Skocz do zawartości

Nisko budżetowy zestaw audio


kubikjt

Recommended Posts

No dobrze. Wzmacniacz w sumie nie jest zły. A opinie i nagroda EISA o niczym nie przeświadczają a szczególnie o wybitnym dźwięku w danym przedziale cenowym ani o tym, że Ci taki dźwięk będzie pasował.
Ale to trzeba dobrze wiedzieć czego się chce. Ty w sumie nie znasz swoich preferencji. Więc ok. Może z czasem?
Szczególnie jeśli dostałeś dobrą propozycję cenową. Ile, jeśli można wiedzieć? No i kupiłeś już ten wzmacniacz?
Bo w sumie nie wiem, czy "produkować" się tu dalej a Ty i tak kupisz później nie wiedzieć czemu jakieś kolumny, których Ci
tu nikt nie polecał.

Canton rzeczywiście nie zagrałby dobrze z tym wzmacniaczem. Dlatego pan z salonu próbował Ci zaproponować inne kolumny.
Ale czy najlepsze? Pewnie najlepsze jakie miał w tym budżecie.
Tylko, czy takie kolumny Cię zadowolą. Szczególnie mając świadomość ich ograniczeń. Bo to są kolumny w swojej cenie dobre,
ale dość specyficznie grające jak wyżej pisałem. Jeśli masz miejsce i możesz odsunąć od ścian, to wolałbym choćby Dali 850.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem pewien jaki dźwięk chce uzyskać w swoim zestawie opieram się o Wasze opinie, ale także o opinie z innych źródeł.
Kiedy napisałem o tym wzmacniaczu w tym wątku nie skomentowaliście go jako nienadającego się do mojego zestawu. Teraz na odsłuchy będę jeździć ze swoim wzmacniaczem i spróbuje dobrać kolumny których dźwięk najbardziej będzie mi odpowiadał. Wiem że nie mam wyrobionego gustu na tyle żeby dokładnie określić czego oczekuje od nowego zestawu, dlatego proszę o opinie Was i czytam je uważnie. Dlatego też nie kupiłem po pierwszym odsłuchu JBL ES80 które mi się bardzo podobały tylko szukam nadal optymalnych kolumn dla mnie.
Możecie polecić mi modele które zagrają dobrze z tym Marantzem żebym wiedział czego szukać?
f1angel napisałeś wcześniej że lepsze od ES 80 będą JBL E80. Czy warto się za nimi rozglądać czy też jest to mniejsze zło od tych wybranych przeze mnie nie warte uwagi?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ES80 nadal Ci się będą podobać po odsłuchu innych kolumn nie wiadomo?
Generalnie nie lubię niedrogich kolumn JBL, ale rzeczywiście E80 są lepsze.
Oczywiście ja wolałbym kolumny innej marki. Ty możesz wybrać JBLe, bo to może być brzmienie jakie najbardziej przypadnie Ci do gustu.
Najlepiej posłuchaj kilku różnych kolumn, by się przekonać jak odmiennie potrafią zagrać i które tak naprawdę trafią w Twój gust.

Nikt nie odradzał Ci Marantza, ale też nikt nie napisał, że dobry. Nie dostałeś potwierdzenia.
Po prostu w danym momencie ktoś coś może przegapić, zapomnieć Ci odpowiedzieć albo pominąć milczeniem nieodpowiednią propozycję.
Masz wzmacniacz, to dobrze. Masz na czym przeprowadzać odsłuchy. Z czasem możesz przecież go sprzedać. Ślubu z nim nie brałeś icon_wink.gif
A jeśli kupiłeś w dobrej cenie, to nie stracisz na tym. Szkoda, że nie byłeś bardziej dociekliwy i cierpliwy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej szukaj różnych kolumn w swojej okolicy, podaj tu linki a my Ci podpowiemy których warto posłuchać a wyeliminujemy
te niewarte uwagi. Masz szansę trafić na jakieś dobre, odpowiednie dla Ciebie.

Niestety jak się już posłucha czegoś lepiej grającego, doświadczy lepszego dźwięku, trudno wrócić do gorszego.
a nawet niejednokrotnie jest to niemożliwe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic ciekawego moim zdaniem. Ale dobre, ciekawe rzeczy nie pojawiają się zbyt często.
JBL E80 możesz posłuchać dla porównania. Ja tylko dodam, że moim zdaniem te kolumny będą zbyt duże do twojego pokoju.
Oczywiście to trzeba by sprawdzić. Być może się "zmieszczą". Ale piszę tylko o tym a nie, że zagrają dobrze. Ale to już wiesz jakie o nich mam zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem c5, miały ostrzejszą górę od e80, natomiast dół pasma był taki misiowaty, nieco sztuczny, choć niby wypełniony nieźle. Całościowo grały dość efektownie, nawet niestety efekciarsko i na długie odsłuchy raczej nie dla melomana. Pozostaje mieć nadzieję że większe C7 grają bardziej dojrzale.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak napisać inaczej to co już napisałem post wcześniej. Co prawda pisałem o C5, ale jednak. Kef C5 mają dużo więcej metalicznej góry od e80, a tzw. wyższy bas jest bardzo pogrubiony i jak z pod korektora, sporo nagrań brzmi specyficznie, jak z pod korektora plastikowej wiezy.
Może to jest zaletą dla kogoś, ale dla mnie wada, przy nich nawet jbl e 80 to liniowo grające kolumny o mocno zimnym brzmieniu. Dźwięk c5 może przypaść do gustu osobie lubiącej mocno konturowe brzmienie i bardziej disco, mnie trochę przywołał skojarzenia do niedrogich modeli Klipsch. Nie mniej podkreślam, ja słuchałem C5, a nie byc może lepszych i większych 7, co nie zmienia faktu że to ta sama seria C.
Powyższe nie jest jakąś rekomendacją dla e80, ani negacją kef c7 ( choć c5 nie chciałbym i za 100zł).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...