Skocz do zawartości

Stereo do 2000 zł


serekk

Recommended Posts

Witam,
szukam zestawu stereo do małego pokoju. Głośniki będą stać na biurku, obok monitora. Potrzebuję całego zestawu; głośników, wzmacniacza, wszystkiego. Źródłem muzyki będzie komputer (potrzebna będzie lepsza karta dźwiękowa do PC?). Chciałbym, żeby dźwięk był rozrywkowy, lecz dobrze by było, gdyby bas nie przesłaniał reszty.

Zestaw raczej nowy.

Co znalazłem:
http://www.ceneo.pl/34516234
http://www.ceneo.pl/1300258
+
wzmacniacz za ~1000 zł.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Potrzebuję całego zestawu; głośników, wzmacniacza, wszystkiego. Źródłem muzyki będzie komputer (potrzebna będzie lepsza karta dźwiękowa do PC?).


Czyli jednak co, bez CD, tunera, odtwarzacza sieciowego. Tylko kolumny i wzmacniacz, bo reszta z PC. Między komputer, a wzmacniacz warto wstawić DAC, chyba że planujesz faktycznie jakąś kartę dźwiekową. Mniemam więc że to jest nie laptop, tylko komputer stacjonarny- średni pomysł na odtwarzacz muzyczny( różne zakłócenia).

Mały pokój to 6, 16, 16 m kw. Kolumn na biurku się nie stawia, niestety, bo nie te rozmiary, no chyba że ma tak ze 2,5 dłuogości. Zresztą głośniki mają z 25/30 cm głębokości, a z tyłu muszą mieć wolny odstęp ( domyślam się że biurko dotyka ściany).
Wafelki i tonsile mają mało rozrywkowy dźwięk . Jak rozrywkowy to bardziej jbl np. http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-jbl-e...5371442025.html da radę i w 20 paru m kw, dźwięk typu "czysty, mocny i soczysty".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny post, gdzie założyciel nie pisze o ważnych rzeczach, by mu można pomóc. A wystarczyłoby poczytać inne wątki.
A przede wszystkim napisać pierwszy post zgodnie z tym: http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html
Bo nie wiemy nic o wielkości Twojego pokoju (choć jeśli kolumny będą stać na biurku, to i tak... mogą być tylko standowe), o tym jakiej muzyki słuchasz albo jakiego brzmienia szukasz (sprawdź w innych wątkach o co c'mon icon_wink.gif ).
Wydaje mi się, że kolumny stojąc na biurku będą rozstawione zbyt wąsko (ile to centymetrów?).
Czy zawsze będziesz słuchał siedząc przy biurku? Bo jeśli nie , to może da się je postawić szerzej? Np na standach.
Poza tym co to znaczy ..."wszystkiego"? Konkretnie proszę.

Kolumny wybrane przez Ciebie są takie sobie. Ja budżet podzieliłbym mniej więcej tak, by na kolumny wydać ok. 50%, na wzmacniacz 25 - 30% a resztę na DAC, albo lepszą kartę dźwiękową. Oczywiście do tego kable z dobrej miedzi OFC.

Wspomnę tylko, że gdybyś za podobne pieniądze kupił zestaw z drugiej ręki zagrałby on dużo lepiej. Nieraz wręcz druzgocąco.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Potrzebuję całego zestawu; głośników, wzmacniacza, wszystkiego. Źródłem muzyki będzie komputer (potrzebna będzie lepsza karta dźwiękowa do PC?).


Czyli jednak co, bez CD, tunera, odtwarzacza sieciowego. Tylko kolumny i wzmacniacz, bo reszta z PC. Między komputer, a wzmacniacz warto wstawić DAC, chyba że planujesz faktycznie jakąś kartę dźwiekową. Mniemam więc że to jest nie laptop, tylko komputer stacjonarny- średni pomysł na odtwarzacz muzyczny( różne zakłócenia).

