Skocz do zawartości

No to kupiłem Thorensa 318 ;)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Plus powinien być w środku, ale oznaczenie może być (chociaż nie musi, u mnie nie ma) na naklejce zasilacza.

A z tego co piszesz, rozumiem, ze gramofon nie reaguje całkiem, pomimo podłączonego zasilacza ? Czy długość wtyczki zasilacza jest taka, jak podałem Ci na zdjęciach, może jest krótsza i nie sięga ?
Zasilacz sprawny na 100% ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie pokrywy to sprawy mają się tak:
1. Papier ścierny 1500, usunięcie wszystkich głębszych rys, później zmatowienie.
2. Papier 2500 ponowne przetarcie.
3. Pasta polerska 3M 50417 Fast Cut Plus, polerka z futrem lub średnią gąbką do uzyskania pierwszej przejrzystości.
4. Mleczko polerskie 3M 59016 finałowe polerowanie również mechanicznie.

Zazwyczaj nie jestem zadowolony z końcowego efektu i zaczynam od punktu 2 icon_smile.gif
Pokrywy które do mnie trafiają to raczej padlina totalna i rzadko udaje mi się uzyskać idealny efekt.
Czas pracy 3-5 godzin.
Niestety przy mechanicznej polerce bardzo łatwo o błąd, lekkie przygrzanie i wtedy du.a nie da się tego naprawić icon_sad.gif
A z tej pokrywy naprawdę jestem zadowolony icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No i dotarł do mnie 2M RED, więc postanowiłem spędzić wieczór nad moim trupem i...już działa icon_biggrin.gif Usterka była tak banalna, że aż wstyd mi o tym pisać a jak pomyślę, że zeszło mi 3 miesiące zanim się za to zabrałem to...ach icon_mrgreen.gif
Najpierw wyczyściłem zainstalowaną igłę ortofona OMB 10 i ta wkładka gra bardzo dobrze, mam wrażenie, że znacznie lepiej od AT95 zainstalowanej w innym gramiaku.
Zieluwid, chciałem Ci podziękować bo kupiłem naprawdę zajebisty gramofon i jaram się nim jak psiak pchełkami.
Poużywam sobie OMB i dopiero przejdę na Reda, póki co nie mogę pozbyć się wieszaka icon_razz.gif

P.S. wie ktoś jak liczyć nacięcia na antyskatingu? Ja założyłem, że pierwsze to 0,5g itd ale pewien nie jestem.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chili to, że kupiłeś bardzo dobry gramofon, to nie ulega wątpliwości. Ja mam od wielu lat 320 i coś na ten temat wiem. icon_smile.gif

Powiem nawet, że mój 320 gra czasami, w mojej ocenie, o wiele piękniej niż gramofony za trylion złotych. Dla thorensa ważne jest też, poza wkładką, z jakim współpracuje pre gramofonowym.

Napisz jaką płytę kupiłeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.


No to ładnie wypucowałeś tą pokrywę, chociaż zdjęcia zapewne nie oddają prawdziwego efektu.
Ja byłem ostatnio zawalony robotą i nie miałem czasu pisać, ale czasami zaglądałem na Forum.
Tak czy inaczej trochę jestem zdziwiony że jeszcze (no choć już nareszcie !!!) nie uruchomiłeś swojego Thorensa na dobre, ja bym tyle nie wytrzymał, serio icon_smile.gif. A doszedłeś do tego co mu było ? Zasilacz, silniczek, paska nie było icon_smile.gif ?

No i bardzo się cieszę, że kupiłeś Reda. Z resztą celnie zauważył to RoRo. Ja się właśnie na takiego Reda szykuję już od dawna, ale teraz jestem na etapie poszukiwania kolumn, więc pewnie się znów wkładka odwlecze.
Jak już zamontujesz i uruchomisz na niej grama, to daj koniecznie krótką relację z wrażeń. Ja obecnie mam właśnie OMB10.


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze miałem walnięty miernik, który pokazywał co mu się podobało a reszta to tego konsekwencja. Miernik trafił do recyklingu a usterka to zimny lut na wtyku, normalnie taka diagnoza zajmuje minutę?? Co do mojej 10 OMB to jestem bardzo z niej zadowolony, choć Wamat twierdzi, że jest słabsza od at 95. Nie zgadzam się. Dokupiłem sobie do niej nową igłę i po zamianie powędruje do Daniela ??.

Faktycznie, troszkę mi z wyprowadzeniem Thorensa zeszło więc i Red pewnie poczeka.
Na dziś wiem jedno, mogę ten gramofon polecać z czystym sumieniem i jest to chyba mój najlepszy gramofon jaki kiedykolwiek miałem.
Bardzo podoba mi się jego konstrukcja. Ma on ramię podobne do tych z Łódzkiej Foniki. Niewiele osób wie, że Thorens wspópracował z Foniką w której powstało kilka modeli sygnowanych marką Thorens. Wiedziałeś o tym?? Niestety nie dotarłem do pewnych informacji czy dotyczy to również 318.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...