Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Technicsa SU-VX700 ?


sebek65

Recommended Posts

Witam,

udalo mi sie kupic okazyjnie wzmacniach Technicsa SU-VX700 / 2 x 90 W / 8 ohm.

Teraz kolej na kolumny - raczej podlogowe, moze to byc cos wiekszego.

Pomieszczenie ok. 30 m. kwadratowych / 5 m. x 6 m.

Rodzaj muzyki - mieszanka hip hop / reagge / dub / elektronika ale takze hardrock z mocnym naciskiem na dobre basy.

Budzet ok. 1000 zl.

Moga to byc kolumny z lat 90tych tak jak i wyzej opisany wzmacniacz.

Prosze o konkretne sprawdzone modele dobrze wspolpracujace z takim wzmacniaczem.

Pozdrawiam

Sebastian
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli jednak zdecydowałbyś się na fabrycznie nowe kolumny, przy niewielkim zwiększeniu budżetu mogę zaproponować bardzo dobrą konstrukcję Pylon Audio Parł 25.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś przed zakupem wzmacniacza. Dobra cena to niestety nie wszystko. A nawet zbyt mało.
Bo co się liczy najbardziej? Czy nie to jak wzmacniacz gra?
A ten Technics, to jeden z najgorzej grających wzmacniaczy jakie słyszałem.
I jakie dobre niskie tony. Co to według Ciebie oznacza. Bo jeśli krótkie, suche, kartonowe stuknięcia, to rzeczywiście Technics takie wytwarza.
A te 90W przy 8 omach to tylko dane techniczne na papierze. I do tego niezbyt rzetelne. 40 - 50 watowy Rotel czy NAD pokazałby temu Technicsowi co to jest dynamiczne granie.

Jakie kolumny dobrze mogą współpracować z tym wzmacniaczem? Pewnie jakieś o mocnych lub nawet dominujących niskich tonach, gęstej, nasyconej średnicy i niezbyt wyeksponowanych wysokich tonach. Słowem Dali, starsze serie czyli np. 107, 505, 606, 808, albo z lepszej serii 400, 450 itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...