Skocz do zawartości

No to kupiłem Thorensa 318 ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zakupiłem nowy pasek do gramofonu i okazał się tak na oko o 2 cm krótszy, założyłem bo myślałem, że stary tyle wyciągnął się icon_sad.gif i to był błąd. Po konsultacji z Wamatem podesłał mi nowy pasek dłuższy twierdząc, że w niektórych modelach Thorensów były stosowane różne rozwiązania napędów. Mam nadzieję, że niczego nie spier.oliłem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Ja swego czasu podchodziłem do tematu wymiany ramienia w swoim Thorensie. Jednak z wielu względów odpuściłem sobie, podobnie jak wymianę oryginalnego, fabrycznego interkonektu.
Co do paska, to z tym jest pewien problem. Większość aktualnie sprzedawanych są to paski stosowane we współczesnej produkcji Thorensów i teoretycznie mogą być stosowane do 318 czy 320. Ja osobiście paski do Thorensa kupuję w zaprzyjaźnionym salonie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A chcesz wymienić ramię w Twojej 318-tce ?


Nie, to tylko jako ciekawostkę wstawiłem.
Miło Cię Zielu widzieć??

Belfer jak pisałem z paskiem miałem problem. Obecnie mam jakiś niby japoński Falco ale działa.

Czy zauważył ktoś, że przy starcie talerza pojawia się na chwilę dźwięk ala trzeszczenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalny RCA ? Ja zastanawiałem się nad wymianą i przerabianiem na gniazda, ale podobnie nie ruszyłem oryginału.
Nie chcesz ingerować, czy uważasz to za zbytek ? W sumie oryginalny kabel powinien być przyzwoity, choć przyznasz, że wygląda bardzo biednie ...

Chili, Dzięki za miłe słowo, Pozdrawiam icon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluwid tak mam oryginalny RCA. Uważam, że nie należy poprawiać tego co wymyślili konstruktorzy tego zacnego gramofonu. Oczywiście nie wykluczam, że mogłoby być lepiej.
Nawiasem mówiąc poprzedni właściciel, którego cenię za ogromną wiedzę dotyczącą Thorensa, też nie polecał tego. Natomiast namawiał mnie na zmianę ramienia na SME lub Jelco.

Chili nie zaobserwowałem objawów, o których piszesz przy starcie talerza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
I tak źle wypadła wkładka 2M Red w stosunku do Ortofona OMB ?
Słyszałem sprzeczne opinie na temat tych wkładek.
Zwykle kontrowersje były w stosunku do zupełnie inaczej brzmiących wkładek Grado.
Tu jednak kluczem jest często dobór przedwzmacniacza gramofonowego do którego podłączona jest wkładka.
No i oczywiście kwestia gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...