Skocz do zawartości

Pomoc w składaniu zestawu kino/stereo


Arghor

Recommended Posts

Witajcie
Jestem na etapie składania zestawu kina i liczę, że będzie mogli coś doradzić w tym temacie.

Zestaw do wykorzystania kino/muzyka - 50/50. Zbudowany dookoła amplitunera na poziomie DENON AVR-X3100. Zależy mi żeby wybrać możliwe dobry amplituner radzący sobie ze stereo. I tu pierwsze pytanie czy ten model, czy może macie jakieś informacje na korzyść np: MARNATZ SR 5009 lub ONKYO TX-NR828 lub jeszcze innego?
Głośniki główne - ze względu na rozprowadzanie kabli i aranżacje wnętrza muszą być naścienne. Salon wysoki -5,6 m. Połączony z kuchnią i holem, więc spora kubatura, kable do głośników wypuszczone na wysokości ok 3 m (potrzebne odpowiednie uchwyty, żeby skierować głośniki lekko w dół, ale to pikuś)
Dostałem propozycję na PARADIGM MILLENIA LP2 lub PARADIGM MILLENIA LP XL. Jeszcze nie słuchałem, ale mam pytanie czy może polecilibyście jakieś inne głośniki w takim przedziale cenowym ok 5k?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zaczniemy od amplitunera - jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości muzyki, stawiałbym na amplituner Denon AVR-X3100W lub jeden z modeli Marantz (przynajmniej model SR5009). To urządzenia, które w połaczeniu z dobrymi kolumnami są w stanie zapewnić dużo przyjemności z odsłuchu muzyki.
Kwestia kolumn będzie niestety bardziej złożona. Paradigm to dobre kolumny, które są w stanie nagłośnić nawet duże pomieszczenia. Zestaw ten jednak kierowałbym przede wszystkim do osób, szukających dobrego kina domowego, gdzie stereo, muzyka jest na drugim planie.
Jeśli szukasz rozwiązania, które zapewni także dobre stereo, spójrz proszę na kolumny Dali serii Fazon. To jedne z lepszych moim zdaniem konstrukcji o niedużych rozmiarach, zapewniające dobre stereo.
Alternatywnie warto spojrzeć na konstrukcję Focal Dome.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że przy dużej kubaturze salonu ktoś wymyślił miejsce na kolumny na wysokosci 3 metrów, przecież kawałka miejsca na dwie przednie kolumny, chyba nie brakowło. Gdyby to były jeszcze jakieś efekty tylne, czy góra itp. ale przednie kolumny na wysokości 3 metrów ? Aż szkoda kasy na dobre kolumny w kinie amplituner pewnie jakos to skalibruje, ale w muzyce, kolumna 3 metry nad głową icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brak przemyślenia tematu na etapie kładzenia kabli icon_sad.gif "Spec" powiedział, że tak będzie dobrze, człowiek się nawet nie zastanowił i został mega klops do ogarnięcia icon_sad.gif
Teraz są dwa rozwiązania:
1. Znaleźć jakieś kolumny, które dadzą radę
2. Przesunąć kable do podłogi, ale tu wchodzi kwestia ich przedłużenia i robienia syfu w rocznym domu. Powiedzcie czy w ogóle przedłużanie kabli ma sens? Znaczy jak wpływa to na jkoaśc?

EDIT:
Z wysokością trochę przesadziłem, kable wyłażą ze ściany na 2,60 m. Więc wieszając głośnik tak aby kończył się na wysokości kabla mamy go na wysokości 2m + nad głową. Słuchacz znajdowałby się jakieś 6 m od ściany z głośnikami, więc odchylając je o jakieś 15 stopni od pionu może by dało radę? Tylko potrzebne głośniki, które nie potrzebują za dużo miejsca z tyłu.... Tylko czy są jakieś głośniki, które dały by radę?
Takie moje przemyślenia lajkonika icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny wiszą wysoko generalnie na dyskotece, kinie, ale chodzi by nikt ich nie wyprowadził i nie skopał. Bez sensu szukać rozwiązań i kolumn jakiś dziwnych, nawet te nowoczesne i płaskie mocowane do ścian są jako fronty przed głową słuchacza, więc max do wys. 1m od ziemi. Efekty mogą zostać wysoko, ale przód tzn kable pociągnąłbym do ziemi, bo szkoda zachodu z szukniem wynalazków, dużym kompromisem jakości w muzyce, ( względem kosztów bardzo dużym). Na koniec zastanawianiem się jakby to grało jakbym miał normalne kolumny podłogwe na podłodze.

