Skocz do zawartości

Wybór amplitunera


ANWAR

Recommended Posts

Witam,
Czy mógłby ktoś wypowiedzieć sie na temat dwóch amplitunerów YAMAHA RX-V477 i DENON AVR-X1000. Który lepiej wybrać do kina domowego w pomieszczeniu około 20 m2, gdzie oglądanie filmów i radio będzie w proporcji 80/20 %. Amplituner będzie współpracował z zestawem głośników z subwooferem (5.1) Canton Movie 60 CX z impedancją znamionową 4...8 Ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie ciągnąłeś poprzedniego tematu... 20 m kw to nie taki pokoik, myślałem bardziej 8-10m. To że dana firma, czy sklep proponuje często jakiś tam zetaw nie jest na zasadzie rekomendacji i odkrycia roku, raczej upchnięcia czegoś pod przykrywką " halo promocja". Gdyby nie dołączane w sklepach kolumny 5.0 do amplitunerów KD, pewne marki raczej nie sprzedawały by się w takich ilościach, mam na myśli wszelkie Prism, Amtech, Eltaxy, Pure acoustic, Ferguson, M-Audio czy nawet niektóre trochę lepsze marki, niektóre modele tych firm są kupowane w zasadzie tylko z amplitunerem, osobno raczej nikt tego nie kupi.
Wracając do pytania, to dość podobna klasa amplitunerów, kwestia jakiś niunasów w wyposażeniu- może ważnych dla Ciebie. Bardziej multimedialny jest chyba x1100, niż x1000, ale jak mówię to kwestia potrzeb danej osoby.
Obydwa grają nieco innym brzmieniem, jednak według mnie na takich głośnikach różnicy dużej nie będzie, jeśli tak to marginalna, bo malutkie Cmovie w dużym stopniu narzucają swój charakter i ograniczają potencjał takiego, czy innego amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poprzedni wątek jest jak najbardziej aktualny i tam napisałem odpowiedź, tylko tak zacząłem się zastanawiać nad amplitunerem YAMAHA z racji jego wymagań impedancyjnych na poziomie 6 Ohm, więc dlatego taki wątek. Raczej z ciekawości opinii osób, które się na tym znają icon_wink.gif Tak szczerze to na chwilę obecną dźwięk z amplitunera idzie na poziomie -50 dB z uwagi na porę oglądania i małe dziecko w pokoju obok icon_biggrin.gif A swoją drogą poprzedni amplituner YAMAHA RX-V361 spisywał sie jak na moje potrzeby rewelacyjnie, tylko chciałem zmienić na taki z we/wy HDMI.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 75 % kolumn, dużych kolumn ma napis z tyłu 8 ohm a są 6 , 4 ohmowe. Ten napis jest dla spokoju kupującego. Jak klient ma dobry , mocny i wydajny wzmacniacz nie zauważy że ma kolumny tak naprawdę 4 ohmowe. Jak ma niewydajny prądowo amplituner to duże kolumny zagrają jak głośniki komputerowe, płasko i bez pazura. Jak będzie miał pecha, albo może szczęście, to ampli wyłączy się ze stosowny komunikatem i klient wie już że nie poczytał, nie popytał i że kupil nie to co trzeba.
Miałem kolumny podstwkowe ( tzw. monitory) 4 ohmowe, ( i tak były na tyle duże że weszły by do nich z 4 takie movie) i nic sie nie działo ze słabymi amplitunerami ba nawet z miniwieżą. Fakt warto słuchać na normalnym poziomie głośności, by ampli się nie grzał , nie kusić przeciążeń.
Wracając do 4 ohmowych monitorów i miniwieży grały, a duże podłogówki niby 6-8 ohmowe wyłączały na starcie miniwieże- to jest to co pisałeś poprzednio, owszem głośniczki 4 ohmy, ale jednak małe obciążenie dla wzmacniacza tzw. łatwe nie prądożerne, co innego duże podłogówki icon_cool.gif .
Zwróć uwagę że ten niby 4 ohmowy denon x1000 gra w sklepach i jest oferowany z dużymi nie tylko 6, 8 ohmowymi kolumnami. Oczywiscie grałby może lepiej ze strikte 8 ohmowymi kolumnami, tylko znajdź takie icon_wink.gif i żeby jeszcze pasowały brzmieniem, ceną itd.
Kupując kolumny (takie prawdziwe, większe) do słabego, czy średniego ampli kinowego, warto by miały wyższą efektywność ( dB) wtedy np. 91dB grają głośniej niż te mniej efektywne np. 87dB, więc są mniejszym obciążeniem dla wzmacniacza, bo nie trzeba tak podkręcać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te moje CANTON-y mają efektywność na poziomie 85 dB i 87 dB, więc nie ma żadnej rewelacji, ale nie wybrzydzam, bo taki zakup parę lat temu podyktowany był m.in. ceną icon_wink.gif A co do marketingu firm, to niestety uciekną się do wszystkiego, żeby tylko sprzedać swój towar, a rzetelna informacja o produkcie nie jest już "w modzie", bo przeciez większość sprzętu nie trzyma wszystkich parametórw z tabliczki znamionowej, a napalony klient ma się cieszyć, że ma taki "wypas" icon_biggrin.gif
Tak apropos firm to wysłałem zapytanie do sklepu, który oferuje zestaw DENON AVR-X1000 + CANTON MOVIE 85. Pytałem oczywiście o dopasowanie impedancyjne, bo tak jak wcześniej wspominałem apmlituner 8 Ohm, a głośniki 4...8 Ohm. Dostałem odpowiedź: "4-8 ohm - oznacza , że wspólpracują z amplitunerami 4 i 8 ohmowymi". Bardzo ciekawe stwierdzenie, a raczej marketingowe icon_biggrin.gif icon_wink.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytałem w innym temacie bez odzewu, więc zapytam tutaj bo widzę że specjaliści tu piszą a ja nie mam pojęcia o tych sprawach. icon_confused.gif Otóż stałem się już posiadaczem amplitunera onkyo tx-nr535 i poszukuję zestawu kolumn które chciałyby jakoś przyzwoicie z nim grać. Troche oglądam filmy, nieco więcej lubię posłuchać muzyki (rock, alternatywa, trochę blusa). Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowany na Taga tav 606v3 i nie bardzo wiem co w ich cenie (1100-1300zł) mógłbym jeszcze wybrać? Podpowiedzcie coś proszę. Dziękuje icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melo Pewnie nikt nie odpowiedział poprzednio bo podpiąłeś się do czyjegoś tematu i to pewnie nie popularnego. A sam też niewiele napisałeś informacji np. o metrażu itd.
Lepiej założyć swój temat, ale skoro już piszesz.
Problem jest oczywiscie inny, pieniądze, bo co innego niż set. Taga 606 za 1100zł , odbijasz się między jakimiś M-audio, Prism, Pure acoustic i najtańszymi konstrukcjami firmowanymi przez Wharfedale Vardus 300, Pioneera, Quadral quintas 5000, Magnat supreme 800, ale wybór jest. Można też poszukać lepszych używanych zestwów 5.0, lub może mniejszych kolumn typu monitor- jak mały pokój .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...