Skocz do zawartości

co kupic ?


qq3

Recommended Posts

Witam serdecznie
Jestem tutaj 1wszy raz wiec prosze o wyrozumialosc. Dodatkowo nie jestem ekspertem w dziedzinie audio, stad moje pytania moga byc podstawowe tj ' poco ten sprzet ' icon_smile.gif
A tak bardziej powaznie to szukam czegos by moc odtwarzac przyzwoicie CD w domu na 2 - 4 glosnikach . Myslalem o kupieniu CD i ew. kilku kolumn. Pytanie czy potrzebuje amplitunera.. jakiegos wzmacniacza.. czy tylko zestaw CD - glosniki wystarcza ?
Co byscie polecicli ... ? a moze za jaka grupa modeli czy firm sie rozgladac sprawdzonych i wartych zakupu - rowniez mysle o ew. czyms na allegro.

Moze jest jakis rzetelny site z audio testami sprzetu i opiniami ?

dziekuje i pozdrawiam
q
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznei moze nei podalem zadnych szczegolow

stad nei wiem jesli jest CD to potrzebule Amplitunera ?
No sadzilem ze CD skorto ma wyjscia na L/R to od razu na kolumny icon_smile.gif . heh zgrozo ..podejrzewam ze to musi brzmiec dramatycznie

Co do muzyki ..to glownie Jazz, jak rowniez elektronika

Budzet naturalnie najlepiej utrzymac wlasciwy stosunek cena-jakosc... Moze sa dobre nie najnowsze dobre sprzety , ktora potrafia dac duzo satysfakcji.

Prosze o pomoc w doborze tych elementow
Q
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacze maja wyjscie L/R po to by tylko puscic sygnal. Zeby kolumny ci zagraly potrzeba Wzmacniacza lub Amplitunera. I tu musisz sie zdecydowac czy chcesz miec radio czy nie?? Musisz podac przedzial cenowy koniecznie. Bo dla jednych to 20 tys jes dobra jakoscia a dla drugiego 2tys wiec jaki ten przedzial?? Bo tak nie moge ci nic podsunac... I napisz koniecznie czy nowy czy moze byc uzywany sprzet?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze czy naprawdę potrzebujesz wielokanałowego amlitunera. Zdecydowanie lepiej postawić na oddzielne klocki: wzmacniacz, tuner, odtwarzacz CD.
Ze wzmaków może jakiś Rotel, Yamha bądź Denon, tuner - w zależności od gustu i preferencji - analogowy bądź cyfrowy, CD - do wyboru do koloru na allegro.
Zobacz na te linki:
wzmak:
http://www.allegro.pl/item173155230_yamaha...icz_stereo.html
tuner:
analogowy - http://www.allegro.pl/item171397199_sansui...a_idealny_.html
cyfrowy - http://www.allegro.pl/item172834400_sony_s..._st_s590es.html

To tylko linki, nie mam pojęcia jak zagra taka konfiguracja.
Wkrótce będę przymierzał się do zakupu jakiegoś używanego klocka jako uzupełnienie zestawu kina domowego i w miarę jak przeszukuję kolejne wątki mam coraz większy mętlik w głowie... Życzę powodzenia i udanych zakupów icon_wink.gif

ps. Nie patrz na opisy na allegro, tam nawer Altusy potrafią być sprzedawane jako audiofilskie icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś w swoim poście, że zamierzasz podłaczyć 2-4 głośniki do wzmacniacza. Rozumiem więc, że zależy ci na słuchaniu muzyki np. w dwóch oddzielnych pomieszczeniach. Odradzał bym zakup amplitunera bo te przystosowane są do dźwięku 5.1 (zazwyczaj) i przeznaczone są dla kina domowego w zestawie z odtwarzaczem dvd. Moja propozycja to zakup zestawu Denona: wzmacniacz PMA 700AE + odtawrzacz CD DCD 700AE. Wzmacniacz posiada wyjścia na 2 zestawy głośnikowe (sekacja A i B). Może współpracować z kolumnami zarówno 4 jak i 8 ohmowymi. Cena za sztukę w sklepie 1395 zł, ale można znaleźć także nieco taniej na Allegro (są ludzie którzy sprowadzają na zamówienie - wychodzi wówczas taniej gdyż odchodzą marże pośredników). Odtwarzacz DCD 700AE umożliwja odtwarzanie oprócz standartowych CD także płyty CD-R/RW pliki MP3. Zestaw ma zdalne sterowanie (pilotem od wzmacnacza można obsłużyć oba urządzenia). Posiada nowoczesny wygląd, a i elektronika też niczego sobie w tej klasie cenowej. Dostępne są dwa kolory: czarny i złoty. Dane techniczne i zdjęcia można znaleźć na stronie Denona www.denon.pl


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...