Skocz do zawartości

Wymiana stereo


Wampirzasty

Recommended Posts

Witam,
jakiś czas temu pozbyłem się swojego pianocrafta i teraz chciałbym kupić sobie prawdziwy zestaw stereo.
Mój pokój ma 18 m^2 mam możliwość odsunięcia kolumn od ścian i rozsunięcie ich na odległość ok 2 m.
Słucham prawie każdego gatunku muzycznego - od klasyki po rock.
Lubię ciepłe, głębokie brzmienie z dobrym basem.
Wstępnie wybrałem sobie kilka modeli kolumn, które mnie zainteresowały:
1. Dali 850
2. ESA Ostinato (niestety ciężko je dostać)
3. Tannoy R2

Na kolumny chciałbym wydać nie więcej niż 1500 zł.
Muzyka głównie leciała by z laptopa, nie ukrywam że zależałoby mi na amplitunerze.Jest chyba bardziej wygodny.
Czy w ogóle w dobrym kierunku idę?
Prosiłbym o wasze opinie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Twojego pokoju i wymagań oraz jak widzę możliwości najbardziej by pasowały ESA Ostinato2 .
Poza tym są to bardzo dobre kolumny.
DALI, obawiam się będą za duże, zdominują to pomieszczenie, może być za dużo niskich tonów. Ale to trzeba by sprawdzić.
Tannoy z kolei potrafią zagrać świetnie, angażująco, ale raczej ze wzmacniaczami sporo droższymi od nich.

Amplituner w czym jest bardziej "wygodny"? Chyba tylko w tym, że ma tuner w jednej obudowie ze wzmacniaczem.
Na ogół amplitunery w tej samej cenie co wzmacniacze grają gorzej. Jest także dużo mniejszy wybór dobrze grających amplitunerów.
Polecam wzmacniacz stereo plus ew. tuner jeśli Ci jest potrzebny.
Oczywiście byle tani wzmacniacz nie napędzi Ci dobrze żadnych z ww kolumn.
Mam nadzieję, że nie myślisz o amplitunerze do kina domowego?

Grając z komputera radzę korzystać z plików nieskompresowanych jak Flac. Nie mówiąc o Hi-res. Byle nie mp3.
A jeśli chcesz uzyskać lepszą jakość dźwięku sygnał cyfrowy z komputera dobrze jest puścić przez DAC.
Takie urządzenie nowe kupisz za 300 - 400 zł. Ale warto rozglądać się za lepszym, raczej droższym, używanym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...