Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze oraz podłączaniu kabli


marekmarek

Recommended Posts

Witam dostałem od rodziny z Holandii taki o to zestaw:
Pioner model VSX-D512-S
2 kolumy Pioneer s-h310v-ql
oraz 3 małe głośniczki pinoeery S-CR32-QL
teraz chciałbym dowiedzieć sie co muszę zakupic jakie kable do czego gdzie to podłączyć, pierwszy raz mam styczność z wzmacniaczem wiec nie wiem jak co zrobic żeby wyszystko działało jak nalezy najprawdopodobnie podłacze go do komputeraz jeśli jest taka możliwość lub jakims kablem do telefonu zeby odtwazac muzyke z niego, liczę na szybką odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane masz wszystkie wejścia i wyjśca z tyłu ampltunera, trzeba tylko popatrzeć. Duże przednie kolumny- front, tylne małe efekty- suround i centralny pod tv. Kupujesz kabel głośnikowy Cu2,5mm , ileś metrów 15, może 30m? Telefon kablem minijack / 2RCA do wejścia np. Aux, odtwarzacz cd do wejścia cd kablem 2 rca/2 rca, a telewizor jak płaski , to cyfrowym kablem optycznym do wejścia optical w pionerze. To chyba stary pioneer i nie ma wejścia Hdmi dla dvd/blurey więc dźwięk np. Coaxial, resztę componetem. Zapisz, przeczytaj sobie instrukcję do modelu są w necie w PDFie, bo potem ustawianie niełatwego menu i tzw. konfiguracja cię czeka.
I to nie wzmacniacz tylko amplituner do domowego kina, dlatego pogmatwany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ty sie nazywa piękna i wyczerpująca odpowiedź, dziękuje i jutro jak uda misie wszystkie kable kupić zaraz też idę sprawdzać dokładnie co piszę z tyłu i ide szukać instrukcji na necie, jeszcze raz wielkie dzięki
Tak poza tematem na innym forum dostałem taka odpowiedz "Kable z miedzi OFC , na fronty 2x2,5 mm na surroundy 2x1,5 mm , i powinno chyba wystarczyć" za nic nie ogarnąłem o co chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje kolumny Pioneera mają wg informacji na stronie Pioneera impedancje 8om, więc jeżeli będziesz coś zmieniał w ustawieniach (w menu) to zostaw na 8 omach (w zależności od producenta i modelu może być opcja kolumny 4 om albo 6 om i powyżej).

A ustawiając amplituner pamiętaj, by zostawić mu po parę centymetrów (najlepiej kilkanaście z góry) by się nie grzał za bardzo.
No i nie graj na maksymalnej głośności...

Kable głośnikowe możesz zostawić jako gołe-odizolujesz wtedy po parę centymetrów i włożysz w zaciski głośnikowe (bez instalowania wtyków bananowych) albo z konfekcją.
Jak będziesz podłączał kable głośnikowe - to po pierwsze przy wyłączonym sprzęcie (by nie zrobić jakiegoś spięcia), a po drugie pamiętaj by łączyć plus (czerwony) w amplitunerze z plusem w kolumnie oraz minus (czarny) z minusem.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 20 m tego kabla ale kupiłem złe wtyki kupiłem 2 sztuki tego

