszukiwania jak najlepszego (dla Ciebie) dźwięku, z czasem
zaczniesz szukać zestawu dla siebie, zaczniesz gonić swojego "króliczka" icon_biggrin.gif

Ja byłbym skłonny na używki, ale ojciec nie za bardzo. A nie chcę z nim zbyt dyskutować bo ja jako amator na pewno go nie przekonam dlaczego używki>nówki. Musiałbym mu dać Was "do słuchawki" icon_wink.gif

Dzięki wszystkim za rady, wszystkie przeanalizowałem, poczytałem, w sumie spędziłem kilkanaście godzin na forach. Było warto, finalnie skierowałem się ku firmie Pylon Audio.

Dlatego jak napisałem może kiedyś Ty złożysz swój system już tylko zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Co do Pylon Audio, to firma może nie robi "wyczynowych" kolumn, ale takie, które są naprawdę dobre w swojej cenie.
I da się ich słuchać godzinami. A przecież chyba o to chodzi?

Dokładnie, będziesz składał sam, będziesz sam decydował.
A co do samego wyboru kolumn, to nie ma co dramatyzować, nie są złe. Mogłeś kupić gorzej, a w tym wypadku można się cieszyć słuchaniem muzyki.

Zapytam jeszcze, ponieważ mam stary wzmacniacz Kenwood 3050R. Planuję go sprzedać za 150zł, dołożyć i kupić jakąś używkę do moich Pylon Sapphirów 25. Cena do wydania ~500zł. Co byście polecili? Jakiś Denon? Zależy mi na cieple i głębokiej dynamice ale przede wszystkim na wysokich tonach, aby gitary klasyczne, albo cymbałki w utworach mnie wypierniczały z butów każdym detalem.

Planuję też zakup CD-ka ~200-300zł bo poprzedni mi zaczął nie czytać płyt.

Proszę o propozycje

Jeśli masz Pylony, to wysokie na pewno nie będą dawały po uszach.
Dynamika może być dobra, o znacznej rozpiętości albo słaba, płaska. Głębokie bywają raczej niskie tony.
Co do Denona, to tu najlepiej poleciłby Ci coś Rafal735r o ile się odezwie.
Ale możemy poszukać też coś innej firmy.

Odtwarzacz CD polecam raczej kupić gdy już będziesz miał wzmacniacz. W "ciemno" możesz polować na Fine Arts CD 2 albo lepiej na CD 3. Lub też na wyższe modele Kenwooda albo może jakiś Arcam? Byle nie Alpha 7.

Rozgrzewam Pylony. Niestety Mój Kenwood 3050-R jest średniawy i żebym mógł przyjemnie słuchać muzyki, muszę w nim włączać Loudness, bass na 3/5 i soprany na 4/5. Ponieważ jak wszystko jest na neutral, to nie ma detali, ciężko to nazwać mi nawet. Zastanawiam się nad NADem 316 BEE

No nie wiem, czy będzie istotnie lepiej. Napisz jaki masz budżet na wzmacniacz, to pomyślimy. Moim zdaniem powinien to by wzmak
grający dość konturowo, dynamicznie, szybko z mocnymi niskimi tonami i dobrze zaznaczonymi wysokimi.
Jak pisałem szkoda, ze nie mogłeś kupić używanych kolumn. Na pewno by lepiej zagrały, nawet z Kenwoodem.
A teraz to samo. Jeśli nie zdecydujesz się na dobry używany wzmacniacz, to obawiam się, że poprawa brzmienia może nie być zadowalająca.
Tak to jest z nowym sprzętem. Trzeba dać dużo kasy a efekty są takie sobie icon_rolleyes.gif

Cytat

No nie wiem, czy będzie istotnie lepiej. Napisz jaki masz budżet na wzmacniacz, to pomyślimy. Moim zdaniem powinien to by wzmak
grający dość konturowo, dynamicznie, szybko z mocnymi niskimi tonami i dobrze zaznaczonymi wysokimi.
Jak pisałem szkoda, ze nie mogłeś kupić używanych kolumn. Na pewno by lepiej zagrały, nawet z Kenwoodem.
A teraz to samo. Jeśli nie zdecydujesz się na dobry używany wzmacniacz, to obawiam się, że poprawa brzmienia może nie być zadowalająca.
Tak to jest z nowym sprzętem. Trzeba dać dużo kasy a efekty są takie sobie icon_rolleyes.gif

Wzmacniacz do 1000zł, może być używka, jak najbardziej.

Czy mogę podłączyć wzmacniacz kablem chinch do tej płyty głównej podpinając kabel pod zaznaczone wejście S/PDIF ? Czy lepiej jednak przez chinch-mini jack?

Niestety link jest bezużyteczny, bo film jest prywatny i wymaga kodu dostępu.

A najlepiej byłoby kompa z wyjścia cyfrowego podłączyć do DACa a ten dopiero do wzmacniacza. Wówczas miałbyś najlepszy dźwięk.

Cytat

Niestety link jest bezużyteczny, bo film jest prywatny i wymaga kodu dostępu.

A najlepiej byłoby kompa z wyjścia cyfrowego podłączyć do DACa a ten dopiero do wzmacniacza. Wówczas miałbyś najlepszy dźwięk.

Link już działa. Zawiozłem kolumnę do serwisu i okazało się że jak się głośnik lekko wpycha wgłąb to o coś ociera. Zostawiłem ją na reklamacje, w środę powinna wrócić z powrotem.