Skocz do zawartości

No to kupiłem Thorensa 318 ;)


Recommended Posts

Witam, jakoś tak jeden Gość (pewnie nikt nie domyśli się o Kim piszę icon_wink.gif ) rozbudził we mnie chęć sprawdzenia co to za cudo no i kupiłem.

Póki co to nie ma wesołych buziek, bo poczekam jak dojdzie i zobaczę co jest wart, jaki jest jego stan, etc.
Mam tylko nadzieję, że sprzedający wespnie się na wyżyny i porządnie go zabezpieczy.

Eeee, żadna nadzieja - napisałem co ma zrobić, by doszło w dobrym stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Cytat

Cześć.

Hmmm, nie wiem o kogo Ci chodzi, ale też mam taki gramofon icon_wink.gif.
A skąd kupiłeś, jaka cena, stan ? Jakieś foty ?




Póki co wysłałem pieniądze i czekam co przyjdzie. Jak dojdzie to pewnie, że coś wrzucę, choć kupowałem prawdę mówiąc trochę w ciemno "normalne ślady użytkowania" aż, sam się sobie dziwię.

Cytat

Sądzę, że ten tajemniczy Ktoś odezwał się o 11:49 icon_biggrin.gif




Błąd, godzinę później icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, mam nadzieję że zadbany egzemplarz. A jaka wkładka na pokładzie ? W sumie to się okaże jak dostaniesz, czy będzie się jeszcze nadawać do użytku, ale całkiem możliwe, że jeszcze ci posłuży.
Ja też kupiłem z Niemiec w stanie idealnym. Tylko zasilacz był nieoryginalny, ale do tej pory działa bez zarzutu.
Oby był porządnie zabezpieczony. Ja poprosiłem o styropiany w podwójny karton, co sprzedający uczynił.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale wydaje mi się że to nie będzie trwać długo. Fakt, że każdy chciałby otrzymać przesyłkę jak najszybciej. Miejmy nadzieję że wkrótce dojdzie. Najważniejsze żeby dotarła bezpiecznie.
Mojego Thorensa, gość wysłał kurierem, dotarł bezpiecznie. Dużo zależy od zabezpieczenia przesyłki, a wiadomo że sprzęt to delikatny ładunek.
Czekamy na info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cudo dotarło. Niemiec starał się i.... obkleił mi pół gramofonu taśmą klejącą. Kur.a nie wiem kiedy go doczyszczę. Ale dotarł w całości. Stan, hmm, używany zwłaszcza pokrywa ale nad nią popracuję i powinno być dobrze. W zestawie brakuje niestety zasilacza i muszę monitować niezgodność z opisem. Sam gramiak ma fajną konstrukcję, więcej napiszę jak go przejrzę, przeczyszczę, uruchomię. Bardzo podoba mi się zawieszenie icon_smile.gif

Stan emocjonalny na dziś: Szału nie ma, ale za tydzień, dwa będzie piękny. Wtedy go zafocę icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez zasilacza nie mogę nic sprawdzić. Z tego co wygoogliłem to wychodzi, że musi to być 16V od 500mA w górę. Wolałbym oryginalny i nie martwić się o jakość zasilacza. Póki co odpisał mi, że nie rozumie o co mi chodzi (tłumacz googla) muszę poczekać na małżonkę, by mi to ogarnęła.

Majątku nie wydałem, ale liczyłem na komplet.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekend, więc zabrałem się do pracy. Po rozebraniu okazał się całkiem zadbany, drobna pielęgnacja i całkiem nieźle to wygląda. Niestety na razie tylko wygląda. Póki co nie kupuję zasilacza i czekam na rozwój niemieckich wypadków icon_wink.gif Tak przy okazji - dysponuje ktoś może instrukcją do tego gramofonu (użytkownika/serwisówka) mam tylko od mk3. Czyszcząc go zauważyłem, że ośka potraktowana jest olejem a nie smarem, nie wiem czy tak powinno być.
Czy ciężarek antskatingu a raczej nacięcia na pręcikach odpowiadające za zaczepienie go liczymy od podstawy ramienia co 0,5grama zakładając, że pierwsze to 0?
Najbardziej bolało mnie, gdy zobaczyłem, że do transportu zawieszenie nie zostało unieruchomione. Sprzedający udaje albo jest kompletnym laikiem, bo nawet nie widział, że powinien być zasilacz, hmmm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...