Skocz do zawartości

Jaka Moc Zestawu?


arkady73

Recommended Posts

Witam,

Mam taki zestaw Onkyo ze Stanów: wzmacniacz + subwoofer+2 frontowe głośniki, 1 centralny, 4 satelity. Według specyfikacji technicznej każdy głośnik ma maximun INPUT Ppower 110W - razem 770W. Do tego należy dodać moc subwoofera - maxiumum OUTPUT power 230W(Dynamic Power). Wzmaciacz ma Power Output 2 channel driven
110 W + 110 W (8Ω, 1 kHz, FTC), a dynamic power:
230 W + 230 W (3Ω,Front)
170 W + 170 W (4Ω,Front)
120 W + 120 W (8Ω,Front)

Wychodzi na to, że INPUT głośników to 770W + subwoofer OUTPUT 230W = 1000 W. Czy jeśli kupię transormator 1000W aby zainstalowac zestaw w Polsce to będzie ok czy do tych 1000W nalezy dodać moc wzmacniacza? Tą 8omową bo takie są głośniki? Czyli 1000 + 220W?

Bardzo proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to model Onkyo.
Zobacz z tyły czy jest napisane jaką moc ma transformator w amplitunerze.
np: tutaj mamy 325W, to samo z subwooferem.

Ja mam np: w Yamaha rx-v559 (360W) + Subwoofer JBL E250 (350W)
Jest to pobór prądu przez sprzęt !. Nie moc deklarowana przez producenta.
i trzymałbym się tej mocy + trochę rezerwy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc pobieraną przez amplituner masz podaną w specyfikacji technicznej lub na tabliczce z tyłu urządzenia.Warto jednak ją przekroczyć nawet sporo.Amplituner chwilowo podczas rozruchu może potrzebować większą moc.Gdy jej nie dostanie może się nie włączać.Tak miałem z Sonym przywiezionym ze stanów .Trzeba było kombinować aby go włączyć potem chodził bez problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dla samego amplitunera (rx-v559 360W) dałbym 400-500W
U mnie podczas startu i później w spoczynku amplituner pobiera 40W (pomiar cyfrowym watomierzem).
przy sygnale na poziomie
-30db = 105W
-25db = 160W
-20dB = 240W
-15dB = 320W
-10dB = 357W
-5dB = 500W ????? tu można zauważyć skok ponad możliwości zasilacza
(miernik był ustawiony do pomiaru wartości szczytowych.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc kolumn nie ma wpływu na pobór prądu przez wzmacniacz. Dla wzmacniacza istotna jest impedancja podłączonych głośników i od nich będzie zależało, z jaką mocą może zagrać wzmacniacz. Ograniczeniem mocy amplitunera jest jego zasilacz i więcej się nie wyciągnie.
Transformatorem zasilasz tylko urządzenia zasilane napięciem 110V, tj amplituner i subwoofer jeżeli nie mają przełącznika napięć 110V/230V. Z tyłu odbiornika pisze jaką pobiera on moc z sieci. Dodajesz do tego 50% i taki transformator dokupujesz. Dla przykładu: Amplituner 370W, subwoofer 230W. Razem 600W +50% daje 900W. Jeżeli takiego nie ma, zawyża się w górę czyli 1000W.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moc kolumn nie ma wpływu na pobór prądu przez wzmacniacz. Dla wzmacniacza istotna jest impedancja podłączonych głośników i od nich będzie zależało, z jaką mocą może zagrać wzmacniacz. Ograniczeniem mocy amplitunera jest jego zasilacz i więcej się nie wyciągnie.
Transformatorem zasilasz tylko urządzenia zasilane napięciem 110V, tj amplituner i subwoofer jeżeli nie mają przełącznika napięć 110V/230V. Z tyłu odbiornika pisze jaką pobiera on moc z sieci. Dodajesz do tego 50% i taki transformator dokupujesz. Dla przykładu: Amplituner 370W, subwoofer 230W. Razem 600W +50% daje 900W. Jeżeli takiego nie ma, zawyża się w górę czyli 1000W.



Wszystko jasne. Dziękuję bardzo za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...