i nie moge ich podłączyć z prawej strony do front speakers ani center speaker ani surround speadkers ( wszystkie maja takie same wejścia) tylko moge do tych z lewej, jestem dość nie ogarnietym człowiekiem więc prosił bym dokłanie co ja mam kupic zeby to działało, najlepij nazwy tego co mam kupic była takie ze przychodze do sklepu mowie co chce i dostaje bo jak sie ostatnio zapytałem faceta w skepie powiedział mi ze potrzebuje krokodylkow poszedł do brikomarsze powiedzialem o tym i typek chciał mi dac te krokodyli dopiero skopnołem sie co to i jestem pewien na 100 % ze to nie jest czego ja potrzbuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega dobrze ci radzi, daruj sobie wtyczki. Odizoluj kabelki i popodpinaj je do amplitunera wraz z głośnikami. Pilnuj się byś się nie pomylił,jak kupiłeś dobry głośnikowy kabel to masz pewnie na jednej żyle pasek,zastosuj tą żyłe z paskiem wszędzie pod czerwone wejście i po temacie.
Poproś jeszcze rodzinkę by ci dała koniecznie jakiś player z wbudowanymi dekoderami DD,DTS, itp
Nie masz hdmi więc by się cieszyć przestrzennym musisz mieć player z wbudowanymi dekoderami by wyjść z niego na amplituner.
Czyli w skrócie kabel hdmi do telewizora (obraz) a kabelki rca do amplitunera.
Poniżej masz fotkę Dune HD Maxa , prawej strony masz wyjścia 7.1 . Ty użył byś tylko 5.1, w zupełności wystarczy.
Jak coś to pisz na pw, pomogę ci .

https://www.google.pl/search?q=dune+hd+max&...tml%3B800%3B400
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ten kabel, bo nie piszesz ( dajesz zdjęcie wtyczek do chinchy, wejść typu rca ) , a kable głośnikowe miały być bez wtyczek, koledzy pisali. W kolumnach i amplitunerze masz zapewne zaciski na gołe kable tzw. sprężynkowe( naciskasz plastik, wkładasz kabel w otwór, puszczasz i sprężynka go dociska, albo opcja druga odkręcasz, wkładzasz, dokręcasz).

Jak ktoś się nie zna, to nie ma co wywarzać otwartych drzwi, bo przecież w każdym sklepie, nawet allegro, jest dział z konkretnymi produktami, np. dział kable głośnikowe, dział przewody audio typu 2rca/2rca, kable hdmi, wtyczki takie i wtyczkki do czegoś innego itd.
Wtyczki które kupiłeś na foto zapewne były opisane do czego służą i raczej nie pisało, że są do kabli głośnikowych i połaczenia kolumna - amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było napisane, wtyczka audio to pomyślał jak widać na fotce.
Coś mi się zdaje że to młody człowiek i jego pierwszy poważny sprzęt.
Co gorsza widać że jest zaślepiony internetem, powoduje to że przestaje
myśleć i oczekuje że wszystkie odpowiedzi są w necie. Najprostsze rzeczy
są dla niego skomplikowane. Plus jest taki że kolega otwarcie się do tego
przyznaje,osobiście bardzo mnie to cieszy i powiem że jestem bardzo zainteresowany
by mu pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kabel głośnikowy z dwoma żyłami jedna ma czerwony pasek na sobie, to prawda, że wtyczek nie miało byc ale do tych kolumn nie dał rady podpiąć kabli jak to zrobiłem przy tych małych głosnikach przez podniesienie tego plastiku i włożeniu do środka samego kabelka ponieważ maja one jakies dziwne wejścia z tyłu

a, że sie nie znam a to jest całkowita prawda ze nie daje rady z najprostszymi sprawami dla mnie proste jest wygrania zawodów biegu na 1000 metrów lub wymiana świecy w motorze ale nic coś z czym mam pierwszy raz do czynienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kupiłem kabel głośnikowy z dwoma żyłami jedna ma czerwony pasek na sobie, to prawda, że wtyczek nie miało byc ale do tych kolumn nie dał rady podpiąć kabli jak to zrobiłem przy tych małych głosnikach przez podniesienie tego plastiku i włożeniu do środka samego kabelka ponieważ maja one jakies dziwne wejścia z tyłu

a, że sie nie znam a to jest całkowita prawda ze nie daje rady z najprostszymi sprawami dla mnie proste jest wygrania zawodów biegu na 1000 metrów lub wymiana świecy w motorze ale nic coś z czym mam pierwszy raz do czynienia.




Odkręć tą czerwoną i czarną nakrętkę dość sporo. Zobaczysz że tam jest dziurka,wkładasz tam odizolowany przewód i skręcasz do oporu tak by się dobrze
trzymały.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...