Skocz do zawartości

Nagrywane płyty CD zagrożeniem na kolumn?


nikon1

Recommended Posts

Doczytałem niedawno w instrukcji do moich kolumn, że producent odradza odtwarzanie nagrywanych samodzielnie płyt CD i pisze, że prawidłowe nagrywanie takowych wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Czy faktycznie płyty takie mogą mieć negatywny wpływ na kolumny? Wypalam czasami płyty CD audio z plików FLAC.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, trzeba umieć zainstalowac program na kompie, włożyć płytę itd. icon_mrgreen.gif Są osoby które muszą zatem zaangażować informatyka icon_cool.gif
Tak już na poważnie ( choć słyszałem o ludziach pytających o koszt i abonament za wyszukiwarkę google) to może producentowi chodzi o takie programy do nagrywania które dają możliwość ingerencji w tryb nagrania, mające korektor, wtedy takie zlaudnesowane nagranie może uszkodzić kolumny przy głośnym odsłuchu. Inna sprawa że czasami po paru latach przegrana płyta może zacząć chrupać i takie odtwarzane z niej "piki" moga uszkodzić cewkę ?

Producent nic nie pisze o jakie konkretne sytuacje i wiedzę chodzi z tym przegrywaniem, może stoi tylko na straży zaiksu ?
Z drugiej strony ja przegrywam swoje płyty np. do auta, czy magazynuje na odtwarzaczu plików, jak nie chce mi się wstać po oryginał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewnie ok. 1500 sztuk takich płyt. Jak na razie nie zanotowałem uszkodzeń w sprzęcie. W kolumnach.
A miałem sporo różnych kolumn. Moi znajomi też mają dużo nagrywanych płyt. Co najwyżej taka płyta nie zagra w pełni jak oryginalna.

Jak pisze Jacek75, korygowanie ustawień dźwięku przed nagraniem takiej płyty mogłoby być szkodliwe, gdyby ktoś znacząco podbił jakieś pasmo. Ale zwykłe kopiowanie popularnymi programami nie wnosi moim zdaniem żadnych niebezpieczeństw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Nie miałem styczności z uszkodzeniem kolumny z powodu źle nagranej płyty. W przypadku kaset i głośnego na nich grania, to bardziej prawdopodobne.
A jak producent pisze, że samodzielne nagranie płyty, wymaga doświadczenia i wiedzy, to kompletnie nie mam pojęcia co ma na myśli. Brzmi to raczej komicznie, niż poważnie i takie własnie uczucie powinno budzić u osób, które mają podstawową wiedzę w zakresie obsługi komputera.

A jakie to kolumny ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...