Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Wharfedale Diamond 9.0 - tanie granie / Lepai LP-2020A+?


siwek755

Recommended Posts

Witam,

zakupiłem dzisiaj okazyjnie monitory Wharfedale Diamond 9.0 za 100zł. Rozumiem, że szału nie ma się co spodziewać, ale dotychczas używam plastikowych, komputerowych Logitech Z-623, więc myślę że zmiana będzie to i tak na plus.

Kupię jakieś podstawki no i potrzebuję wzmacniacza... Wzmacniacza cenowo adekwatnego do kolumn, bo samo audio wynikło dość spontanicznie, więc nie chcę iść jakoś grubo. Rozumiem, że kwota może niektórych zniesmaczyć, ale zapytam - co polecicie do 200zł? Znalazłem taki wynalazek jak wzmacniacz klasy T Lepai LP-2020A+ - ktoś miał do czynienia, będzie to dobre rozwiązanie w moim przypadku? Na amazonie ludzie widzę bardzo zachwalają:


Parametry głośników:
IMPEDANCE 6 ohm
POWER HANDLING 75 W

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kupić klasyczny wzmacniacz stereo, a nie taki wynalazek i projekt do przyczepy kampingowej, czy dla kirowcy tira.
Kwota 200zł w używkach ociera się o pytanie, czy coś dobrze działa i jak wygląda, ale za ok. 250-300zł pojawia się już rozsądniejszy i spory wybór. To 100zł więcej, daje nadzieję że to pogra, wygląda i da więcej frajdy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie szczęścia i dobrym researchu może się uda icon_smile.gif

Zastanawia mnie też jaką charakterystykę mają te głośniki - jaki wzmacniacz może do nich może pasować. Jestem młodą osobą, więc muzyka płynąca z tych głośników będzie bardzo zróżnicowana. Przypomnę - zmieniam komputerowe Logitechy na te WD, więc będzie nawet typowo radiowe granie (rock, pop, więc dynamika mile widziana).

Co sądzicie o takich typach:
Pioneer A-449
Yamaha a-500
Pioneer A-335
Marantz PM-25


Któraś z tych pozycji zda egzamin, którąś odrzucić na starcie?
Wdzięczny będę za sugestie. Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciskany niecierpliwością poruszenia membran w tych diamentach zakupiłem wzmacniacz Pioneer A-449 za 200zł:
http://allegro.pl/pioneer-a-449-i5375210106.html

A-500 stoi w kwotach 300zł, a czekać na lepszą okazje już dłużej nie chciałem icon_smile.gif Najwyżej jeśli Yamaha to dużo lepsza opcja od pionka to wymienię wzmacniacz na A-500.

Jeszcze jedna kwestia - jakie kable do tego? Zestaw mocno budżetowy więc z jakimiś kablami po x dych za metr nie będę się wygłupiał, ale chodzi mi o grubość. Długość kabla będzie +/- 3m, przekrój 2,5mm będzie ok? Coś np takiego, mam z odbiorem osobistym:
http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-2x2-5mm...html#tabsAnchor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakończony. Tak jak wspomniałem - zdecydowałem się na wzmacniacz Pioneer A-449. Wzmacniacz dotarł już kilka dni temu, ale dopiero dziś miałem czas żeby posłuchać zestawu trochę dłużej. Ogólnie - jestem zadowolony. icon_smile.gif Za kwotę nieco ponad 400zł (głośniki+wzmacniacz+standy+kable) stoi zestaw, który prócz tego że prezentuje się według mnie całkiem przyjemnie (jak na standardy studenckie) to brzmi zdecydowanie lepiej od komputerowych Logitechów, które teraz sprzedam w zasadzie za zbliżoną kwotę. icon_smile.gif

Co do samej gry - barwy czy brzmienia nie mam dużego porównania, ale utwory nabrały nowego wymiaru, wyróżnić można wcześniej niesłyszane instrumenty i o to mi generalnie chodziło. Ta krzta audiofilii pojawiła się i to mnie cieszy. Jedyny mankament to niedobór najniższych częstotliwościi tym bardziej, że poprzednio używany był zestaw 2.1, ale od tak małych monitorków nie ma co wymagać. Najprawdopodobniej na dniach dołączy do zestawu aktywny subwoofer współlokatora: Tannoy MSub 10.

Dzięki za pomoc,
Pozdrawiam


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilę do tematu, bo mam pytanie odnośnie podłączenia subwoofera TANNOY mSUB 10.
Wzmacniacz nie ma wyjścia PRE OUT, więc czeka mnie dokupienie trochę kabla głośnikowego i połączenie wysokopoziomowe.

I teraz pytanie - może nieco dziwne, ale podłączyć tak jak wskazuje instrukcja na subie, czyli:
WZMACNIACZ -> SUBWOOFER -> GŁOŚNIKI czy jakoś wpiąć się subem po sygnał do monitorów?

Dlaczego pytam.. przy takim podłączeniu jak wyżej monitory nie będą grały pasma w dół od tego, które będzie ustawione na potencjometrze "crossover" subwoofera, dobrze kojarzę? Po prostu subwoofer przejmie to pasmo w całości i ulży diamentom? Druga sprawa - czy tego typu podłączenie będzie miało jakiś wpływ np. jakościowy na monitory w porównaniu z bezpośrednim sygnałem ze wzmacniacza? Rozumiem, że rozmawiamy tu o zestawie low-end, ale pytam z czystej ciekawości czy taki sygnał, który ma w torze subwoofer jakoś na tym traci / zmienia się (prócz obciętego pasma - o ile faktycznie obcina?)


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...