Mały pokój to 6, 16, 16 m kw. Kolumn na biurku się nie stawia, niestety, bo nie te rozmiary, no chyba że ma tak ze 2,5 dłuogości. Zresztą głośniki mają z 25/30 cm głębokości, a z tyłu muszą mieć wolny odstęp ( domyślam się że biurko dotyka ściany).
Wafelki i tonsile mają mało rozrywkowy dźwięk . Jak rozrywkowy to bardziej jbl np. http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-jbl-e...5371442025.html da radę i w 20 paru m kw, dźwięk typu "czysty, mocny i soczysty".



szer. pokoju: 3,60m
dł. pokoju: 5,80m
http://puu.sh/hYMte/ce766c51dc.png - tak to będzie wyglądać. biurko miało być do samych drzwi, lecz skoro głośniki na biurku odpadają, to będzie podobnie jak na rysunku. EDIT: jeśli jedynym argumentem przeciwko głośnikom na biurku jest zbyt mały odstęp między głośnikami... no niestety, szerzej nie będzie. jeśli chodzi o umieszczenie głośników na jakiś dedykowanych podstawkach - w takim przypadku mogę skrócić biurko.

Czy zastosowanie DACa na USB http://www.ceneo.pl/33088042 (ewentualnie karty na PCI - jakiej?) wyeliminuje wszelkie zakłócenia? (szczerze mówiąc nie mam pojęcia o jakie zakłócenia chodzi, w chwili obecnej mam słuchawki TAKSTAR PRO80 i grają OK prosto z płyty głównej)

Przy wyborze tych JBL (mimo wszystko skłaniałbym się ku nowym głośnikom) jaki wzmacniacz będzie OK? Więcej warto wydać na wzmacniacz, głośniki czy raczej w miarę proporcjonalnie rozdzielić budżet?

Celowo nie podawałem wykonawców czy gatunku muzycznego - chciałbym, by dobrze sprawdzały się w każdym gatunku muzycznym. Jeśli to jednak niemożliwe, to głównie słuchana będzie muzyka elektroniczna, rap i rock.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 m kw to duży pokój i jak napisał kolega słuchanie kolumn ustawionych na biurku służy do słuchania przy biurku. Tyle że na biurko nie co inne kolumny tzw. bliskiego pola. Ustawienie byle jak na biurku, to równie dobrze może je związać i wrzucić gdzies obie pod stół, czy za zasłonę- słychać jakoś będzie, no ale chodzi o coś więcej. Chyba, powinno ?
Nie planujesz ustawić tego tak, aby mogło to zagrać i móc normalnie posłuchać ?, a może jakieś nieduże podłogówki ? Takie minimalne rozstawienie to chociaż 2 metry, najlepiej więcej, wtedy nalezałoby też siedzieć w podobnej odległości 2m.

Nowe, przyzwoite monitory, jeśli jednak monitory to tak 1200-1400zł . Jak jakaś wyprzedaż może taniej. Nowe kolumny nowy wzmacniacz ? Co jest złego w kolumnach 2 letnich na np. ciągle gwarancji za 60% ceny. Jak kolumna gra to gra , nie ma w nich jak w aucie wad ukrytych które wyskoczą nagle, mają budowę dośc prostą i widać co jest.

Komputer stacjonarny wnosi masę zakłóceń do sieci energetycznej, bardzo często w kolumnach szumi w tle między utworami , czasem wręcz mocno buczy. (sporo było takich tematów) PC ma zwykle z 3 wewnętrzne wiatraki/silniki które też same z siebie ciche nie są. Dobra listwa z filtrami potrzebna. Lepszy jest laptop, choć z drogiej strony jakbym miał włączać komputery by posłuchac muzyki itd , to wolałbym odtwarzacz dvd/bluray, czy jeszcze poręczniej jakiś lepszej klasy odtwarzacz plików połaczony kabelkiem z wzmacniaczem.



Cytat

Przy wyborze tych JBL (mimo wszystko skłaniałbym się ku nowym głośnikom) jaki wzmacniacz będzie OK? Więcej warto wydać na wzmacniacz, głośniki czy raczej w miarę proporcjonalnie rozdzielić budżet?


Taki który da dźwięk jaki Ty lubisz, a jaki lubisz ? Kolumny w większym stopniu kreują końcowy dźwięk niż wzmacniacz, ale warto wszystko przemyśleć. Kolumny nawet tzw. "niedrogie" grają skrajnie różnym brzmieniem.
Chyba lepszy efekt daje nieco większego budżetu na kolumny, resztę na wzmacniacz 60/40- oczywiście jeśli nowe sprzęty. Jeśli kupisz używane kolumny za 1 tys ( jako nowe kosztowały powiedzmy 1,5-2,5 tys, wtedy masz dobre kolumny i warto pzremyśleć pasujący wzmacniacz. Do nowych kolumn za 499zł nie kupuje się nowego wzmacniacza za 2 tys, ale używany wzmacniacz za 499zł plus kolumny za 2 tys mają już większy sens.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