Dosztukowanie kabla pewnie nie jest profesjonalne, ale założe się że tego nie usłyszysz, natomiast kolumny na podłodze kontra lewitujące nad głowami będzie rõżnicą ogromną. Kable są w różnych kolorach, białe, cieliste czerwone, czasem można jakoś zamaskować jak masz kamień, drewno na ścianie, ale skopanego dźwięku nie zamaskujesz i nie oszukasz się że jest ok.
Może niech wypowie się salon np. Q21 , robią chyba instalację kd, czy nie szkoda kasy, na dziwne kolumny pod sufitem, kiedy słuchasz także muzyki i wydajesz sporo kasy, więc masz neco większe oczekiwania niż od miniwieźy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dosztukowanie kabla pewnie nie jest profesjonalne, ale założe się że tego nie usłyszysz, natomiast kolumny na podłodze kontra lewitujące nad głowami będzie rõżnicą ogromną. Kable są w różnych kolorach, białe, cieliste czerwone, czasem można jakoś zamaskować jak masz kamień, drewno na ścianie, ale skopanego dźwięku nie zamaskujesz i nie oszukasz się że jest ok.

Poza tym można się zastanowić nad jakimiś panelami akustycznymi, które nie dość że poprawią dźwięk to jeszcze zamaskują przy okazji kable - o ile zdecydujesz się na kolumny podłogowe jak proponujemy.

Powierzchnię pokoju masz już "słuszną", więc warto zainwestować w rozsądny sprzęt zamiast podwieszanych substytutów/miniaturek.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat męczył mnie od dłuższego czasu i tylko potwierdziliście to czego nie chciałem przyjąć do wiadomości, choć gdzieś tam czułem, że to jedyne słuszne rozwiązanie icon_smile.gif
Odbyłem dziś z żoną rozmowę na ten temat i ku memu zdziwieniu usłyszałem: jeśli masz wydać "kupę kasy" i nie być do końca zadowolony, to pruj ściany". Więc albo przedłużymy kable, albo położymy nowe.
Teraz inna sprawa. Zakładałem wykorzystywanie amplitunera av do słuchania stereo, jednak pod linkiem załączonym prze kolegę Zieluwid przekonują (zresztą w innych miejscach także), że lepszym rozwiązaniem jest ampli av plus wzmacniacz stereo. Czy trzymając się tych założeń zamiast DENON AVR-X3100W wybrać zestaw DENON AVR-X2100W plus DENON PMA-720AE? Czy zostać jednak przy x-3100w i dodać wzmacniacz? Czy kombinować jeszcze inaczej?
I jakie głośniki frontowe (już podłogowe) polecilibyście w przedziale 4000 - 5000?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

że lepszym rozwiązaniem jest ampli av plus wzmacniacz stereo.


Aby zastosować takie połączenie amplituner kinowy musi mieć chyba wyjście PRE-OUT ( front ?). Wtedy nawet słabszy mocowo amplituner kinowy jest wspomagany na kolumnach frontowych w filmie właśnie wzmacniaczem klasycznym. Przy słuchaniu muzyki słuchasz tylko przez wzmacniacz stereo, pod który masz podpięte np. CD. Wzmacniacz, do takiego amplitunera z pre-out, też musi mieć bodaj wejście odpowiednie ( jeśli się mylę to proszę sprostować). Choć z drugiej strony wybrane Twoje amplitunery słabe mocą nie są.

Taki pomysł ma swoje plusy bo można właśnie kupić niby słabszą, czy ciut tańszą klasą kinówkę, ale wyposażoną w jakieś sieciowe bajery( jeśli potrzebujesz takowych) i oczywiście w wyjście pre- out i wzmacniacz stereo . Przecież amplituner i wzmacniacz może być innej marki, z innym dźwiękiem, tak dla odmiany. Możesz kupić dobrze oceniany, tani w porównaniu z Denonem 310, grający potężnym kinowym dźwiękiem Pioneer vsx 924, a do tego wzmacniacz ( może używany ) z dźwiękiem dokładnym, lżejszym, np. jakiś Marantz, lub marek typowo specjalizujących się w stereo .
Kolega rozgląda się za czymś co sprawdzi się w muzyce i ma funkcje sieciowe zainteresował się Marantzem sr5009, Yamahą rxA840 Aventage, Onyo 828, Denon 3100 ale ze wskazaniem raczej na marantza, w tej cenie gra zacnie. Ty masz ten plus że jak nie będzie Ci odpowiadać możesz pobawić się dalej z dodatkowym klasycznym wzmacniaczem, choć myślę że bardziej dla "zmiany brzmienia dźwięku, smaczków" i co istotne prostoty, intuicyjności obsługi, niż poprawy jakości dźwięku o 100% .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...