Skocz do zawartości

Odtwarzacz Densen B-400sx ktoś go słyszał ?


MC10

Recommended Posts

Czy ktoś może coś powiedzieć o tym odtwarzaczu? Zdaje się że obecnie jest już nie produkowany ale w czasach swojej świetności był to topowy model chwalony przez testerów. Czy można go porównać z obecnie produkonwanymi odtwarzaczami w cenie 4 do 6 tyś zł ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry odtwarzacz. Czy można go porównać do obecnych CDków za 4 - 6 Kzł? Moim zdaniem nie!
Postęp techniczny nie idzie tak szybko ja życzyli by sobie tego spece od marketingu. Tak, że Densen wciąż pozostaje na wysokim miejscu miejscu jeśli idzie o jakość odtwarzaczy CD.
To bardzo dobre urządzenie, grające dość neutralnie. Jeśli nie potrzebujesz poprawiać, korygować czegoś za jego pomocą a potrzebny Ci
dobrej klasy naturalny przekaz, to możesz brać go pod uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zastanawiam się czy nowy Audiolab CD8300 który niebawem wejdzie do sprzedaży nie jest lepszą alternatywą. Obecny model CD8200 to bardzo porządnie grajacy CD-ek. Można zakładać że następca powinien być lepszy. Poza tym Densen B-400sx to dość egzotyczny odtwarzacz na polskim rynku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Densena słyszałem. Gra w sposób jak dla mnie bardzo neutralny, czyli może się wydawać na pierwszy rzut ucha mało angażujący, nijaki.
Ale barwy ma oczywiście bardzo ładne, prawdziwe, dobrą analityczność (choć wysokie nie ukłują w uszy) i jest dynamiczny, szybki. Tańsze odtwarzacze pozostają w tyle.

Czy takie tańsze CDki jak piszesz nie mają szans? Mają oczywiście, jeśli Twoje preferencje albo aktualne potrzeby będą dążyły w kierunku jakiegoś konkretnego brzmienia czy podkreślenia jakiegoś podzakresu. Wówczas taki odtwarzacz grający z mocniejszym doświetleniem wysokich albo bardziej soczysty, gęsty, czy zdecydowanie ocieplony może wydać się lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram na Audiolabie CD8200 i w sumie nie mam powodu do narzekania. Po pojawieniu się informacji o nowym modelu który ma być dostępny od września zacząłem zastanawiać się nad wymianą na tę nową wersję. Ufam że Audiolab podobnie jak dotychczas stanie na wysokości zadania i nastepca CD8200 będzie od niego lepszy. W międzyczasie pojawił się na Allegro Densen i stąd moje zainteresowanie. Niestety Densen ma już swoje lata (rocznik 2008) ale podobno mało grany. Densen to trochę taka legenda ale czy istotnie poprawi coś w moim systemie? No i oczywiście to swego rodzaju wyrok czyli dożywocie bo sprzedać go za rozsądne pieniądze za pare lat będzie bardzo trudno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co patrzeć na rocznik, bo odtwarzacz klasowy. Ja do niedawna grałem na 16 letnim Meridianie 508.20. I "kasował" wiele dużo nowszych odtwarzaczy. Kłopotów z nim nie miałem a laser w razie czego dostępny.
Oczywiście gorąco namawiam na odsłuch przed zakupem jakiegokolwiek odtwarzacza tej klasy (i nie tylko - najlepiej zawsze posłuchać). W ciemno nie ma co. Choć pewne rzeczy (brzmieniowe) wychodzą dopiero po dłuższym słuchaniu we własnym systemie.
Sądzę, że poprawiłby kilka aspektów brzmienia, choć niektóre mogłyby wypaść podobnie albo słabiej (raczej mniejszość). Na pewnym poziomie jakościowym już nie ma tak prosto, że wszystkie składowe brzmienia są lepsze.
Może coś, na czym Ci zależy być gorsze i pomimo relatywnie lepszego poziomu taki odtwarzacz Cię nie zadowoli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Densena nie będzie. Nie dogadaliśmy się co do ceny więc nie było odsłuchu.
W między czasie zainteresowałem się jescze takimi oto odtwarzaczami:
    Shengya CD-17CS http://www.cattylink.com/cd17cs.html odpowiednik Vincent CD-6S ( Shengya robi ten odtwarzacz dla Vincenta) http://q21.pl/pl/vincent-cd-s6.html?gclid=...CFQv4cgodAX4AHw
      Cayin CDT-15A MK2 ciekawy CD. Ma możliwość grania z gniazd toru lampowego lub tranzystorowego. http://www.cattylink.com/cdt15amk2.html
        Dziś może uda mi się przetestować jeszcze Vincent CD-S1.1 http://q21.pl/vincent-cd-s1-1.html choć nie spodziewam się po nim rewelacji.
        Link do komentarza
        Udostępnij na innych stronach

        Join the conversation

        You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

        Gość
        Odpowiedz...

        ×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

          Only 75 emoji are allowed.

        ×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

        ×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

        ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

        ×
        ×
        • Utwórz nowe...