22 m kw to duży pokój i jak napisał kolega słuchanie kolumn ustawionych na biurku służy do słuchania przy biurku. Tyle że na biurko nie co inne kolumny tzw. bliskiego pola. Ustawienie byle jak na biurku, to równie dobrze może je związać i wrzucić gdzies obie pod stół, czy za zasłonę- słychać jakoś będzie, no ale chodzi o coś więcej. Chyba, powinno ?
Nie planujesz ustawić tego tak, aby mogło to zagrać i móc normalnie posłuchać ?, a może jakieś nieduże podłogówki ? Takie minimalne rozstawienie to chociaż 2 metry, najlepiej więcej, wtedy nalezałoby też siedzieć w podobnej odległości 2m.

Nowe, przyzwoite monitory, jeśli jednak monitory to tak 1200-1400zł . Jak jakaś wyprzedaż może taniej. Nowe kolumny nowy wzmacniacz ? Co jest złego w kolumnach 2 letnich na np. ciągle gwarancji za 60% ceny. Jak kolumna gra to gra , nie ma w nich jak w aucie wad ukrytych które wyskoczą nagle, mają budowę dośc prostą i widać co jest.

Komputer stacjonarny wnosi masę zakłóceń do sieci energetycznej, bardzo często w kolumnach szumi w tle między utworami , czasem wręcz mocno buczy. (sporo było takich tematów) PC ma zwykle z 3 wewnętrzne wiatraki/silniki które też same z siebie ciche nie są. Dobra listwa z filtrami potrzebna. Lepszy jest laptop, choć z drogiej strony jakbym miał włączać komputery by posłuchac muzyki itd , to wolałbym odtwarzacz dvd/bluray, czy jeszcze poręczniej jakiś lepszej klasy odtwarzacz plików połaczony kabelkiem z wzmacniaczem.



Cytat

Przy wyborze tych JBL (mimo wszystko skłaniałbym się ku nowym głośnikom) jaki wzmacniacz będzie OK? Więcej warto wydać na wzmacniacz, głośniki czy raczej w miarę proporcjonalnie rozdzielić budżet?


Taki który da dźwięk jaki Ty lubisz, a jaki lubisz ? Kolumny w większym stopniu kreują końcowy dźwięk niż wzmacniacz, ale warto wszystko przemyśleć. Kolumny nawet tzw. "niedrogie" grają skrajnie różnym brzmieniem.
Chyba lepszy efekt daje nieco większego budżetu na kolumny, resztę na wzmacniacz 60/40- oczywiście jeśli nowe sprzęty. Jeśli kupisz używane kolumny za 1 tys ( jako nowe kosztowały powiedzmy 1,5-2,5 tys, wtedy masz dobre kolumny i warto pzremyśleć pasujący wzmacniacz. Do nowych kolumn za 499zł nie kupuje się nowego wzmacniacza za 2 tys, ale używany wzmacniacz za 499zł plus kolumny za 2 tys mają już większy sens.



99,9% odsłuchu będzie miało miejsce podczas siedzenia przed monitorem. Nie widzę bardziej sensownego ułożenia, a skośny dach nie pozwala poszaleć z kolumnami podłogowymi. 2 metry odstępu może będą zachowane - dł. biurka nie jest jeszcze do końca ustalona.

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/violator/...mparison/4b.jpg - tak to sobie raczej wyobrażałem, tylko bez wzmacniacza pod monitorem. Te JBL nadadzą się do takiego ułożenia?

Od używanych odstrasza mnie niepewność i mój kompletny brak doświadczenia jeśli chodzi o kwestie audio. Pozatym musiałbym szukać coś koniecznie z wysyłką lub ze Szczecina, bo dojazd 300 km też odpada.

