Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dymion_N_S

Pytanie o wzmacniacz Yamaha A-S700

Recommended Posts

Witam.
Chciałem zapytać - jak już napisałem w temacie - czy Yamaha A-S700 będzie odpowiednim wzmacniaczem dla kolumn Pioneer HPM 60. Są to dosyć stare kolumny (lata 78) i słyszałem, że do takich lepiej dobierać wzmacniacze również z tamtego okresu, chociaż z drugiej strony widziałem sporo filmów na Youtube, gdzie do starych kolumn podpinane były współczesne wzmacniacze i grało to rewelacyjnie.

Pozostałe dane - pokój w którym słucham muzyki to 20m2, muzyka którą preferuję to w zasadzie lata 70, 80 (głównie muzyka gitarowa), lubię ciepłe brzmienie z wyrazistym środkiem.
Z góry dziękuję za pomoc.

Cześć.

Miałem AS700, to bardzo dobry wzmacniacz, dynamiczny, taki z pazurem. Szczególnie przy takich kolumnach powinien go pokazać wyraźnie. Sama Yamaha nie gra chłodno, nie wiem jak grają Twoje Pioneery. Jeżeli grają chłodno, to raczej rozejrzałbym się za innym wzmacniaczem. Jak ciepło i z mięsistym dołem, to powinieneś być z połączenia z tym piecem zadowolony.

Zieluwid - chyba najlepszym określeniem dźwięku wydobywającego się z tych kolumn jest: cipły z głębokim niskim basem. Czyli sprzęt powinien do siebie pasować, dziękuję za pomoc.

Są dostępne jakieś salony audio blisko Ciebie ? Najlepiej byłoby zabrać tam kolumny i posłuchać jak zagrają z AS700. Wzmacniacz kupujesz nowy, czy masz na oku coś z drugiej ręki ?

Najbliżej salon audio, z możliwością odsłuchu jest jakieś 100km ode mnie. A co do wzmacniacza, poszukam czegoś z drugiej ręki, jeśli się nie uda to pewnie kupię nowy.

To poszukaj używanego, może znajdziesz coś blisko. Wtedy też warto wybrać się po sprzęt z możliwością sprawdzenia na miejscu. Obecnie na Allegro są dwie licytacje tego wzmacniacza. Na Olx jest jeden za 1300 zł w stanie idealnym.

A nie lepiej kupić nowszy model?
Na innym forum ktoś pisał ,że nowe modele
grają lepiej a na dodatek można podłączyć
się optykiem i coaxialem.
Sam z resztą sprzedaje prawie nową AS501-ke,
wzmacniacz jest ok ale trafiła mi się okazja
i kupiłem używany AS1000.
Wzmacniacz wiadomo półka wyższa nawet od tych nowych
modeli, zależało mi na wejściu main in.
Model AS 501 go nie posiada,trochę nie przemyślany był mój zakup.
Ktoś kto kupi moją 501-kę będzie zadowolony,za mniejsze pieniądze
będzie miał prawie nowy wzmacniacz.

Paul klacska, propozycję odsprzedaży swojego sprzętu proponuj innym użytkownikom przez PW.
Od ogłoszeń jest odpowiedni dział i tam możesz pisać do woli.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować