Skocz do zawartości

Odcięcie basów, brak efektu "wow"


mucha_fighter

Recommended Posts

Cześć wszystkim - czy jest ktoś na formu, kto ma sprzęt z rodziny Denona i mógłby mnie przeprowadzić przez proces kalibracji głośników? A w zasadzie ustawienia tak paramterów, by uwidocznić basy.

Problem jaki się pojawia jest taki, że dźwięk jest po prostu płaski jeśli idzie o basy - Taga Harmony TAV-606 v3 5.0 (bez subufera) pod dowództwem Denona AVR-X1000 to taki podstawowy zestaw dla pierwszych kroków w świat kina domowego, który jednak powinien coś tam już pokazać na pokołu 35 m2.

Niestety amplituner jakby odcinał momenty w których powinno być tąpnięcie basu - jak to odblokować i skutecznie regulować? Dodatkowo oprogramowanie Denona ma tyle opcji, że się gubię i mam poczucie źle wydanych pieniędzy.

Ostatnio pozmieniałem nieco na wyczucie, ale dalej pojawia się problem - nie ma efektu "wow" w miejscach, gdzie bas powinien "rzygać" w muzyce czy tam tąpnąć we filmie. A takie ustawanie na ślepo, nie wiedząc czy -db czy +db podbija basy czy obniża i kwestia Hz, tego odcięcia, restora itd.

Co gorsza nie mogę się dokopać do konkretnych porad, wskazówek czy instrukcji na zasadzie:
"Wejdź tu i tu, przestaw na +6db to na -1db, odcięcie na 120 Hz wyłącza Aduyssie, zatwierdź tu i tam i masz wyjściowe podbicie basu, a indywidualnie dostasuj, kontrolując np. fronty czy odcięcie. I na przyszłość - db plus to tak i tak, db - działa tak, odległość od głośników działa tak, a odcięcie to jest to i to".

Tony średnie i wysokie są naprawdę kapitalne, czyściutkie itd., ale tego rozgryźć nie mogę.
Jakimi zasadami powinienem się kierować? A może ktoś by podrzucił chociaz orienatacyjne parametry, jakie powinienem wprowadzić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...