Na temat brzmnienia trudno mi się wypowiedzieć, bo nie mam punktu odniesienia, ale słowa czysty, mocny i soczysty raczej dobrze oddają moje oczekiwania icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie, kolumny grają ciepłym dźwiekim, bas jest mięsisty, miękki, lekko lejący inny szybki i twardy, nisko schodzący, wysokie mogą być wycofane, albo dokładne, a inne ostre. Brzmienie ciepłe, naturalne , zimne/analityczne. Jbl raczej górę ostrą i analityczną, bas taki techniczny, mocny.
Tyle że raczej nie pasuje na biurko ma sporą głębokość( nie tylko on), kolumny powinny stać te 20 cm od tylnej ściany, bo przy tylnym otworze basrefleks bas będzie mocno podbity, czasem dudniący. Czaem można zatkać gąbką br.
Z "popularnych" dość uniwersalnie i atrakcyjnie brzmiących i z przednim brem to tak z głowy na szybko np. Monitor audio bx2 , przy okazji ładny jak macie być blisko. Oczywiscie są też inne , czytałeś co nieco w zakładce testy kolumny, jest tam parę modeli i starszych i nowszych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Brzmienie, kolumny grają ciepłym dźwiekim, bas jest mięsisty, miękki, lekko lejący inny szybki i twardy, nisko schodzący, wysokie mogą być wycofane, albo dokładne, a inne ostre. Brzmienie ciepłe, naturalne , zimne/analityczne. Jbl raczej górę ostrą i analityczną, bas taki techniczny, mocny.
Tyle że raczej nie pasuje na biurko ma sporą głębokość( nie tylko on), kolumny powinny stać te 20 cm od tylnej ściany, bo przy tylnym otworze basrefleks bas będzie mocno podbity, czasem dudniący. Czaem można zatkać gąbką br.
Z "popularnych" dość uniwersalnie i atrakcyjnie brzmiących i z przednim brem to tak z głowy na szybko np. Monitor audio bx2 , przy okazji ładny jak macie być blisko. Oczywiscie są też inne , czytałeś co nieco w zakładce testy kolumny, jest tam parę modeli i starszych i nowszych.



Otwór bas refleksu na froncie jak rozumiem umożliwia rozstawienie kolumn na biurku blisko siebie bez odstępu od ściany? Jeśli chcę ustawić kolumny tak jak na podanym zdjęciu to szukać tych Monitor Audio BX2? (http://allegro.pl/kolumny-podstawkowe-monitor-audio-bx2-stan-idealny-i5349832070.html - akurat ze Szczecina, tylko pytanie do jakiej kwoty warto licytować?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór b-r z przodu obudowy nie to, że pozwala na ustawienie przy samej ścianie, ale na ogół bliżej niej niż kolumny z tylnym otworem.
Choć nie zawsze.
Postawienie jakichkolwiek kolumn przy samej ścianie nie wróży dobrego dźwięku, stereofonii a jedynie większe lub mniejsze podbarwienia albo podbicia pewnych pasm. Na ogół takie czy inne kolumny powinny stać co najmniej kilkadziesiąt cm od ścian.
Niektóre nawet ponad metr, wówczas grają najlepiej.

Co do kolumn używanych, to niesłusznie się obawiasz. Szczególnie jeśli szukałbyś blisko swojego miejsca zamieszkania i pojechał po nie, posłuchał, zobaczył. Jeśli grałyby dobrze, nie słychać by było nic niepokojącego, to naprawdę miałbyś dużo lepszy dźwięk.
A przy ew. odsprzedaży już tyle nie tracisz. Bo na nowych średnio 30 - 50%.
Ale jak chcesz. Ty będziesz słuchał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900zł to chyba używane, ale dopiero co kupione z minimum 4 letnią gwarancją. Myślę ze jakbyś w sklepach poszukał i popytał to za 1100zł nowe kupisz.
Kable głośnikowe oczywiscie miedziane Cu ofc 2,5mm, co do wzmacniacza to poczytaj jakieś testy, czy bardziej pasuje Ci brzmienie Pioneer a30, Denon pma720, Yamaha as 500, Marantz pm5005, czy ich nieco tańsze wersje A20, pma520, as300. Czy może w inne marki, mniej czasami wymieniane typu Onkyo, Xindak, BC Acoustic,
Dźwięk do DAC wyprowadzasz z PC wyjściem usb, tak by sygnał audio omijał kartę dżwiekową komputera. Ale DAC kup raczej na końcu, jak ocenisz dźwięk, bo może uznasz że nie jest konieczny. Lepiej kupić listwę przepięciową z filtarmi emirfi, jak jeszcze nie masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

900zł to chyba używane, ale dopiero co kupione z minimum 4 letnią gwarancją. Myślę ze jakbyś w sklepach poszukał i popytał to za 1100zł nowe kupisz.
Kable oczywiscie Cu ofc 2,5mm, co do wzmacniacza to poczytaj jakieś testy, czy bardziej Pioneer a30, Denon 720, yamaha as 300, 500, Marantz 5005, czy bardziej egzotycznie w inne marki mniej popularne.
Dźwięk do DAC wyprowadzasz z PC wyjściem usb, tak by sygnał audio omijał kartę dżwiekową komputera. Ale DAC kup na końcu, jak ocenisz dźwięk, bo może nie będzie potrzebny. Lepiej kupić listwę prądową z filtarmi emirfi.



dzięki! zobaczymy czy uda mi się zakupić MX2 z tej aukcji, potem będę pytać dalej icon_wink.gif.
a jeszcze jedno pytanie - jeśli chciałbym przesyłać bezprzewodowo muzykę z telefonu do głośników (AirPlay albo Bluetooth) to muszę zakupić amplituner? Pewnie nieosiągalne w tym pułapie cenowym lub odbije to się na jakości wzmacniacza, mam rację?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

dzięki! zobaczymy czy uda mi się zakupić MX2


MX2 to Mission, też ciekawe kolumienki, choć mniej popularne, mniej góry więcej ciepła, czaru. Monitor audio bx2.

Cytat

jeśli chciałbym przesyłać bezprzewodowo muzykę z telefonu do głośników (AirPlay albo Bluetooth) to muszę zakupić amplituner?



Nie każdy amplituner kinowy ma nawet takie rzeczy, te ze średniego pułapu cenowego tak ( najtańsze i najdroższe bywa że nie mają), co do amplitunerów stereo to może ze 3,4 modele, ale bardziej kuszą wejściem optycznym dla tv i radiem www niż typową bezprzewodowością .
Tyle że po co bth, wifi , air -play itp w pokoju 22 m. Jeszcze rozumiem dom piętrowy, kilkanaście pokoi, jakieś serwery, ale chyba mieszkając w pokoju szybciej taniej i wygodniej podpiąć urządzenie typu smartfon, laptop, mp3 do wzmacniacza po kablu, niż uskuteczniacz parowanie bth itd.
Najtańszym wzmacniaczem z wejściem optycznym i bth jest bodaj jakiś model wzmacniacza BC acoustic koło 900-1100zł, potem amplituner stereo Yamaha rn301 ma dodatkowo radio internetowe, ale do bezprzewodowości typu wi-fi , bth wymaga dodatkowych odbiorników.

Są oddzielne moduły uniwerslane bth w sklepach, aukcjach od 100zł za "no name" do kilkuset zł np. http://audiovideo.com.pl/moduly-bluetooth-...ic-wtx-500.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im więcej czytam tym mniej wiem :/. niektórzy piszą, że BX2 to przeciętniaki, gdzie indziej jest napisane o świetnym stosunku jakości do ceny... Jak to wreszcze jest? Sprawdzą się w elektronice, rocku i rapie? Czy jednak szukać dalej? Byłbym wdzięczny za kilka propozycji modeli jeśli Monitor Audio odpada do tych trzech gatunków.

Pomysł z audio bezprzewodowo sobię odpuszczę - pytałem bardziej z ciekawosci icon_wink.gif

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA są popularne i prawie wszędzie dotępne, ładnie wykonane, brzmią dobrze- zaspokoją sporo słuchaczy, no ale nie znaczy że wszystkich, dlatego są różne opinie.
Jak ktoś kupi kolumny w ciemno to raczej nie napisze w opiniach że są złe i źle kupił icon_wink.gif natomiast jak ktoś posłuchał w salonie 3 różnych kolumn to którejś wystawi ocenę bdb, a innej db, czy dst.
W podobnej cenie i porównywalnych gabarytach jest z kilkanaście monitorów i to tych tylko popularnych marek. A że jeden woli posłuchać rocka, czy rap na Dali 3, a inny na Jamo C, Castle knight2, Elackach 63.2, Magnatach 673, Taga B-40, Canton 436, Boston Acoustic A26, Jblach, to jego wybór. Kto powiedział że wybór jest prosty, ale jak ktoś lubi Castle raczej, nie pokocha Klipsch'a więc i skrytykuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam!
z powodu różnych komplikacji nie kupiłem jeszcze nic...
...ale chyba dobrze zrobiłem, bo Monitor Audio wypuścił następcę BX2 i mój cel staniał icon_wink.gif.

http://www.q21.pl/denon-pma-520ae-monitor-audio-bx2.html
jestem już prawie zdecydowany na ten zestaw. Myślę, że to dobra oferta. Jakie kable + DAC to tego zestawu, by zmieścić się łącznie w 2200 zł?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...